Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények miért utálják...

A keresztények miért utálják a pogányokat, miközben a fél vallásukat tőlük "lopták"?

Figyelt kérdés

Csak nehány példa:

-amikor mi a karácsonyt ünnepeljük, az a pogányoknál a fény és a Nap ünnepe volt szinte minden kultúrában

-Lucifer bukása meglepően hasonlít arra a történetre a skandináv mitológiában, amikor Odin az alvilágba száműzi Hel istennőt... Az angol ,,hell" kifejezés a pokolra is innen ered, milyen érdekes...

-az ördög megjelenése azonos a faunokéval (paták, szarvak)

-a fagyöngy Freyja istennő jelképe, ez is azt igazolja, hogy a karácsonynak valójában semmi köze Jézushoz. Én azt olvastam több helyen, hogy valójában ősszel született... Akkor meg miért kellett elvenni a pogányok ünnepét?

-a Bibliában nagyon sok történet megegyezik régi mitológiák legendával, ha mindet felsorolnám, holnap estig sem végeznék vele, de fent már írtam példát.

-a húsvéti nyúl a termékenység pogány szimbóluma

Ezek után nem értem, miért nem tudják és tudták a keresztények tiszteletben tartani azokat, akik mágiát gyakorolnak és a régi istenekben hisznek/hittek?

Mi olyan rossz a mágiában egyébként?

Én például gyakorlom (főleg rúnamágiát), mégsem tartom magam rossz embernek, nem ártok vele senkinek, a saját életemben pedig csak pozitív tapasztalataim vannak a pogány hittel (az északi isteneket tisztelem). Ellentétben, amikor nagyon régen még kereszténynek vallottam magam, volt, hogy imádkoztam Istenhez, mégsem lett soha eredménye... Hogy lehet ez?

És miért nem lehet a másik vallását tiszteletben tartani és elfogadni?

Ha meg egyszer utálunk valamit, miért másoljuk?



2017. aug. 29. 23:31
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
19%
Nem. A megtért pogányok az ünnepüket átvitték a keresztény ünnepekbe (karácsony, húsvét). De a kereszténységnek nem az ünnepről szól, hanem Jézus szavairól!
2017. aug. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
58%

Miért október eleje?


Ki lehet számolni mint ahogy sok mindent a biblia kronológia szerint.

Több utalás is van erre.

Pl.

Biztos, hogy Heródes nem számoltatta volna meg az, amúgy is a Római uralom elleni lázadások miatt a Zsidó népet hideg tél víz idején, és terhesen, hogy utazott volna napokat bár ki aki épen akkor volt várandós.


Még a katolikus naptár szerint is a szeplőtelen fogantatás január 6. án van


A Nyájjal a pásztorok kint maradtak a mezőn, és az állatokat maximum Novemberig be kellett vinni a karámba.

az emberek éjszaka nem maradtak volna kint az állatokkal, jó megfáztak volna.


Jézus 3 és 1/2 évet szolgált. Tavasszal végezték ki, Március vége április eleje környékén.


Ha vissza számolunk 1/2 évet megtudjuk mikor volt a 33. születésének ideje.


A Máté 2:1–16 rámutat, hogy a csillag először Heródes királyhoz vezette az asztrológusokat, és csak aztán Jézushoz, valamint hogy Heródes ezt követően meg akarta öletni Jézust.

Az asztrológusok a hidegben miért nem egyből Jézushoz mentek? A csillag, "jó indulatú lehetett..."

2017. aug. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
73%

Illetve: A sátán nem kézzel fogható lény! Nincsenek patái, nincsen általunk elképzelhető teste! Ezeket a jelzőket akár valóban a pogányok magukkal hozhatták a régebbi vallásukból. De nem így néz ki!


"És miért nem lehet a másik vallását tiszteletben tartani és elfogadni?"


Jézus a zsidók között betartotta a zsidó vallás szabályait, mert nem lázadozni jött, hanem utat mutatni! Szerintem a legtöbb keresztény is tudja ezt, és nem utálja a többi vallást, hanem csak nem ért vele egyet!

2017. aug. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
57%

"A Máté 2:1–16 rámutat, hogy a csillag először Heródes királyhoz vezette az asztrológusokat, és csak aztán Jézushoz, valamint hogy Heródes ezt követően meg akarta öletni Jézust.

Az asztrológusok a hidegben miért nem egyből Jézushoz mentek? A csillag, "jó indulatú lehetett...""

Lássuk a tévedéseid:

1. Nem asztrológusok, hanem napkeleti bölcsek, de ez nem annyira lényeges

2. A csillag nem vezette őket Heródeshez, hanem látták messziről a csillagot és először Heródeshez mentek. A csillag utána kezdte őket vezetni Jézushoz

2017. aug. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
28%

"Még a katolikus naptár szerint is a szeplőtelen fogantatás január 6. án van."

Jajjj...

Január 6. az Vízkereszt, amikor a napkeleti bölcsek hódolatát ünnepeljük.

Szeplőtlen fogantatás az dec. 8., amikor Mária fogantatását ünnepeljük, tehát nem Jézus megfoganását.

Jézus foganása, tehát az Angyali Üdvözlet az márc. 25.


Egyébként nem a napok a lényegesek, hanem az ünnepek tartalma. Karácsonykor azt ünnepeljük, hogy az Ige testté lett. A mi megváltásunk szempontjából teljesen mindegy, hogy ez most decemberben vagy októberben volt.

2017. aug. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
0%

Hazájukban, Keleten láttak egy „csillagot”, és több száz kilométeren át követték. Azonban a csillag Jeruzsálembe vezette őket, nem pedig Betlehembe.


És a Szentírás itt a görög maʹ·gosz szó többes számú alakját használja. A különböző bibliafordítások olyan szavakkal adják vissza a jelentését, mint „bölcsek”, „asztrológusok”, „csillagjósok”, vagy egyszerűen csak egy átírt formával élve a „mágusok” kifejezést alkalmazzák.

Vajon a látogatók egyben királyok is voltak? Ha azok lettek volna, joggal várhatnánk, hogy a Biblia erről tájékoztasson minket.

Az evangélium egyszer sem nevezi a mágusokat királyoknak. Ezt a gondolatot illetően a The Catholic Encyclopedia megjegyzi: „Egyik egyházatya sem gondolja, hogy a mágusok királyok lettek volna.” És a Biblia sem mondja ezt.

2017. aug. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
50%

"Hazájukban, Keleten láttak egy „csillagot”, és több száz kilométeren át követték. Azonban a csillag Jeruzsálembe vezette őket, nem pedig Betlehembe. "

Nem nyert. Olvassuk csak:

2,2 Hol van a zsidók királya, a ki megszületett? Mert láttuk az ő csillagát [4 Móz. 24,17.] napkeleten, és azért jövénk, hogy tisztességet tegyünk néki.


Sehol nem írja, hogy követték. Utána viszont:

2,9 Ők pedig a király beszédét meghallván, elindulának. És ímé a csillag, a melyet napkeleten láttak, előttük megy vala mind addig, a míg odaérvén, megálla a hely fölött, a hol a gyermek vala.


Tehát: A csillag nem vezette őket Heródeshez, hanem látták messziről a csillagot és először Heródeshez mentek. A csillag utána kezdte őket vezetni Jézushoz

2017. aug. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
Egyébként minden jehovásnak van egy katolikus enciklopédia otthon? Annyit idéztek belőle. Sajnos nekem nincs, így nem tudom ellenőrizni, hogy az igazat írjátok-e.
2017. aug. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
Ez nem gond, van a neten is. Kérdezd csak meg, és biztos ajánlanak majd párat.
2017. aug. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:

Kerestem neten, még nem sikerült megtalálnom azt, amiből mindig idéznek. Általában teljesen másról szóltak a hivatkozott oldalak. Amikor témára kerestem rá, akkor nem találtam hasonló szöveget.

Szóval nagyon kíváncsi vagyok milyen katolikus enciklopédiájuk van otthon és nekem is küldhetnének egyet. Természetesen nem ingyen kérném.

2017. aug. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!