Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért hagyta hogy a...

Isten miért hagyta hogy a Dinoszauruszok ki pusztuljanak?

Figyelt kérdés

Ez alatt a Fiát is értem Istennek az Úr Jézus Krisztust a Fiú Istent miért nem tett semmit a baj meg előzése érdekében hogy ne következzen be ?

Köszönöm szépen előre is a véleményeket!

Református vagyok Isten hívő keresztény ember vagyok.

De én halandó emberként is képtelen lennék ezt végig nézni ahogy meg halnak szegény teremtmények még is csak érző lények nem lenne szívem ezt tenni velük.


2017. aug. 31. 19:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
37%

Van ennél sokkal rosszabb is.

Amikor először elszaporodtak a növények, telenyomták a légkört mérgező oxigénnel.

Ezek után az akkori fajok 90%-a kipusztult.

Ez egy ELŐRE látható dolog volt, és roppant egyszerű lett volna kivédeni: olyan növényeket kellett volna teremteni, amelyek utána szaporodtak el, és amelyek kibírták az oxigént is.


Vajon miért nem így történt?

2017. aug. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
51%

"Isten miért hagyta hogy a Dinoszauruszok ki pusztuljanak?"

Miért ne hagyta volna? Ezt nem értem. Szerinted folyton közbe kéne avatkoznia, nehogy valami rossz történjen valamivel vagy mi?

"Ez alatt a Fiát is értem Istennek az Úr Jézus Krisztust a Fiú Istent miért nem tett semmit a baj meg előzése érdekében hogy ne következzen be?"

XD Na, azt meg végképp nem értem, hogy miért hasonlítod a dínók kihalásához Jézust. Nem hiszem el...

Be kellett következnie, hogy beteljesedjenek a próféciák és megválthasson bűneidtől.


Miért érzem azt, hogy mégis trollkodsz? -_-

2017. aug. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
34%
De a nagy szerencse az, hogy nem kell végig nézned a dínók kihalását, mert már előtted sok-sok millió évvel korábban feldobták a pacskert.
2017. aug. 31. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
44%
(ui.: Egyébként nem trollkodik, bár levette a nevét, de a stílusából elég könnyen felismerhető, mindig hasonlóan színvonalas kérdéseket tesz fel.)
2017. aug. 31. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
41%

"Isten miért hagyta hogy a Dinoszauruszok ki pusztuljanak?"


Válaszok


1.Az ember bűne miatt.

2.Az özön víz után megváltozott a légkör.

3.Az emberek irtották.

4.A régi nevük nem Dinoszautusz hanem Sárkány.

2017. szept. 1. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
34%

"miért nem tett semmit a baj meg előzése érdekében hogy ne következzen be?"


1.Hogy Jézus meghalt mi érettünk az nem volt egy "baj"

1.De igen is tett sokmindent pl Pilátus feleségét intette álomban,

2017. szept. 1. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
21%

"Amikor először elszaporodtak a növények, telenyomták a légkört mérgező oxigénnel.

Ezek után az akkori fajok 90%-a kipusztult. "


Ebből is látjuk, hogy az evó egy mese

2017. szept. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Blaster123 ***** válasza:
78%

5 nagy kihalás volt bolygónk történetében, leírom, mert én roppant érdekesnek találom, hátha más is.

kb 850millió éve van élet a Földön.


Első nagy kihalás: Ordovícium–szilur kihalás (443millió éve)

fajok 65%-a kihal, hirtelen többmillió év hosszú jégkorszak, melyet gamma kitörés okozhatott


Második nagy kihalás: Késő Devon kihalás 359 mill éve

fajok 70%-a kihal, oxigénszint rendkivul lecsökkent


Harmadik nagy kihalás: Perm–triász kihalás 251mill éve

fajok 96%-a kihal, Pangea őskontinens elkezdett szétesni

mai Szibéria területén Texas nagyságú aktiv vulkánvonulatok, bolygó több százezer évig vulkáni hamu árnyékában


Negyedik nagy kihalás: Késő triász kori kihalás 199 mill éve

fajok 75 %-a kihal, főleg tengeri élőlények, globális lehűlés

Afrika és Amerika elkezdett távolodni egymástól, oly sebességel mintahogy az emberi köröm nő!


Ötödik nagy kihalás: Kréta–tercier kihalás 65 mill éve

fajok 75%-a kihalt, India területén hatalmas aktiv vulkánok, oxigénszint csökkent majd becsapódik egy meteor is, dinoszauruszok többsége kihal, de ez lehetőség volt az emlősöknek, hogy elfoglalják az ő helyüket az ökorendszerben.


Csak, hogy lásd mit képviselnek ezek a százalékok, az ember által kiírtott fajok, az összfajok 4-5 %-a. Ami szintén borzasztó.

2017. szept. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Ja oké, én meg azt hittem hogy komoly a kérdés.
2017. szept. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
47%

csak azé az örök élet aki jézusban hisz. mivel a dínók régebben voltak mint jézus nem tudtak hinni benne igy menniük kellett.


egyetlen megoldás az lett volna ha odáig fejlődnek hogy időgépet épitenek elmennek jázus kurába és hisznek benne, de az istennek nem akartak fejődni isten meg elvesztette a türelmét. mivel akkor még kevés viz volt a tengerekben nem tudta őket vizbefojtani mint késöbb

2017. szept. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!