Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten ha létezik akkor el...

Isten ha létezik akkor el magyarázná valaki nekem hogyan jött létre?

Figyelt kérdés

#isten létrejötte
2017. szept. 16. 17:12
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Értem Kapitány_úr!


Ne használjunk matematikai analógiát,hanem inkább használjunk matematikai analógiát.


Érdekes érvelés!

2017. szept. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 Kapitány_úr ***** válasza:

OFF


@22-es:

Te szerencsétlen, nem ezt állította a kommentem, hanem javaslatot adott egy szemléletesebb analógiára, annak alapján, amit az elején kikötöttem: "ha mindenképpen matematikai analógiát akarsz felállítani...", mert az analógiát alapvető ellentmondásban van a tárgya definíciójának lényeges következményeivel.


OFF-vége

2017. szept. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
9%

23.Hsz!


Hála Istennek,nem te döntöd el ki szerencsés,és ki szerencsétlen.


Én szerencsés vagyok,mert az Örökkévaló Isten szeret,és meghallottam örökéletre hívó szavát,s követem azt.

2017. szept. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 imakommandós ***** válasza:
10%
"Mindenható, nem foghatjuk meg őt".
2017. szept. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Az a gond, hogy a kérdésed azt feltételezi, hogy a Teremtő az általa teremtett világ alárendeltje, vonatkoznak rá olyan szabályok, hogy mikor/hogyan/miből jött létre.
2017. szept. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
Emberi ésszel az "Isten volt, van és lesz", az "Isten valahogyan létrejött a semmiből", és a "nincs Isten, hanem az univerzum jött létre a semmiből" feltevések mindegyike ugyanolyan nehezen felfogható és elképzelhető. Nem hiszem, hogy valaha lesz olyan, hogy az emberiség erre a kérdésre pontos választ tud adni.
2017. nov. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!