Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vannak akik azt állítják,...

Vannak akik azt állítják, hogy az édenkertben csak növényeket evett mindenki. Na de mi a helyzet a ragadozókkal, dögevőkkel? Nekik később volt egy második teremtés is?

Figyelt kérdés
2017. szept. 22. 17:25
1 2 3
 21/25 Darkmoon80 ***** válasza:
58%

Értelek, el is fogadom, de egyrészt az elefánt nem ragadozó, tehát a példád fordított (növényevő eszik húst), másrészt ami sokkal lényegesebb itt ALKALMI esetről van szó, nem pedig állandósult, folyamatos étrendről.


Ilyen példákat a kérdéses viszonylatban (húsevő-növényt eszik) én is hoztam, de ismét csak arról van szó, hogy nem totális étrendváltás történt, hanem alkalmi esetektől van szó, a táplálkozás FŐ összetevője továbbra is az állat fogazatának megfelelő táplálék.


A kérdésem továbbra is a hozzászólásodnak arra a kijelentésére vonatkozik "Ma is vannak ragadozó fogakkal növényevők ... ".


Erre kérnék konkrét példát:


Ki, hol, mikor írt le olyan FAJT melyre jellemző a ragadozó fogazat, UGYANAKKOR a FŐ táplálékforrása növény.

Nyilván, ha van ilyen állatfaj, akkor annak fajleírásában ez a táplálkozási szokás fel van tüntetve. Tudsz ilyet felsorolni néhányat az általad ismertek közül?


ui.

Egyes, meg nem erősített, vagy megkérdőjelezhető egyedi esetek (egyetlen állat), melyeket újságok (újságírók és nem szakemberek) publikáltak, nem támasztják alá a kijelentésedet elfogadhatóan (vegetáriánus oroszlán, kutya, stb.), mivel a szokásnak faj szinten kell megjelennie.

2017. szept. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Kedves 73%-os,számonkéred a másik emberen,hogy nem válaszol normálisan,holott amellett meg nyugodt szívvel elmész,hogy itt az ateisták többségétől elég gúnyos válaszok jöttek (holott ők ateisták,nem is tudom,hogy mire akartak válaszolni). Pl Dongaben válasznak álcázott bebiflázásában bezzeg biztos találtál értékelhetőt,neki nem habzott a szája és csomó érvet is elmondott,igaz? Most nem azért a 20 forintért,de ha lehurrogunk valakit valamiért,akkor legyünk már korrektek és ha ateista vagy,ne csak a keresztények sarát vedd észre,hanem a tieteket is.
2017. szept. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

A ragadozók nem egy második teremtéssel kerültek a világra, hanem az első teremtés "romlott" el. Ne ragadj le az első pár fejezetnél a Teremtés könyvében, csak olvasd el figyelmesen a 6. és a 9. részt is. A 6. részben le van írva, hogy "az Istennek fiai" szexuális kapcsolatba kerültek az ember leányaival, és azok óriásokat szültek nekik. Ez rövidesen olyan romláshoz, katasztrofális állapotokhoz vezetett a földön, hogy Isten csak egy radikális pusztító ítélettel (özönvíz) tudta megállítani. A 6:7-13. vers utal arra, hogy az emberen kívül az állatok is megrontották útjaikat, erőszakosak lettek.

Énókh könyvében - ami egy apokrif könyv - ugyanez a történet megtalálható egy kicsit több részlettel. Az ott leírt verzió szerint az óriások "felélték az emberek minden termését, amíg azok nem bírták őket tovább eltartani. Ekkor az emberek ellen fordultak, hogy azokat falják fel. És kezdtek bűnöket cselekedni a madarak, állatok, csúszómászók, és halak ellen is, és

egymásnak estek, hogy egymást felfalják és igyák egymás vérét. És a föld vádat emelt a törvénytelenek ellen." (Énókh 7:4-6.)


Az valóban nagy kérdés, hogy ha ez így történt, akkor hogyan valósulhatott meg relatíve rövid idő alatt az állatfajok testének alkalmazkodása a megváltozott feltételekhez - kérdés az is, hogy valóban rövid időről van-e itt szó. De az, hogy ilyen változás lehetséges, a biblikus forrásból igazolható: "És lakozik a farkas a báránynyal, és a párducz a kecskefiúval fekszik, a borjú és az oroszlán-kölyök és a kövér barom együtt lesznek, és egy kis gyermek őrzi azokat; A tehén és medve legelnek, és együtt feküsznek fiaik, az oroszlán, mint az ökör, szalmát eszik; És gyönyörködik a csecsszopó a viperák lyukánál, és a csecstől elválasztott a baziliskus lyuka felett terjengeti kezét: Nem ártanak és nem pusztítnak sehol szentségemnek hegyén, mert teljes lészen a föld az Úr ismeretével, mint a vizek a tengert beborítják." a Messiás királyságában. (Ézs. 11:6-9)

Az itt említett változások az eredeti állapot helyreállítását jelentik, vagyis a Biblia konzisztensen azt sugallja, hogy az oroszlán, farkas... stb. eredetileg mind növényevő állatok voltak, és amikor eljön az Úr, hogy megkezdje igazságosságban való uralkodását a földön, akkor újra azok lesznek.


Természetesen ez a természettudományok jelen állása szerint nonszensz, de ha valakit ez zavar, javaslom, fusson neki újra egyáltalán az evangéliumnak és Jézus üzenetének, mert annak a feltámadás és a romolhatatlan örök élet a lényege, ami nem kevésbé "nonszensz" ha a tudományok jelen állását nézzük... :)

2017. szept. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 Darkmoon80 ***** válasza:

A késői órára való tekintettel rövidre fogom!


Kedves Merete!


Valóban vannak, akik a tényszerű válaszok helyett humoros/gúnyos/bántó válaszokat adnak. Néha sajnos nekem is elborul az agyam. Amennyiben valakinek a válaszaival problémád van, akkor kérlek a moderátoroknak jelezd, ők hivatottak az ilyen esetek elbírálására, illetve a piros kezecske is rendelkezésedre áll, enyhébb esetben. Nekem nem tisztem az ilyen jellegű igazságtétel. Részemről, csak a saját hozzászólásaimért vagyok felelős.


Nem elhanyagolható azonban az a tény sem, hogy a hívőktől nagyrészt korrekt válaszok helyett tömjénes maszlag, ferdítés, mellébeszélés, vagy egyszerű fanatikus ostobaság jön a válaszokra, amit megfogalmaz egy ateista beállítottságú hozzászóló, ha egyáltalán jön válasz.


Ha csak a jelen kérdés hozzászólásait végigolvasod, észreveheted, hogy konkrét kérdésekre egyetlen konkrét, tényekkel alátámasztott választ sem kaptam. Valaki leírt valamit, kifejtettem azzal kapcsolatos ellenérveimet egy válaszban, kérdést tettem fel az illetőnek, amire semmi értékelhető reakció sem érkezett. Ha valaki leír egy állítást ("Ma is vannak ragadozó fogakkal növényevők ... ". ), akkor szerintem kérésre illik tudni igazolni azt. Ha erre képtelen az illető, akkor minek ír olyat, amire nincs bizonyítéka. Ez már szinte súrolja a valótlan állítás fogalmát.


Erre utaltam csupán.


Miért érzed azt, hogy a "lehurrogunk valakit valamiért" jellemző rám? Bántó voltam talán? Írtam olyat, mi nem állja meg a helyét, miközben a másikat "lehurrogtam"?

2017. szept. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 Mansour ***** válasza:

"A 6. részben le van írva, hogy "az Istennek fiai" szexuális kapcsolatba kerültek az ember leányaival, és azok óriásokat szültek nekik. Ez rövidesen olyan romláshoz, katasztrofális állapotokhoz vezetett a földön, hogy Isten csak egy radikális pusztító ítélettel (özönvíz) tudta megállítani."

Nincs leírva, hogy az óriások ebből a kapcsolatból születtek volna:

"Az óriások valának a földön abban az időben, sőt még azután is, mikor az Isten fiai bémenének az emberek leányaihoz, és azok gyermekeket szűlének nékik. Ezek ama hatalmasok, kik eleitől fogva híres-neves emberek voltak."


És azt sem mondja a Biblia, hogy az ember gonoszsága bármilyen összefüggésben lenne az említett óriásokkal:

"És látá az Úr, hogy megsokasult az ember gonoszsága a földön, és hogy szíve gondolatának minden alkotása szüntelen csak gonosz. Megbáná azért az Úr, hogy teremtette az embert a földön, és bánkódék az ő szívében."


Az Énokh könyvére hivatkozni meg nagyjából annyit ér, mintha a gnosztikus iratokra hivatkozva mondjuk azt állítanám, hogy Jézusnak nem volt emberi természete, vagy a lélekvándorlás mellett érvelnék.

2017. szept. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!