Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták miért nem hisztek a...

Ateisták miért nem hisztek a Teremtőben?

Figyelt kérdés

Hiszen nyilvánvaló hogy Teremtő egyszerűen van.

Az univerzumban minden kölcsönhatásban van egymással. Mindannyian Isten szikrái vagyunk, mi teremtjük a saját valóságunkat, teremtő lények vagyunk. Nevezzük bárhogyan Istennek, univerzumnak, ott van mindenkiben.

Nem kell vallási szektához csatlakozni, mint például a keresztény egyház,Hindu, muzulmán. Nem muszáj templomba járni. Isten valójában nem büntet. Karma létezik. Valójában tanulni vagyunk ezen a világon, mindenki azt amiért leszületett ide. erényeket pl. bátorság. Semmi sem történik véletlen, mindennek oka van, tudatalatti hitrendszerek 90%-ban befolyásolják az életünket.


2017. szept. 23. 12:47
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
85%

"...mi teremtjük a saját valóságunkat, teremtő lények vagyunk."

Én is ebben hiszek, nem pedig valami kitalált lényben. Mert erre nap mint nap van bizonyíték.

2017. szept. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
87%
semmi nem utal rá.
2017. szept. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Szerintem van Isten de az nem olyan, mint amilyennek az emberek kialakították magukban, ez is hitrendszer, hiszen az ember hitte el ezt hogy Isten ilyen meg olyan, más a keresztény vallásban és a hindu vallásban meg teljesen mást követel meg, Nincs szilárd hite a világ embereinek, hogy most az Isten tényleg ilyen lenne.
2017. szept. 23. 13:04
 4/26 A kérdező kommentje:
Mindenkinek mást jelent, valaki egy öreg embert képzel el aki egy felhőn ül, a másik egy hat karú elefántot, valaki egy fénygömböt.
2017. szept. 23. 13:05
 5/26 A kérdező kommentje:

Vagyis közös van bennük, a legtöbbnek áldozni kell valamilyen formában és hatalmas nagy hatalommal bíró lénynek képzelik el és vajon miért? Mert az emberek egy főnököt látnak benne, egy apa képet.

Nem Isten formája a lényeg hanem a HIT

2017. szept. 23. 13:11
 6/26 anonim ***** válasza:
92%

"Szerintem van Isten de az nem olyan, mint amilyennek az emberek kialakították magukban, ez is hitrendszer, hiszen az ember hitte el ezt hogy Isten ilyen meg olyan, más a keresztény vallásban és a hindu vallásban meg teljesen mást követel meg, Nincs szilárd hite a világ embereinek, hogy most az Isten tényleg ilyen lenne."


Ezzel tehát elismerted, hogy mindenki kialakít magának egy képet Istenről, és abban hisz, de ez nem feltétlenül biztos, hogy fedi a valóságot. Ezek után miért vagy olyan biztos benne, hogy a te hited szerinti Isten a ténylegesen létező? Miből gondolod, hogy az általad megformált istenkép fedi a leginkább a valóságot?

2017. szept. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 tyttöö válasza:
88%
Mert már felnőttem és nem hiszek a mesékben.
2017. szept. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Mert hitrendszer
2017. szept. 23. 13:27
 9/26 A kérdező kommentje:
És amit én hiszek az lesz az én valóságom.
2017. szept. 23. 13:27
 10/26 A kérdező kommentje:

az én hitrendszerem:

Isten

-ami elsőre beugrik róla, az univerzum közepe, ahonnan minden kiindul és ott van mindenben és mindenkiben, energia.(ez a jelenlegi, régen egy öreg ember volt aki egy felhőn ül és féltem tőle hogy pokolra jutok ha rossz vagyok, most már nem félek mert más képem van róla).

-ennek hatására kialakítok magamnak egy világképet


A keresztény vallás például csoporttudatosság, régen ki lett alakítva egy kép róla és azóta azt adják tovább egymásnak az emberek.

2017. szept. 23. 13:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!