Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A hívők/vallásosak miért...

A hívők/vallásosak miért akarják bebizonyítani isten létezését? Miért érvelnek mellette folyton?

Figyelt kérdés

Nos, kezdjük ott, hogy isten létezése nem lehet tény. Hiszen a tényekben nem lehet hinni, azokat tudja az ember. Tehát pont azért nem lehet tény isten létezése, mert hinni kell benne. Ő is így akarja, ezáltal szelektál. Ha bizonyítást nyerne a teremtő léte, akkor a hitetek elértéktelenedne.

Szóval miért érveltek itt nap, mint nap a gyakorin például? Egyesek miért kapaszkodnak bele például tudományos ferdítésekbe (kreacionizmus)?

Miért bizonygatjátok az igazatok?


(Talán azért, mert az emberi elme számára természetellenes az a magatartás, miszerint teljesen mellőzik a szkepticizmust egy olyan bebizonyíthatatlan állítással szemben, minthogy létezik egy teremtő isten?)



2017. szept. 24. 01:09
1 2 3
 21/27 anonim válasza:

Kedves Dr.D! Nem velem vitáztál, én csak a 10.-es és 19.-es választ írtam. Ez csak az én véleményem, ez sem szentírás persze! Én nem akarlak lebeszélni semmiről, csak azt írtam, amit tapasztaltam. Ha hiszel Istenben, és neked ez ad egy lelki támogatást én nem akarlak róla lebeszélni. Csak tudni kell, hol van a határ ez a kulcsa szerintem az egésznek, hogy tettlegességig soha nem szabad elmenni!


Egyébként haragszom azokra az emberekre, akik meggyőződésből fanatikus módon hisznek, mert ez már tényleg veszélyes! Önmagában ezt így nem is gondolná az ember, csak egy példát írjak. Megjelentek az Egyházi Iskolák, egyáltalán már csak ez önmagában is baj! De továbbmegyek, a "normális" iskolában a diákoknak nem kellett hittant tanulniuk, aztán az egyház átvette a sulikat és a diákokat kötelezték a hittan órákra! Holott 10.-es, ként neki még nem kellett ilyet tanulnia, eltelt egy év átvette a sulit az egyház és a 11.-es kölyöknek már kötelező hittanra járni, vagy kereshet magának más Iskolát! (Ebben már ott van a tettlegesség, a mélyen elvetett fanatizmus) Pedig ez csak kereszténység. Mi lenne, ha ezek a dolgok nagyban történnének meg, mert azt mondanák basszus jók ezek az egyházi iskolák, legyen minden suli Egyházi Iskola. És már a vallás már is beépült a törvénynek egy részébe mégpedig az oktatásba. Ilyen kis apróságokból következhetnek a katasztrófák véleményem szerint, ezért írtam, hogy kézzel fogható tettlegességet a vallásnak soha, de soha nem lenne szabad végrehajtania, hiszen csak egy hit-rendszer. Ezt üzenem minden fanatikus hívőnek is, hogy csak óvatosan. Veszélyes játék lehet ez.

2017. szept. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 Dr.D ***** válasza:
Persze!Én nem fanatikusan hiszek.Nem vagyok fanatikusan hívő,csak elfogadom istent hiszek benne! :)
2017. szept. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 Darkmoon80 ***** válasza:

Kedves Dr.D!


Ezt írod a 18-as válaszodban nekem:

"Kedves válaszoló!Bocs,de már összességében válaszoltam az előbbiekben."


Nem igazán érthető, milyen válaszra gondolsz!



A szomorú tény az, hogy


--------

#1-es hozzászólás (Dr.D)

#6-os hozzászólás (én)

- ebben az 1-es hozzászólásoddal kapcsolatosan összesen 7 olyan megjegyzésem volt, amire válaszolhattál volna.


#8-as hozzászólás (Dr.D)

- a #6-os hozzászólásomban megfogalmazottakra nem reagálsz, csupán megismételsz egy a #1-es hozzászólásodban leírt dolgot más szavakkal, illetve leírod az ontológiai istenérvet.

#11-es hozzászólás (én)

- az ontológiai istenérv cáfolata (Kant illetve a saját szavaimmal), ÉS visszakérdezek a 6-os hozzászólásomban felvetettekre, melyekre nem érkezett tőled semmilyen reakció.


#12,#13-es hozzászólások (Dr.D)

- a neked feltett kérdések szempontjából irreleváns hozzászólások.


#14-es hozzászólás (Dr.D)

- ajánlod, hogy beszéljek a "Keresztény Pásztor"-ral (fogalmam sincs kicsoda az illető, nem szokott itt a fórumon hozzászólni a kérdésekhez, és linkelsz egy Everystudent-es oldalt, ami Isten létezését próbálja bizonygatni, sem a #6-os, sem a #11-es hozzászólásomban neked címzett kérdésekre/megjegyzésekre nem térsz ki, azokra továbbra sincs semmilyen reakciód.


#15-ös hozzászólás (én) Nem neked lett címezve (#9-nek írtam), így ebben a kérdésben nincs szerepe


#17-es hozzászólás (én)

- felhívom arra a figyelmedet, hogy (miközben már két választ nekem címeztél) még mindig semmilyen reakciód sincs a #6-os és #11-es válaszaimban megfogalmazott, és konkrétan neked címzett megjegyzéseimmel/kérdéseimmel kapcsolatban. Azokat teljesen figyelmen kívül hagytad.

--------


ennyi visszaolvasva a topikot a levelezésünk.



Ezek után azt írnod (a #18-as válaszodban):

"Kedves válaszoló!Bocs,de már összességében válaszoltam az előbbiekben.Viszont ha nagyon érdekel,hogy Isten ténylegesen létezik,akkor inkább Keresztény Pásztorral kellene beszélni,levelezni. "


Ami bizony véleményem szerint erős túlzás.


Nyugodtan leírom:


EGYETLEN neked címzett konkrét kérdésemre/megjegyzésemre sem adtál konkrét választ, sőt azokra SEMMILYEN módon sem reflektáltál.


Szerinted, hol és mikor történt bármilyen valós, a témába vágó válaszadás a részedről? (tudnád idézni?)

Ha nem tudsz ilyet felmutatni, milyen alapon állítod, hogy történt ilyen (ráadásul összességében, azaz a témát teljes egészében felölelően)?

Melyik hozzászólásodban volt csupán EGYETLEN elfogadható, bizonyítható állítás?

2017. szept. 26. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
28%
Ha nem lennél ilyen ostoba,hitetlen,vak,szük látókörü,istentelen, akkor felismer(hetnéd) Istent és,hogy te is belőle vagy
2017. okt. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

1. Nem folyton.


2. Szeretetből. Kicsit bővebben: a katolikusok (a többiek indítékait saját maguk talán máshogy magyaráznák, azért inkább csak a katolikusokról beszélek, mert az ő tanításukat ismerem) hite szerint Isten szeretetből teremtett mindenkit, azokat is, akik nem hisznek benne, mégpedig örök életre teremtett, és aki elutasítja a szeretetét, az örökre kizárja saját magát az üdvösségből, márpedig a hívők - mivel ők a nem hívőket is szeretik - nem kívánnak senkinek sem örök kárhozatot, ezért mondják el az örömhírt mindenkinek.

2018. ápr. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 horvathpatrik2001 válasza:
isten létezését csak személyes tapasztalatokból lehet bizonyitani amit más ember soha nem érthet meg kivéve ha kinyitja a fülét, hiába próbálunk tudománnyal bebízonyitani az isten létezését sosem fogjuk, mert nem lehet, mert az isten adta nekünk a tudományt is akkor hogy definiáljuk azt a tudománnyal aki a tudományt adta? a tudomány csak eszköz és nem természet feletti lények bizonyitására van. nekem is rengeteg személyes tapasztalatom van amit inkább nem írok le mert úgysem fogja elhinni senki, de nem is akarom ezt rá erőltetni senkire. az a baj hogy sokan nem azért várnak választ mert szeretnének választ kapni hanem csak azért hogy gúnyolják a keresztényeket mert ők legalább még keresnek valamit az életben és nem akarnak elveszni
2018. máj. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

A hit arra épül, hogy TE hiszel.

Ennyi.

Megerősíteni pedig csak úgy lehet, ha sokan mások is ugyanabban hisznek melletted, és ezért küzdenek a hívők ennyire.

2018. szept. 5. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!