Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha "senki sem jó, csak egyedül...

Ozmium42 kérdése:

Ha "senki sem jó, csak egyedül az Isten", akkor miért mondják, hogy Isten csak jó dolgokat alkotott?

Figyelt kérdés
2017. szept. 25. 15:53
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/80 anonim ***** válasza:

66.Hsz!


100%-ban egyetértek azzal,amit írtál!

2017. szept. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/80 Darkmoon80 ***** válasza:

Kedves 46%-os!


Sajnos elfelejtetted idézni a szöveget, amire hivatkozol!

Én ezt találtam a Wikipédia Ateizmusról szóló oldalán!


idézem:


"A korai ógörög nyelvben az atheos (άθεος) melléknév (ami a theos, isten szóból jött létre az a- fosztóképzővel) istennélküliséget vagy istenekben való hit nélküliséget jelentett. A latin nyelvbe a szót Cicero római államférfi, szónok és filozófus (i. e. 106-43) vitte át."


Mint látod az ATEIZMUS ógörög sz szó FORDÍTÁSÁBAN két definíciót sorol fel a Wikipédia:

1 - "istennélküliség"

2 - "istenekben való hit nélküli"


Az általad előszeretettel használt "istentelen" nem szerepel a felsorolásban.


Való igaz, hogy kicsivel később már előfordul, de egyrészt nem FORDÍTÁSKÉNT, hanem új, csatolt jelentéstartalomként, másrészről a szövegkörnyezetből egyértelműen kiderül, már akkor is vádló/becsmérlő jelentéstartalommal alkalmazták:


"A kifejezés az i. e. 5. század körül újabb jelentést kapott: istentagadó, istentelen. Ez a változat a korai keresztények és pogányok vitái során terjedt el, akik egymást kölcsönösen ateizmussal vádolták."

2017. szept. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/80 anonim ***** válasza:

72.Hsz!


Tudtam,hogy saját írásodat is letagadod.

Idézlek:


"A korai ógörög nyelvben az atheos (άθεος) melléknév (ami a theos, isten szóból jött létre az a- fosztóképzővel) istennélküliséget vagy istenekben való hit nélküliséget jelentett. A latin nyelvbe a szót Cicero római államférfi, szónok és filozófus (i. e. 106-43) vitte át. A kifejezés az i. e. 5. század körül újabb jelentést kapott: istentagadó, istentelen. Ez a változat a korai keresztények és pogányok vitái során terjedt el, akik egymást kölcsönösen ateizmussal vádolták." [link] "

2017. szept. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/80 anonim válasza:
Fel kell nőni és elhagyni a tündérmeséket és a képzelt barátokat. Helyette lehet a valódiakkal foglalkozni vagy tenni valami hasznosat. Máris jobb világ lenne.
2017. szept. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/80 Darkmoon80 ***** válasza:

Kedves 46%-os!


"Tudtam,hogy saját írásodat is letagadod.

Idézlek:...

"



Én viszont nem tudtam (csak sejtettem), hogy arra sem veszed a fáradtságot, hogy egy neked címzett összesen 14 soros válasz VÉGIG olvass!


Ha megtetted volna, TALÁN feltűnik hogy az általad hiányolt szövegrész is szerepel a válaszomban, így letagadásról szó sincs!


Idézem a válaszom utolsó 4 ! sorát:


----

"Való igaz, hogy kicsivel később már előfordul, de egyrészt nem FORDÍTÁSKÉNT, hanem új, csatolt jelentéstartalomként, másrészről a szövegkörnyezetből egyértelműen kiderül, már akkor is vádló/becsmérlő jelentéstartalommal alkalmazták:


"A kifejezés az i. e. 5. század körül újabb jelentést kapott: istentagadó, istentelen. Ez a változat a korai keresztények és pogányok vitái során terjedt el, akik egymást kölcsönösen ateizmussal vádolták."

----


Nos, akkor mit is tagadtam le?


Érdemes lenne az írogatás mellett egy kicsit az olvasást is gyakorolni.

2017. szept. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/80 monen ***** válasza:

Tehát a kérdés az volt, hogy "Ha senki sem jó, csak egyedül az Isten, akkor miért mondják, hogy Isten csak jó dolgokat alkotott?"


Ki a fene tudja?! Ebben a világban annyi logikátlanságot és hazugságot adnak el az embereknek, hogy csodálkozom azon, hogy egyáltalán még képesek vagyunk a gondolkozásra és az érvelésre. Viszont a kérdésedre azt válaszolnám, hogy


1. Kik mondják, hogy senki sem jó, csak egyedül az Isten? És miért?

2. Ahhoz, hogy egyáltalán "isteni viszonylatban" véleményt tudjak alkotni a jól és a rosszról tudnom kellene, hogy mi is pontosan az isteni terv és rálátásomnak kellene lennie az egészre. Jelenleg olyan vagyok mint egy baktérium, aki történetesen egy ló combjában él és azt képzeli, hogy az az egész világegyetem és a lócombban töltött kis tapasztalataimból vonok le következtetéseket magamnak az egészről.


Remélem ez segített :)

2017. okt. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/80 anonim ***** válasza:
0%

Isten,csak jó dolgokat alkotott.

Az elképzelés,hogy a jó dolgok sosem romolhatnak el,tökéletesen hamis.

2017. okt. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/80 A kérdező kommentje:
Nem hamis. Ami tönkre tud menni, méghozzá magától, az nem tökéletes. Éppen ez a hiba benne: romlandó, esendő.
2017. okt. 6. 16:41
 79/80 anonim ***** válasza:
Ami neked rossz, másnak lehet jó. Isten nem ember. Az által teremtett mindenség csupa jót okoz számára, hogy ez neked, hogyan esik, senkit sem érdekel, isten a lényeg!
2018. szept. 2. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/80 világvége1 ***** válasza:
Nem csak Isten jó, vannak (és lesznek is) teremtményei, akik nem lettek (/lesznek) gonosszá.
2020. jún. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!