Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények! Miért hisztek...

Keresztények! Miért hisztek Istenben?

Figyelt kérdés

2017. nov. 9. 14:52
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
11%

Kérdező, neked ajanlom a Viskó című fimet megnézni. :)


Én azért hiszek Istenben, mert egyrészt tapasztalom az ő jelenlétét az életemben, másrészt pedig azért, mert minden mellette szól. Mindennek van egy alkotója, a Földön minden mozgásban van, kell lennie egy első mozgatónak, aki állandó, akitől az egész kiindult. És ez a valaki Isten. Egyébként pedig ha megnézzük a világot, a termeszetet, vagy épp az emberi test működését, ami tökéletes, vagy épp az evolúciót, ez (számomra) Isten tökéletes tervezését igazolja, nem véletlenek halmazát.

2017. nov. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 Tyler913 ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Őszinte részvétem a nagypapád miatt,és sajnálom,hogy megélted,milyen elveszíteni valakit,akit szeretsz. De ne haragudj,szerintem azért veszítetted el a hitedet,mert hamis elképzelésed volt Istenről. Isten nem varázsszellem,akitől kívánjuk,amire vágyunk,ő pedig köteles teljesíteni azt. Ez persze nem jelenti azt,hogy a szeretteink életéért,gyógyulásáért ne imádkozhatnánk.


De fontos megérteni,hogy Isten elsősorban téged formál,nem pedig a világot körülötted. Ez az,amit sokan nem értenek,és azt várják Istentől,hogy minden mást megváltoztasson,csak őket nem. Sajnos történnek rossz dolgok az életben,és sokszor nem látjuk ennek az okát mi,keresztyének sem. De ha valaki a bajban is bízik Istenben,Ő megmutatja a kivezető utat - lehet úgy,hogy a körülményeidet változtatja meg (ez is hatalmában áll),de lehet úgy,hogy téged változtat majd meg.


Hogy személyes történetet is mondjak: én az Édesanyámat veszítettem el 22 évesen,beteg volt. Imádkoztam érte,de nem gyógyult meg. Akár hiszed,akár nem,éppen ezután jutottam valóban hitre. Isten nem az Édesanyámat gyógyította meg testileg,hanem engem,lelkileg. Habár fájt elvesztenem őt,de éppen a gyászban találtam rá Isten vigasztaló szeretetére.


Jézus arra tanít bennünket,hogy tudjuk őszintén imádkozni: "legyen meg a te akaratod". És ne Istentől várjuk,hogy a mi akaratunkhoz hajoljon,hanem nekünk kell úgy formálódnunk,hogy az Ő akarata legyen a mi akaratunk is,amelyet elfogadunk.


Kicsit olyan ez,mint a szörfözés. A szörfös nem gerjeszti a hullámot,a hullám jön,amikor jön. Nem rajta múlik. Az viszont igen,hogy lovagolja meg,megérzi-e,merre és hogyan akarja vinni őt a hullám. Nem a hullámot irányítja,hanem önmagát próbálja a hullámra hangolni.

2017. nov. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
58%

Kérdező melléfogtál a suttyó provokációddal, azt állitod hogy nem hiszel Istenben vagyis nincs Isten, az utolsó komentedben meg azt állitod hogy van és elvette nagyapádat.

Szed össze magad és legyél ember a talpodon és ne hazudozz össze vissza azért , hogy a ravasz kigondolásod villogtasd.

2017. nov. 10. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
52%
Azért hiszek, mert nekem így jobb élni. A cselekvő hit lelki fejlődésre sarkall, alázatra int, ami közelebb hoz az emberekhez. A hitetlenség büszkeségre ösztönöz, ami hosszútávon emberileg csak ráfizetés.
2017. nov. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező.


Ez nem vak hiszékenység, hanem biztosítékon, meggyőződésen alapul.

Vannak dolgok amiket nem látunk, de tudjuk hogy létezik, vagy van, mert érezzük a hatásait.

Ezért hisszük azokat.

Isten létezésére, maga az élet az egyik legnagyobb bizonyíték, és mivel a szeretet arra késztette, hogy életet hozzon létre, úgy teremtette meg pl az embert, hogy az élet ne csak úgy legyen, hanem hogy örömet is találjunk benne.

Létre hozhatott volna úgy is, hogy ne legyenek ízek, színek, mert ezek nem lételemei az életnek.

Lehetne mindennek csak krumpli íze, vagy borsó íze. vagy az illatok se szükségesek az élethez.


Ha ezen elgondolkodsz, milyen páratlan módon vagyunk megalkotva, talán rájössz, hogy ilyen véletlenek nincsenek.

2017. nov. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
10%

"elvette a nagyapámat"


Isten nem veszi el senkinek önkényesen az életét.

Mély együttérzésemet fejezem ki,elhunyt szeretted iránt.

Ám nincs a Földön ember, aki ne veszítette volna el egy szeretett hozzátartozóját.

Nekem viszonylag fiatalon haltak meg a szüleim, de nem azért mert Isten akarata lenne.


Ha ismernéd életünk forrását, gondolatait, vágyait, akaratát, akkor nem ítélkeznél, hanem először is meghallgatnád, az Ő nézőpontját is a jelenleg zajló események körülmények kialakulása miatt.


Minden vádlottnak, joga van védekezni, Istennek mennyivel inkább. Neki is vannak érzései, de vannak akik ezt nem veszik figyelembe.

Tudod kedves Kérdező, a kialakult helyzetért nem Isten a felelős, ennek ellenére, létrehozott egy olyan elrendezést, vállalva a Fia halálát, hogy nekünk embereknek, akik mellette állunk, újra lehetőségünk legyen, az eredeti szándékának helyreállításában élni örökké.

ezért halt meg a Fia, így az emberek akik ismerik az okokat, türelemmel várnak arra az időszakra, amikor a szeretett hozzátartozók, vissza kapják az életüket, és újra együtt élhetnek de már örökké itt a Földön.

ezt nevezi a Biblia Isten szava a Feltámadás reménységének. sokan haltak meg ebben a hitben,hűséggel Isten mellett, mert biztosak voltak benne, hogy Isten nem hazudik, és amit megígért, azt megvalósítja.


A Nagypapád jelenleg annak a lázadásnak az áldozata, ahogy mi is, amit Isten ellensége okozott.

Amikor ez az ellenség ellesz távolítva, és Isten igazságossága igazolva lesz, elkezdődik a földön a halottak feltámadása. S ez hamarosan bekövetkezik, akár hiszed akár nem.


Inkább az a kérdés, hogy Mi személy szerint ott leszünk-e, hogy találkozzunk velük?

S mit kell tenni, hogy ott lehessünk?

ez a lényeges most. Nagypapádnak biztos a jövője, elhiheted.

2017. nov. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
63%

Isten,nem egy "imaautomata"!(Bedobom a megfelelő minőségű,és mennyiségű imát,s ő teljesíti a rendelt csodát.)

Ő azt adja,amire szükségünk van,s nem azt amit kérünk.


Én is imádkoztam édesanyám egészségéért hosszú ideig,kitartóan.Isten nem teljesítette imáimat,hanem tette,ami a legjobb.

Édesanyám elfáradt.

Átélte Budapest bombázását a Vérmezőn,56-ot,édesapám vallatását,már megszületett két bátyámmal,a szegénységet,4 fiú felnevelését,elindítását az életbe ,s elfáradt.Nem akart tovább küzdeni.Pihenni vágyott,s találkozni Megváltónkkal.

Amikor gyógyulásáért imádkoztam,édesanyám akarata ellen kértem Istent.


Édesanyámmal beszéltem telefonon,halála előtt fél órával.Semmi félelem nem volt benne.Tudta miben hitt:Nem meghalni készült,hanem egy utazásra Krisztushoz,Megváltónkhoz.

Mivel tudta,hogy egyirányú útra indult,elrendezte szeretteivel való dolgait.Nem az útról beszélt,CSAK a hátrahagyottakról.

2017. nov. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
44%
Hú de pokolra jutok, mert ideírom ezt. Isten akar segíteni az éhező gyerekeken, de nem tud? Akkor miért mindenható? Isten nem tud segíteni megállítani a terrorizmust, és a háborúkat, amiket maga a vallások közti ellen szított, ráadásul nem is akar? Akkor miért hívod Istennek? Isten tudna segíteni megakadályozni egy 35 éves, 2 gyerekes családapa halálát, de nem akar? Akkor miért imádkozol hozzá?
2017. nov. 12. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

19.Hsz!


Tudatlan vagy,s nem pokolra való.


Isten,szeretete révén semmit sem tesz a mi akaratunk ellenére.

2017. nov. 13. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Miért ne hinnének? Ki Istenben hisz, ki tudományos elméletekben.
2017. nov. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!