Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Valakinek lenne kedve bebizony...

Valakinek lenne kedve bebizonyítani hogy az ő vallása igen is hiteles és igaz?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/channel/UC5vv9DmthG6uDt2_SLLmHEg/vid..


Ez a férfi tart élő adásokat ahol adás közben fel lehet hívni skypeon és fel lehet hozni ellen érveket hogy és el lehet magyarázni hogy miért igaz és hiteles a te vallásod.

Te vagy annyira biztos a vallásodban hogy meg tudod győzni?

"csörömpölő adás" a neve az ilyen adásoknak.



2018. jan. 13. 23:45
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:

# 8 # 10

Amúgy van több cáfolata a bibliának.

Csak hogy egy ismertebbet mondjak

Léo Taxil - A szórakoztató Biblia

[link]

2018. jan. 14. 11:02
 12/37 anonim ***** válasza:
33%
Az én értelmezésem szerint a vallás elfogadása nem logikai döntés.Mindenki elfogadja,hogy az ő vallása a helyes,bizonyíték nélkül,nem tartja szükségesnek igazolni.Kivételek nyilván vannak .
2018. jan. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 János114 ***** válasza:
49%

Béke


Én is a logika felől közelíteném a kérdést .

Illetve a logika határaival . Például ha megnézzük a jogrendszert ,ahol rengeteg egyszerű logikai kérdés van viszont felmerülnek elvont fogalmak is ,bonyolult erkölcsi problémák . Ellopok egy almát tőled és lebukom . Mi logikus ? Fizessem ki az árát ? Esetleg a dupláját ? Menjek börtönbe ? Vágják le a kezemet ? Vagy megbocsáltasz és megbeszéljük békésen ?

Nem tudom mi a logikus itt.

Ha megöltem valakit szándékosan ,kerüljek börtönbe vagy vegyék el az én életemet is ? Mi a logikus ,vagy a kérdés az hogy mi a helyes ?

Az ember nem számitógépként dönt ilyen esetekben . Az olyan esetekben ahol nincs mit mérlegre tenni ahol a beszéd tárgyát nem is látod ahol a képzeletünkkel játszunk ahol elvont fogalmakat párosítunk vagy szedünk szét. Ott a fantázia az erkölcs és a hit eszközeivel dolgozunk .

Mi a végtelen ? Mi van a halál után ? Mi van a születés előtt ? Mi a célunk az életben ? Van e Isten ?

Ezek ősi az ember természéből felmerülő kérdések .

Lehet e ezekről konszenzus ? Vannak csoportok akik erkölcsi ,életviteli,vallási témákban hasonlóan vagy egyformán gondolkodnak . Ezek az emberek vagy csoprtok egy azon véleménybuborékkal összeverődnek és ideológiákat (pl.: kommunizmus , kapitalizmus .) Vagy vallásokat (pl.: kereszténység,budhizmus,iszlám ) hoznak létre .

Észérve hajtják őket ? Logikusan gondolkodnak ? Kétlem . Inkább a gyermekként tanult vagy felnőttként elsajátított morális és szellemi tudás birtokában foglalnak állást egy a nekik szimpatikus ideológia mellet.


Na most az emberek akik egy életet töltenek el a saját véleménybuborékjukban , illetve frissen csatlakoznak egy új sikeres vallás vagy ideológia mellé ,hajlamosak abba a hibába esni hogy a saját elvont erkölcsi rendszerüket . A környezetük álltal diktált normarenszerüket át szeretnék ültetni a szellem és gondolatok világából a valóságba .

Mondanom sem kell hogy ilyenkor a többi csoport ellentétes vagy eltérő világnézetébe ütköznek , és mind tudjuk hogy ennek milyennkövetkezményei lehetnek .


Kedves kérdező .

Beszélgetek szivesen arról hogy én hogyan látom a saját hitemet , és szivesen meghallgatom hogy te ezt hogyan teszed de...

Nem ! Nem vagyok hajlandó meggyőzni senkit semmiről ! :D


Egy ember győzelme sokak vereségét jelentheti .

2018. jan. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
57%
Én abban hiszek hogy éljünk jó életet aztán majd lesz valami, ha semmi akkor legalább volt egy boldog életünk, ha meg van valami felljebbvaló ez alapján úgyis el tud bírálni.
2018. jan. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
80%

"amíg nem tudjuk cáfolni, így be is bizonyítottam."

Ez így egy téves gondolatmenet. Mert ugyanezen az elven én pedig mondhatnám, hogy én egy olyan istenben hiszek, aki teremtője a keresztény istennek. És persze olyannak teremtette hogy azt képzelje magáról, hogy ő az egyedüli és a kezdetek óta létezik, de a valóságban ő csak az én istenem egy teremténye.

Mivel ez is cáfolhatatlan, akkor ez alapján be lenne bizonyítva hogy igaz?

2018. jan. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 követ62 ***** válasza:
56%

Amikor én keresztségre készültem 8 (ezt gyakoribb találkozásokkal le lehet rövidíteni) hónapig tartott, alkalmanként minimum 1 órás SZEMÉLYES (nem irásban, nem skype-on) beszélgetésekkel.

Ismeretem annyi volt mint amit a katolikus hittanon tanítottak.

Vagy is a Bibliát nem ismertem.


Egyedül Isten iránti mély szeretetem ösztönzött.

Fontos, hogy a beszélgetés során nem volt gúny, megvetés a másik felé, hogy milyen buta, mert hisz. Vagy bármi hasonló lehúzás, csak egymás iránti kölcsönös türelem, tisztelet és egy jó hangulatú beszélgetés.


Természetesen elő lettek véve azok a Bibliát igazoló tények, könyvek melyek nem úgy általában a hívőktől származnak hanem pont az ellentáborból.


Bizony nekem is voltak kételyeim viszont, ha bizonyítást nyert az ellenkezője, volt bennem annyi alázat, hogy elismerjem az igazat.


(Sajnos itt keveset tapasztalatok hasonlót is. Sokszor már az ember nevét meglátják jön a piros pacsi.)


Summázva a mondandomat. Nem látom értelmét egy olyan emberrel való beszélgetést akinek nyilvánvaló nem az a célja, hogy elfogadja a hitet, hanem csak jókat élcelődjön rajta.


És milyen jó, hogy a Bibliának az ilyen helyzetre is van tanácsa.

Mt.7:6

"Ne adjátok azt ami szent az ebeknek, se gyöngyeiteket ne hányjátok a disznók elé, hogy meg ne tapossák azokat lábaikkal és nektek fordulva meg ne szaggasanak titeket."

Természetesen ez egy jelképes beszéd.


Ha abban az emberben lenne annyi tolerancia amennyi nincs akkor ahol ő lakik felkereshetné a helyi adventista lelkészt néhány alkalmas SZEMÉLYES beszélgetésre.

És, ha nem is fogadná el a hitet, (mert azt senki nem várja el tőle, ha nem akarja) legalább értené.

Hogy miért TUDJUK BIZTOSAN, hogy Isten létezik.


Van egy családi életrajz könyv amit egy hölgy írt aki a náci Németországban élt adventistaként a háború alatt.

Igaz ő gyerekként élte mindazokat meg, de a szülei elmondása alapján írta a könyvet.

Anyja othon a négy gyerekkel éltek meg csodálatos dolgokat.

De itt az apa történetét akarom hozni. Neki be kellett vonulnia és nem mondhatta, hogy nem visel fegyvert, mert ott helyben főbe lőtték volna (nem úgy mint a Fegyvertelen katona című film főszereplöjét). De ahogy lassan haladt előre a ranglétrán már nem puskát hanem pisztolyt kapott. Amit le cserélt fa pisztolyra amihez keszitetett egy szép bőr tokot. Az igazit pedig alkalom adtán az egyik folyoba dobta.

Senki nem vette észre, hogy nincs igazi fegyvere az egész háborúban.


Az orosz fronton jártak (addig már sokaknak beszélt a Biblia igazságairól) amikor a parancsnoka kérte fel erre. Ott is el mondta sokminden mással együtt (ami nagy bátorságra vall), hogy Hitler elveszíti a háborút.

És nem, hogy megbüntették volna (bár voltak rosszakarói) hanem a parancsnoka (aki a NÁCI hadsereg egyik tisztje volt) az adta utasításba csökkentse felére az üzemanyag kiadását, HOGY HA VÉGE A HÁBORÚNAK haza tudjanak menni. Ami sikerult is.

Miért? Mert hitt neki. Mert a Bibliából be bizonyitotta. Ennyi.


Én csak a SZEMÉLYES Biblia kutatásnak látom értelmét.

2018. jan. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim válasza:
18%
Sokan úgy gondolják, hogy a hit és a tudomány egymással ellentétes. Pedig nem az! A teológia (hittudomány) szintén egy komoly tudományág. A tudomány arra keresi a választ, hogy hogyan, a hit meg, hogy miért. Sok vallás van de ezek a vallások közül egyedül a Kereszténységnek van történelmi vonatkozása. Nem véletlenül hisz több milliárd ember egy Istenben. És a más vallásúak is Istent keresik csak máshogy találják meg. Számtalan megmagyarázhatatlan csoda fűzödik az imádságokhoz (Pl. Szt. II. János Pál pápa csodája). Nagyon sok történelmi helyszín, adat van ami alátámasztja, hogy a Bibliai történetek megtörténtek. Rengeteg híres keresztény tudós van. A Keresztény- Zsidó múlt több mint 4000 éve fönt áll. Én ilyen érveket tudok felhozni a hitem mellett. :)
2018. jan. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 Darkmoon80 ***** válasza:
53%

"Természetesen elő lettek véve azok a Bibliát igazoló tények, könyvek melyek nem úgy általában a hívőktől származnak hanem pont az ellentáborból. "


Tudsz néhányat ezek közül konkrétan leírni, hogy el tudjam olvasni? Nagyon érdekel a téma, és szívesen bővíteném az ismereteimet.



"Hogy miért TUDJUK BIZTOSAN, hogy Isten létezik. "


Miért is? Milyen megdönthetetlen érv, bizonyíték, tény támasztja alá Isten létezését?



Nagyon szép történet! DE


"Miért? Mert hitt neki. "


Miben hitt neki, talán abban, hogy a háborút elvesztették? Mert azt a józanabb katonák, rangtól, beosztástól (és vallástól) függetlenül felismerték már, kivéve a fanatikusokat. Így teljesen józan észre (és nem feltétlenül istenhitre) vall, ha valaki a tények felismerése után képes a logikus lépések megtételére.

2018. jan. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 Darkmoon80 ***** válasza:
63%

Kedves 17-es!


"Sok vallás van de ezek a vallások közül egyedül a Kereszténységnek van történelmi vonatkozása."


Ez alatt mit értesz?


A Tóra és a Biblia Ószövetségi része egyértelműen zsidó vallásról beszél, a kereszténység csupán Jézus színre lépését követően indul, azaz a zsidó vallás történelmileg előzi meg a kereszténységet.


" Nem véletlenül hisz több milliárd ember egy Istenben."

És még több milliárd nem hisz ebben az Istenben, vagy nem úgy hisz ebben az Istenben, vagy egyáltalán nem hisz semmilyen istenben.

Számszerűen kisebbségben vagy.


"És a más vallásúak is Istent keresik csak máshogy találják meg."

Jeeee, azaz nem ezt az Isten ismerik el, hanem más isteneket, egészen más attribútumokkal. Több Egyistenhit + sok többistenhit, vesszetek már össze, kié az igazi!


" Számtalan megmagyarázhatatlan csoda fűzödik az imádságokhoz (Pl. Szt. II. János Pál pápa csodája). "


Lehet, de ezek egyike sem bizonyított tudományos vizsgálattal. Mendemondáknak pedig részemről nem hiszek.



"Nagyon sok történelmi helyszín, adat van ami alátámasztja, hogy a Bibliai történetek megtörténtek."


Azaz a zsidó történelem. (de már pl. az özönvízre semmilyen bizonyíték sincs, pedig az is le van írva)

Illetve Jézus az ember vallásalapító próféta (ez sem olyan sok, kb 2 azaz kettő: Biblia és Josephus Flavius könyve).


Jézus, mint isten jelenleg nincs alátámasztva bizonyítékokkal, csupán szájhagyomány nyomán leírt történetek beszélnek róla.



"Rengeteg híres keresztény tudós van."

És még több nem keresztény! Akkor mi van? Ez mit bizonyít?


"A Keresztény- Zsidó múlt több mint 4000 éve fönt áll."

Lassan eltűnőben. Szekularizálódó világ problematikája, mely a pápai beszédekben is nyomon követhető.


" Én ilyen érveket tudok felhozni a hitem mellett. :)"


OK, én ilyen érveket tudok felhozni ellenük. :-)

2018. jan. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%
#16 engem 12 évesen anya elrugdalt hittanra hogy legyek már megkeresztelve, hívő nem lettem, a bibliát nem nagyon tanultuk, inkább az alap filozófiát, hogy segíts másokon, legyél kedves a többi emberrel, stb, ami megfogott az a "bűnt csak tudva és akarva lehet elkövetni". Az egyetlen dolog ami ennek az eredménye lett hogy elszomorított mert rájöttem nagyon sok keresztény ennek homlokegyenest ellen megy.
2018. jan. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!