Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Valakinek lenne kedve bebizony...

Valakinek lenne kedve bebizonyítani hogy az ő vallása igen is hiteles és igaz?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/channel/UC5vv9DmthG6uDt2_SLLmHEg/vid..


Ez a férfi tart élő adásokat ahol adás közben fel lehet hívni skypeon és fel lehet hozni ellen érveket hogy és el lehet magyarázni hogy miért igaz és hiteles a te vallásod.

Te vagy annyira biztos a vallásodban hogy meg tudod győzni?

"csörömpölő adás" a neve az ilyen adásoknak.



2018. jan. 13. 23:45
1 2 3 4
 31/37 Darkmoon80 ***** válasza:

"Bocs, de a logika szellemi tevékenység. Az ateisták tagadják a szellemi dolgokat, a hívők nem. "


Ez volt azt hiszem az eddigi legostobább érvelés, amit itt a Gyakori kérdéseken olvastam.

Csúcs!!!

Gratulálok.


Az, hogy valaki a "szellemi tevékenység" fogalmát vallásos tevékenységnek értelmezze (azaz a gondolkodás folyamatát a HIT-tel keverje) olyan szintű sötétséget feltételez, ami önmagában messze túlmutat az egyszerű vallási fanatizmuson, és az alapszintű magyar nyelvi ismeretek hiányát mutatja.


A szellemi tevékenység szűkebb értelemben elsősorban gazdasági fogalom:


"Szellemi tevékenység

Szellemi tevékenységet folytató magánszemélynek az számít, aki eredeti jogosultként olyan önálló, de nem egyéni vállalkozói tevékenységből származó jövedelmet ér el, amelynek eredményeként a találmányok szabadalmi oltalmáról szóló törvény szerint szabadalmi oltalom tárgya, valamint szerzői jogi védelem alá tartozó alkotás jön létre." [link]


Tágabban értelmezheted az emberi gondolkodásra.



Tudod a te logikád (????) alapján:


Szellemi tevékenység : imádkozás

Szellemi tevékenység adója : imaadó

Szellemi tulajdon : saját isten

Szellemi foglakozás : papság

Szellemi termék : nem is tudom, ide mi tartozna? Talán a szenteltvíz???

Szellemes ember : vallásos ember


Ugye milyen érdekes???


Amúgy kiegészítésként:


Logika:

"Ókori görög eredetű tudomány, amely a helyes, okszerű gondolkodás szabályait és formai elemeit írja le (következtetés, ítélet, bizonyítás, szillogizmus, stb.). A dolgokban, vagy eseményekben rejlő okszerűség, következetesség és rendszer."


Mint látod semmilyen utalás sincs a logika és a misztikum közötti összefonódásra, csupán az ÉSSZERŰ gondolkodásra, mint alapra.


Na, ez úgy tűnik nem erős oldalad! :-)


"logikus (görög) Következetes, okszerű állítsd logikus rendbe ezeket a tételeket - okfejtésében hibátlan, meggyőző logikus bizonyítás - ellentéte az illogikus - a görög logosz ("beszéd") szóból; választékos szó, illetve tudományos fogalom."


Ugye logikus?!

2018. jan. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

"Az, hogy valaki a "szellemi tevékenység" fogalmát vallásos tevékenységnek értelmezze"

Én nem értelmeztem úgy, hanem te:) És utána a magad marhaságát kezdted cáfolni.


Hogy is mondtad:)

Ez volt azt hiszem az eddigi legostobább érvelés, amit itt a Gyakori kérdéseken olvastam.

Csúcs!!!

Gratulálok.


Hazudtad a nevemben: "Szellemi tevékenység : imádkozás"

Én ezt írtam: "Bocs, de a logika szellemi tevékenység."


Vagy te az a materialista ateista vagy, aki nem tudja, hogy a gondolkodásról mit tart a materializmus?


"Szellemi tevékenység adója : imaadó

Szellemi tulajdon : saját isten

Szellemi foglakozás : papság

Szellemi termék : nem is tudom, ide mi tartozna? Talán a szenteltvíz???

Szellemes ember : vallásos ember "

Ezeket így gondolod?:) Bocs, de ezzel tényleg alátámasztottad, hogy a logika nem az erősséged, hanem csak a csalás, csúsztatás


"Logika:

"Ókori görög eredetű tudomány, amely a helyes, okszerű gondolkodás szabályait és formai elemeit írja le (következtetés, ítélet, bizonyítás, szillogizmus, stb.). A dolgokban, vagy eseményekben rejlő okszerűség, következetesség és rendszer." "

Á remek, valamiben egyetértünk. Látod, ilyen logikai következtetéssel bizonyítjuk, hogy Isten létezik. Érted már? Nem hiszem:(


"Mint látod semmilyen utalás sincs a logika és a misztikum közötti összefonódásra, csupán az ÉSSZERŰ gondolkodásra, mint alapra. "

Igen tudom, ezért nem is írtam.


"Na, ez úgy tűnik nem erős oldalad! :-) "

Tehát hazudsz valamit a nevemben, majd azzal akarsz lejáratni. Nagyon eredeti:)


Ps: Ha valamit nem értesz, egyszerűbb, ha visszakérdezel, így nem gépelsz feleslegesen és nem jártod le magad:)

2018. jan. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 Darkmoon80 ***** válasza:

"Bocs, de a logika szellemi tevékenység. Az ateisták tagadják a szellemi dolgokat, a hívők nem. "


EZT ugye TE ÍRTAD????


Talán van képed letagadni?


Mert ha te írtad: akkor te azt állítottad, hogy az ateisták tagadják a logikát!!!!

Ez pedig meglehetősen torz szemlélet, mondhatni hatalmas ostobaság!!

Mivel éppen az ateista/agnosztikus az, aki logikai alapon hoz döntéseket, szemben a hívővel, aki érzelmi, hit alapon dönt.


"

"Az, hogy valaki a "szellemi tevékenység" fogalmát vallásos tevékenységnek értelmezze"

Én nem értelmeztem úgy, hanem te:) És utána a magad marhaságát kezdted cáfolni.

"



Hát bizony, te értelmezted a szellemi tevékenységet olyan formán, hogy azt szerinted az ateisták tagadják. Ebből pedig világos, hogy a szellemi tevékenységet olyan cselekvésként kezeled, ami az istenhithez kapcsolódik, lévén az ateisták ezt tagadják, azaz pontosabban ebben nem hisznek!!!


Ha pedig csupán a szellemi szóra gondoltál, akkor tipikus szalmabáb érveléssel próbálkoztál.

De még -úgy tűnik- a szellemi szó jelentésével sem vagy teljesen tisztában.


(az 1, definíciót tanulmányozd!!!)



"

Szellemi szó jelentése

szellemi (melléknév)


1. Az értelemmel, a gondolkodással kapcsolatos.


A mérnök szellemi munkát végez. A szellemi erőfeszítésbe is el lehet fáradni.



2. Nem fizikai, nem testi dolgokkal kapcsolatos, hanem az e mögötti, ezeknél felsőbb rendűekhez tartozó. (Ezek olyan dolgok, amelyeket nem lehet fizikai eszközökkel észlelni, érzékelni, de hatásuk nyilvánvalóan érzékelhető.)


A vallások szerint létezik egy szellemi világ is. A szellemi dolgokkal való foglalkozás lehet a fizikai világból való elmenekülés is.

"

[link]


Ugye nem úgy gondolod, hogy a mérnök a példamondatban belefárad az imádkozásba??? Valószínűleg csupán sokat gondolkodott!

Egy ateista NEM tagadja az értelemmel, gondolkodással kapcsolatos dolgokat, ÍGY a logikát sem!!



----------

Ez különösen szemléletes:



"Szellemi tevékenység adója : imaadó

Szellemi tulajdon : saját isten

Szellemi foglakozás : papság

Szellemi termék : nem is tudom, ide mi tartozna? Talán a szenteltvíz???

Szellemes ember : vallásos ember "

Ezeket így gondolod?:) Bocs, de ezzel tényleg alátámasztottad, hogy a logika nem az erősséged, hanem csak a csalás, csúsztatás

"


Nem én gondolom így, hanem a te torz gondolkodásmódodat próbáltam kissé érzékletesen szemléltetni!


UGYE, AZT azért gondosan LEHAGYTAD, hogy az is oda volt írva:


"

Tudod a te logikád (????) alapján:

"



A dolgokat nem illik oly módon kiragadni és idézni, hogy elveszítsék a szövegkörnyezetből adódó valódi értelmezésüket, mert AZ A CSALÁS!!! És láthatóan, nem én voltam az, aki csalt, hanem bizony te!

2018. jan. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 Darkmoon80 ***** válasza:
Nos, úgy tűnik itt a vége : hallgatás -- beleegyezés.
2018. jan. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:
Akkor eddig senki?
2018. jan. 26. 14:52
 36/37 Alex Fly ***** válasza:

Természetesen senki.

Mivel a vallások alapja a hit és nem a bizonyítékok, így senki nem fog bizonyítékot szolgáltatni arról, amire nincs. Maximum spekulációkat...

2018. jan. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 követ62 ***** válasza:

"Akkor eddig senki?"

A figyelmet sem érdemli meg ez a ember a videóban.

Annyira arogáns, pökhendi, lekezelő.


Amikor Pilátus el küldte Jézust Heródeshez az szerette volna, hogy csodát tegyen előtt. Heródes is arrogáns és pökhendi volt.

De mivel nem sokkal azelőtt ölette meg keresztelő Jánost (akit Heródes is nagyra tartott, csak féltette a hatalmát)

ezért válaszra sem méltatta.


Ahhoz, hogy a kereszténység igaza bizonyítást nyerjen nem szükséges egy ilyen arrogáns emberrel beszélgetni, szóba állni.

Egyszerüen csak türelemmel ki kell kivárni a megfelelő időt (Jézus visszajövetelét) és MINDEN IGAZOLVA LESZ. Ennyi.

2018. jan. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!