Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért irtotta ki szinte...

Isten miért irtotta ki szinte az embert az özönvízkor?

Figyelt kérdés
2018. jan. 14. 13:54
1 2 3 4
 11/39 KZitus ***** válasza:
79%

Szia


A 1Mózes 6:1-8 verse leírja a vízözön okait. A démonná vált angyalok férfitestet öltöttek, és feleségül vették a földön a lányokat. Gyerekeik születtek, akik nem "természetes" emberek voltak. Hatalmas termetüek, felettébb gonoszok, a Biblia nefileknek nevezi ezeket az embereket, ami annyit jelent "buktatók". Ha Isten nem pusztítja el az akkori gonosz emberiséget, akkor teljesen eltűnhetett volna az Isten által teremtett "természetes" ember. Sátánnak éppen ez volt a célja, mert ismerte Isten első vele kapcsolatos ígéretét a 1Mózes 3:15-ben és azt akarta Sátán megakadályozni, hogy a "mag" ne születhessen meg(aki végül is Krisztus lett).


Az, hogy csak 8 ember élte túl az özönvizet szintén az emberek mérhetetlen gonoszságára mutat. Hiszen végül is bárki be mehetett volna a bárkába, miután Noé felépítette...de nem akadt rajtuk kívül egy sem, aki hitt volna Istennek.


Ma hasonló a helyzet. Mindenki túlélheti az előttünk álló világrendszer végét. Csak hitet kell gyakorolnia Krisztus váltságában. Ez a jelképes "bárka". Te hallottál már erről?

2018. jan. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:

Sok mindent hallottam a bárkáról.

Többek között hogy ez a sztori valódi.

Már csak azt nem értem, hogy minek kellettek ezek az állatok oda?

2018. jan. 14. 18:30
 13/39 anonim ***** válasza:
Pedig egyértelmű szerintem, a szárazföldi állatok hogyan éltek volna meg a a vízben? :)
2018. jan. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
58%

"Sok mindent hallottam a bárkáról.

Többek között hogy ez a sztori valódi."

Igen, valódi.

Csak nem bárka volt, hanem tutaj, szurkos nádból, és a SAJÁT HASZONállatait mentette rajta Noé, meg a saját családját egy normál árvíz idején.

Más emberek is így csinálták akkoriban.

A többi stimmel.


"Már csak azt nem értem, hogy minek kellettek ezek az állatok oda?"

Te hagynád őket veszni?


Amúgy érdekel a bibliai özönvíz igazi története?

Nem a kitalált, hanem az igazi.

2018. jan. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 KZitus ***** válasza:

Itt is utána olvashatsz, ha érdekel:

[link]

2018. jan. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
65%

"Isten miért irtotta ki szinte az embert az özönvízkor?"


1 Mózes 6,5 És látá az Úr, hogy megsokasult az ember gonoszsága a földön, és hogy szíve gondolatának minden alkotása szüntelen csak gonosz.

2018. jan. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
50%

"Már csak azt nem értem, hogy minek kellettek ezek az állatok oda?"

Újra benépesítés miatt

2018. jan. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:
Nagyon jó, de én arra az ellentmondásra lennék kíváncsi, hogy egy jótevő Isten miért gyilkol.
2018. jan. 15. 09:16
 19/39 anonim ***** válasza:
40%

"Nagyon jó, de én arra az ellentmondásra lennék kíváncsi, hogy egy jótevő Isten miért gyilkol."


1 Mózes 6,5 És látá az Úr, hogy megsokasult az ember gonoszsága a földön, és hogy szíve gondolatának minden alkotása szüntelen csak gonosz.

2018. jan. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 Darkmoon80 ***** válasza:
91%

És ez ok a kiirtásra. Isten ugye, elvben mindenható, miért nem MEGJAVÍTJA az embereket, miért nem teszi őket egyszerűen jobbá?


Ja, a szabad akarat!!! De akkor már ez nem érvényes, ha a vízbe fulladásról van szó, ott már nincs szabad akarat...


Érdekes hozzáállás!

2018. jan. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!