Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért irtotta ki szinte...

Isten miért irtotta ki szinte az embert az özönvízkor?

Figyelt kérdés
2018. jan. 14. 13:54
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
78%

Mellesleg, talán még el is lenne nézhető egy istentől, hogy tisztogatást végez, így kipusztítja szinte a teljes élővilágot, hogy a bűnös emberek eltűnjenek a Földről. Végül is csak egy mindenható Istenről van szó. Elnézhető lenne, ha hatásos lett volna, ha ma nem lenne bűn a Földön.

De van, tehát a bűntisztító tömegpusztítás még csak el sem érte a célját...

És ha ezt még azzal is összevetjük, hogy Isten a fáma szerint téren és időn felül áll, vagyis mindenhol és mindenkor ott van egyszerre, akkor már különösen érthetetlen ez a tisztogatás, hiszen előre tudnia kellett, hogy nem fog sikerrel járni az özönvizes balhé, tehát feleslegesen strapálja magát azzal a rengeteg vízzel.


Innentől akkor mire is volt jó egy nagy rakás embert (és tulajdonképpen az egész élővilágot) elpusztítani? Miért is lépte meg az Özönvizet, ha előre látta és tudta, hogy még csak meg sem fogja hozni a kívánt eredményt?

2018. jan. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:
Végre valakik értik :)
2018. jan. 16. 12:39
 23/39 anonim ***** válasza:
Mert szereti az emberiséget.:)
2018. jan. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 KZitus ***** válasza:

"Nagyon jó, de én arra az ellentmondásra lennék kíváncsi, hogy egy jótevő Isten miért gyilkol." - egyrészt azért van joga megszabni mi a rossz és mi a jó, mert mindent ő teremtett! Ha vlaki ezt nem akarja elfogadni, joga van kiigazítani a dolgot, hogy az élet abban a mederben menjen, amit Ő mint Teremtő kijelölt.

Özonvíz előtt Sátán azt a célt tűzte ki, hogy kiirtja azt az embertfajt, amelyet Isten teremtett, és a saját "fajával" népesíti be a földet, a "nefilekkel"


Pontosan azzal tett jót az emberrel, amikor a gonosz démon-embereket kipusztította. Ha Noén és családján kívül élt volna a földön igaz, Isten félő ember, az bemegy a bárkába, és túléli az özönvizet, de nem akadt egy sem.

Isten mindig igazságos, ez a történet is bizonyíték erre:

1Mózes 18:20-33

Jehova ezért ezt mondta: „A Szodoma és Gomorra miatti panaszkiáltás bizony hangos, és bűneik nagyon súlyosak. Elhatároztam, hogy lemegyek, és megnézem, hogy valóban a hozzám eljutott jajkiáltás szerint cselekszenek-e, és ha nem, hadd tudjam meg.”

A férfiak ekkor megfordultak, és Szodoma felé vették útjukat; Jehova azonban még mindig Ábrahám előtt állt. Ábrahám pedig odament hozzá, és ezt mondta: „Vajon elsöpörnéd az igazságost a gonosszal együtt? Hátha van ötven igazságos abban a városban. Vajon elsöpröd őket, és nem bocsátasz meg annak a helynek azért az ötven igazságosért, akik abban vannak? Elképzelhetetlen rólad, hogy így cselekedjél, és megöld az igazságos embert a gonosszal együtt, s hogy ugyanaz történjen az igazságos emberrel, mint a gonosszal! Ez elképzelhetetlen rólad. Vajon az egész föld Bírája ne tenné azt, ami helyes?” Jehova ekkor ezt mondta: „Ha ötven igazságos embert találok Szodoma városában, akkor megkegyelmezek értük az egész helynek.” Ábrahám azonban így folytatta: „Immár szólni mertem Jehovához, pedig por és hamu vagyok. Hátha öt hiányzik az ötven igazságoshoz. Vajon elpusztítod az egész várost az öt miatt?” Erre ő így felelt: „Nem pusztítom el, ha találok ott negyvenötöt.”


Ismét megszólalt, és ezt mondta: „Hátha találsz ott negyvenet.” Ő így felelt: „Nem teszem meg a negyvenért.” De ő így folytatta: „Kérlek, Jehova, ne gerjedj haragra, de hadd mondjak még valamit: hátha találsz ott harmincat.” Ő így felelt: „Nem teszem meg, ha találok ott harmincat.” De ő így folytatta: „Immár szólni mertem Jehovához: hátha találsz ott húszat.” Ő így felelt: „Nem pusztítom el a húszért.” Végül pedig ezt mondta: „Kérlek, Jehova, ne gerjedj haragra, de hadd szóljak még ez egyszer: hátha találsz ott tízet.” Ő így felelt: „Nem pusztítom el a tízért.” Jehova ekkor elment, miután befejezte beszédét Ábrahámmal; Ábrahám pedig visszatért a lakhelyére."

2018. jan. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
100%

"Özonvíz előtt Sátán azt a célt tűzte ki, hogy kiirtja azt az embertfajt, amelyet Isten teremtett, és a saját "fajával" népesíti be a földet, a "nefilekkel" "


Ez igen! Tehát Sátán ki akarta irtani az embereket, hogy nefilekkel népesítse be a Földet. Ezt Isten úgy akadályozta meg, hogy kiirtotta az emberiséget (meg mellé az egész élővilágot is!), nehogy Sátán ki tudja irtani az emberiséget. Ez aztán a felettébb igazságos megoldás :D


"Jehova ezért ezt mondta: „A Szodoma és Gomorra miatti panaszkiáltás bizony hangos, és bűneik nagyon súlyosak. Elhatároztam, hogy lemegyek, és megnézem, hogy valóban a hozzám eljutott jajkiáltás szerint cselekszenek-e, és ha nem, hadd tudjam meg.” "


Tehát Jehovának fel sem tűnt, hogy komoly bajok vannak az említett két városban, míg Ábrahám fel nem hívta a figyelmét rá. És még akkor is "le kellett jönnie", hogy lássa, nem kamuzott-e Ábrahám.

Ilyenkor vajon hol volt a természetfeletti hatalma? Egy egész univerzum megteremtőjének? Jó hogy azt nem írja a Biblia, hogy meg kellett várnia a délután fél négyes buszt, hogy le tudjon jönni.


"Ábrahám azonban így folytatta: „Immár szólni mertem Jehovához, pedig por és hamu vagyok. Hátha öt hiányzik az ötven igazságoshoz. Vajon elpusztítod az egész várost az öt miatt?” Erre ő így felelt: „Nem pusztítom el, ha találok ott negyvenötöt.” "


Először röhögtem egy jót, azt hittem valami piaci alkudozást festettél le szavakban. Csak azután láttam, hogy ez idézet a Bibliából. A Bibliából! Nem akartam elhinni, szóval nem voltam rest megkeresni az említett részt... És tényleg ez áll a Bibliában! Jehovával így lehet alkudozni? Az ember tényleg így alkudozhat Jehovával? Mint a piaci árusnál a vevő a két kiló krumplira? Hát ez nagyon kész :D És akkor még te mondod, hogy Isten nem automata, hogy teljesítse a kívánságainkat? :D


Bocs, de ezen az alkudozósdin teljesen elképedtem. Ki nem találtam volna, hogy ez is bibliai történet, ha nem írod oda, honnan idéztél, legfeljebb a nevekből. Még ilyet!

2018. jan. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 judy hops válasza:
Mert megsokasodott a bűn. És Noé családja kivül mindenki bűnös volt.
2018. jan. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim válasza:
Isten mindig mindent magára vállal a Bibliában, az özönvízet sem ő csinálta, hanem az emberek. Ezt nagyon hosszú lenne kifejteni, hogy hogy, ha érdekel majd leírom. A lényeg, Isten soha senkit nem büntet. Például van egy rész a Bibliában amikor Isten azt mondja hogy megbüntetem az atyák bűnét a fiakban harmad és negyed iziglen (generáció). Ez mit jelent? Azt, hogyha valaki például lusta, akkor még az ükunokáit is megbünteti érte Isten? Nem, egyszerűen azt jelenti, hogy mindennek következménye van. Mert Isten úgy teremtette meg a világot, hogy az természeti törvények és a következmények törvénye alapján működjön. Ez azt jelenti, hogy ha valaki lusta, akkor erre az unokái is hajlamosak lesznek. Ha a lustasága miatt elhízik, akkor az utódai már hajlamosabbak lesznek az elhízásra. Egy szóval genetika. A lényeg, Isten a Bibliában szinte mindent magára vállal, amikor valójában nem ő teszi, hanem csupán a természet működik úgy, ahogy annak működnie kell.
2018. jan. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 suri gyuri ***** válasza:

Ha hívő vagy, akkor semmilyen kérdés nem merülhet fel benned Isten igazsàgossàgàval kapcsolatban

Ha màr gondolkodni kezdesz, megtörik a híted. NE gondolkozz, higgy, ez minden vallás lényege

2018. jan. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim válasza:
0%
Az özönvíz viszont egész világra kiterjedő volt, és valóban kiirtotta az emberiséget, és az élővilágot. De nem Isten indította, ő csak elmondta, hogy mi lesz a következménye annak, amit az emberek művelnek. Ugyanis, vannak apokrif iratok, meg könyvek, amelyeket kutatások alapján írtak, amelyek a következőt írják le. A bűnbeesés után Sátán szabadkezet kapott. Szabadon járhatott az emberek között teljes valójában. Mivel akkor még nem romlott meg az emberi genetika és a föld is egész más volt, az emberek még 900 évig is éltek. Ezt nem csak a Biblia állítja, minden ókori nép beszélt egy korról, melyben az emberek ezer évig éltek. És mivel az emberek majdnem ezer évig éltek, és a bukott angyalok is köztük voltak, így a technológia hihetetlen sebességgel fejlődött. Egyrészt a bukott angyalok technológiát adtak át az embereknek, másrészt az emberek is egy olyan hosszú élet alatt hatalmas tudásra tudtak szert tenni. És nagyon hamar már repültek, egyes források szerint az űrbe is, és atomháborúk is voltak. Ennek nyomai is vannak, ha érdekel olvass utána. Ezenkívül Sátán terve nem az emberiség kipusztítása volt, hanem tökéletesítése. Kezdettől fogva azt állította, hogy Isten egy önkény uralkodó és nélküle jobb, és amit teremtett az se jó. Csakhogy azzal nem számolt, hogyha elszakítja magát Istentől önzővé, majd gonosszá válik. És az egész világtörténelem egy jogi vita. Sátán beakarja bizonyítani, hogy Isten nélkül jobb, és ezért az embert is jobbá akarta tenni. Elkezdtek embereken kísérletezni. Amikből létre jöttek a kentaurok, meg egyéb keverék lények. Az özönvíz pedig a föld kérge alatt elhelyezkedő víz föltörése és a földet körülvevő jégburok leszakadása volt. Ugyanis a földet egy jégburok vette körül, amin voltak átjárók, de ez védte a földet a káros sugárzásokól. Az özönvíz azért volt ennyire pusztító, mert egyrészt előtte csak kisebb tengerek voltak, eső nem volt. A föld dőlésszöge is más volt, hisz tudjuk, hogy most ferde. Akkor egyenes volt és ezért az éghajlat is nagyjából megegyezett az egész földön. Pár fok különbség volt csak. Az emberek az eső fogalmát sem ismerték, nemhogy az özönvízét. És az ő háborús vagy ki tudja milyen tevékenységeik miatt történt az özönvíz. Feltört a melyből a víz, ami akkora erővel tört föl, hogy sziklákat lőtt ki az űrbe, leszakítva a jégburkot, a hold innenső felét kidíszítve. Hatalmas pusztítás volt, akkor jöttek létre a hegyláncok is, mert a föld a hirtelen nagy mozgások miatt egyszerűen gyűrödött. Isten ezt előre látta, és ő csak egyszerűen megmentette az emberiséget a kipusztulástól.
2018. jan. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
2018. jan. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!