Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A hívők (leginkább a keresztén...

A hívők (leginkább a keresztények) tényleg elhiszik amit a biblia leir, vagy csak megszokásból tartják a vallást?

Figyelt kérdés
Véleményem szerint elég felvilágosult az emberiség ahhoz, hogy végre elfelejtse ezeket. A hit fontos, ezt nem vitatom, de teljesen abszurd az egész

2018. jan. 16. 07:17
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
32%

Kedves Ifjú Barátom!


Azok,akik istentelenné próbálnak téged tenni,kihúzzák lábad alól a pokrócot.


Egy istenfélő ember nem fél,mert a szeretet elűzi a félelmet.

Egy istenfélő embernek közössége van,akikre bármikor számíthat.

Egy istenfélő embernek hite van,ami világosságot ad bármilyen kilátástalan helyzetben.

Egy istenfélő embernek elvei vannak,akit nem lehet kényszeríteni.


Az istentelen emberek rabszolgát akarnak csinálni belőled.Szenvedélyek rabszolgáját,akit úgy ugráltathatnak,mint láncra vert medvét.Akit félelemben tarthatnak.


A Biblia(nagy betűvel,mert egy könyv címe),átélte az évezredeket,mert Isten a szerzője.

Lehet benne hinni,s akkor túlélő,és boldog lehetsz.

Lehet elfelejteni,mint azt,hogy kicsoda is vagy.

2018. jan. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
100%

A hívõ elhiszi, ami a Biblia leír, bármily meglepõ.

A többit beszéld meg azzal, aki vallásos.

2018. jan. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 követ62 ***** válasza:
25%

Tényleg elhisszük.

Már csak azért is, mert igazolja a régészet és a történelem is.


Utánna lehet járni a benne leírt eseményeknek.

Ezt egyetlen "szent" könyvvel sem lehet megtenni. Csak a Bibliával.

2018. jan. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
38%
Öm... például a történelem/régészet hol igazolja az Özönvizet? Vagy Ádámot és Évát?
2018. jan. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
53%
Több özönvíz is volt a Föld története során, nem véletlen, hogy több hitvilágban is megjelenik, az is bizonyított, hogy egy ősapától származnak az emberek.
2018. jan. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
77%

Ez önmagában semmi sem jelent.

Van arra bizonyíték, hogy ezek során meghalt az összes ember, kivéve Noé bárkájnak utasait?

2018. jan. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg elhiszitek pl. Szókratész védőbeszédjét? Vagy Cicero fennmaradt szenátusi beszédeit? Vagy Plutarkhosz Párhozamos életrajz c. művében leírt életrajzokat?

Ez kb. ilyen kérdés.

2018. jan. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


Kedves kérdező!


"Véleményem szerint elég felvilágosult az emberiség ahhoz, hogy végre elfelejtse ezeket. A hit fontos, ezt nem vitatom, de teljesen abszurd az egész"


Akkor most elég felvilágosult ahhoz hogy elfelejtse ezeket vagy a hit az fontos?

Csak egy nagyon egyszerű példa a közlekedés!

S igen mi hívők elhisszük amit a Biblia leír!

Kérdező te tudod azt hogy az Univerzum hogyan keletkezett? Ugyan is pontos tudományos magyarázat az nincs erre.

Mert az addig oké hogy volt Ősrobbanás na de milyen esemény vagy események vezettek ahhoz hogy bekövetkezzen. Erre nincs tudományos magyarázat. Persze hinni lehet azt hogy valami volt csak nem lehet tudni.

Mint ahogyan azt sem lehet tudni hogy az Univerzumnak van e határa és ha van határa akkor mi van az Univerzumon kívül. Szóval ez is csak hit kérdése!

A tudomány világában is rengeteg dolog van amiben csak hinni lehet de tudni nem.

A kérdés az hogy hiszed vagy tudod hogy az emberiség elégé felvilágosult?

2018. jan. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
51%

Tényleg elhiszik, és ez általában megrémít. Általában annyi a válasz, hogy "én hiszem, hogy igaz, sőt, tudom, mert tapasztalatom"... De ez ilyen megfoghatatlan dolog, én is mondhatok bármit. Egyébként nem akartam válaszolni a kérdésre, de pár válaszon nem tudtam továbblépni.


Kedves 09:24-es!

Ateista vagyok, és lesokkolt a kommented.


"Egy istenfélő ember nem fél,mert a szeretet elűzi a félelmet." A szeretet sok mindenre képes, de ezt kicsit jobban körül kéne járni. Mitől kéne félnem? Attól, hogy baj ér? Valószínűleg fog is, az élet ilyen, nem aggódom tőle, megoldom, ha kell. A haláltól? Nem félek tőle, mivel ugyanaz lesz, mint születésem előtt. Semmi. Voltam pár olyan helyzetben, hogy azt hittem, meghalok (betegség), de elfogadtam a tényt, hogy ez alakulhat így is, és nem tértem meg.


"Egy istenfélő embernek közössége van,akikre bármikor számíthat." Nekem is van, képzeld. :-) Csodálatos családom és barátaim, és egy olyan közösség, ami egy közös könyv/film/franchise rajongásán alapul. Kicsik-nagyok is, egyben, nagyon jó kis közösség mindenféle képzelgés nélkül.


"Egy istenfélő embernek hite van,ami világosságot ad bármilyen kilátástalan helyzetben." Nekem saját magamban van hitem, az a tény, hogy eddig minden rossz helyzetet megoldottam, ha összeszedtem magam és csináltam a dolgom.


"Egy istenfélő embernek elvei vannak,akit nem lehet kényszeríteni." Ti mit hisztek rólunk egyébként? Hogy nincsenek szilárd elveink azért, mert nem vagyunk vallásosak? Olyan beszűkültek vagytok, hogy leesek a székről. Tökéletesen szilárd, elvehetetlen elveim vannak, és nem csak azért vagyok ám jó ember, hogy nehogy irgumburgum legyen majd a halálom után. Hanem mert így látom jónak.


"Az istentelen emberek rabszolgát akarnak csinálni belőled.Szenvedélyek rabszolgáját,akit úgy ugráltathatnak,mint láncra vert medvét.Akit félelemben tarthatnak." Jaja. Csakis. Korbácsom is van. Egyébként ez érdekes, mert ha erre asszociálsz, akkor valószínűleg úgy éled meg, hogy az "istentelenek" felsőbbrendűek nálad, mert elérhetik, hogy félelemben tartsanak. Engem fullra nem tudna félelemben tartani senki. (Nyilvánvaló szélsőséges eset, ha egy sorozatgyilkossal kerülök szembe, akkor lehet, hogy megijedek.) De ha téged bárki belevihet egy szenvedélybetegségbe, akkor elég gyenge jellem vagy. Plusz mit értünk szenvedély alatt? Az élet élvezetét? Én élvezem az életem, és hidd el nekem, hogy ehhez nem kell semmilyen bűnös dolog. Jó, nyilván nektek az is bűn, ha az ember maszturbál, mert úristen... Az nem számít, hogy egészségtelen önkép és szexuális hozzáállás alakul ki emiatt. :-)


12:08-as. "Tényleg elhisszük.

Már csak azért is, mert igazolja a régészet és a történelem is."

Történész vagyok, az ország egyik legjobb egyetemén tanultam, de ezt így sajnos még nem tudtam! :-) Köszönöm, hogy felvilágosítasz. (Irónia)

2018. jan. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 követ62 ***** válasza:
53%

Kedves #19.

Soha sem késő más dolgoknak is utánna járni, mint amit addig tanult valaki.

Erre mondják, hogy "A jó pap is holtág tanul."

Hajrá!

2018. jan. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!