Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért mondják Istenre, hogy...

Miért mondják Istenre, hogy végtelenül szerető ha a szeretet evolúció által fejlődött ki?

Figyelt kérdés
A szeretet bizonyos hormonok által jön létre, az evolúció hozta létre viszont a kereszténység szerint Isten örökkévaló entitás (nem hozhatta létre evolúció) test nélkül. Miért lenne szerető ezen feltételek szerint, ez mondjuk megmagyarázná miért öli szadista módon halomra az embereket az ószövetségben.

2018. jan. 28. 23:59
1 2 3 4 5
 41/45 Pombe ***** válasza:

Ja... még széljegyzetbe...


Azért az túl vonalas kijelentés, hogy tömören lezárva ateista lennék... hm... de végül is ez most lényegtelen.


Az viszont roppant érdekes, hogy minden egyes magát szó szerint értelmező Biblia-olvasóként jellemező vitapartnerem végül átment habzó szájú gyűlölködőbe.


Nem! Nem csípős gúnyolódásról van szó! Dühödté vált mindegyik, és elkezdett rágalmazni.


Ez alól az egyetlen üdítő kivétel mindig csak Vidiripi maradt. Akárhogy gúnyolódtam rajta, akármennyire is a lenézésemet fogalmaztam meg, ő higgadt maradt.


Érdekes. Nem túl jó statisztikai érték arra nézve, hogy mind az Ószövetség és mind az Újszövetség türelemre int és szeretetre nevel. :D

2018. febr. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Te ezt támadásra használod fel."


Nem ált szándékomban megtámadni. Ugyan is ha ilyen szándékom lenne akkor teljesen egyértelmű hogy mit kell tennem. Korábbról tudom jól hogy mi az amivel téged belehet támadni és az bizony nem ez! Egy kis élcelődésnek szántam a megjegyzésemet de nem támadásnak vagy gúnynak!

Sajnálom ha annak vetted, elnézésedet kérem!


"Lehetne éppen elismerésre is, de hát ti már csak ilyenek vagytok vallási fanatikusok."


Definiáld hogy mit jelent az hogy vallási fanatikus!


"Nincs rá válasz. Mi a tipped? Hányszor fogunk még ezzel az üres szócsépléssel terhelni a GYIK szervereit?"


Ahányszor csak szóba kerül és rá nem találsz a válaszra! :)


"Eklatáns példa, hogy szerencsétlen James Ussher szimpla saját korabeli estének meg napnak hitte az ókori ember képzetét a napról, meg az estéről, majd ezt az egész keresztény világ beszopta, és azóta majdnem minden létező keresztény 24 órában számolja a teremtési napokat, hiába mondja el bármelyik kissé tájékozottabb zsidó ember (pl. a rabbik), hogy a bibliakori ember sem a napot sem az estét nem így értette. Ebből kitaláltatott a Bibliában sosem szerepelt 6000 éves Föld és univerzum baromságtétel, és azóta ezt a totális félreértést védi rengeteg keresztény fogvicsorgatva."


James Ussher - utána kellett néznem hogy ki ez mert nem tudtam mint ahogyan korábban azt sem tudtam amíg veled nem beszéltem hogy létezik olyan hogy ékstratégia! Sőt még a lapos föld is homály volt számomra.

Az én testvéri környezetemben vagy az én köreimben ahol hívő emberek vannak sem az ékstratégia sem a lapos föld nem téma. Illetve a lapos föld az néhányszor szóba került az elmúlt 3-4 hónap során de nem talált követőkre. És az ékstratégia lehet hogy azoknak akik teológiát tanultak nem lesz ismeretlen de hogy a gyülekezetemben ez sem téma abban biztos lehetsz. S kb. így van ez a Föld 6000 éves korával kapcsolatban is. Egyébként nekem erről külön véleményem van. És talán nem fog meglepni hogy én nem úgy értelmezem ezt a kérdést ahogyan a fogcsikorgató vallásos emberek! Szerintem sem 6000 éves a Föld. (ha nem több, értelem szerűen az Univerzum is)

És újfent kérdezem hogy nekem miért kellene egyet értenem azokkal az emberekkel akik ezt hiszik? Csak azért mert ők is hisznek? Bocs de nem! S akinek ez nem tetszik az legyen az ő baja! Nekem a pápa sem a szellemi vezető meg mit tudom én hogy mivel szoktam még jönni.



"Ussher és a hozzá hasonlóak félreértés szülte agyatlanságait több millió ember magáévá tette, és ma még komolyan iskolázott emberek is úgy beszélnek a Bibliáról, mintha abban az állna, amit egyes középkori tudatlanok akkoriban kiszoptak a kisujjukból."


És ezen te mit vagy meglepődve? Terjed ez a mosókapszula kihívásos agyrém. Szerinted ezt miért veszik be sokan? Vagy erre milyen magyarázata van az evó elméletnek?

Te jössz állandóan hogy az evó mozgató rugói a variáció, replikáció, szelekció! ha te tényleg elfogadod ezt akkor miért érzed úgy hogy bármit is tenned kell? Nem értem! Áruld el nekem hogy ezt a 3 dolgot hogyan befolyásolja a hit? De tényleg komolyan mond meg nekem hogy pl. a szelekcióra milyen hatással van a hit? Aki hisz az nem fog kiszelektálódni a te tudományos álláspontod szerint? Vagy fordítva? Vagy a tudományos fejlettség hogyan fogja befolyásolni ezt a 3 tényezőt! Tényleg irányítható lenne? Ha igen akkor hogyan lesz egy ateistából hívő ember és egy hívőből ateista? Ha meg nem lehet befolyásolni és te ezt nagyon is jól tudod hiszen bizonyított akkor ki is a fanatikus? Hiszen a hívő én vagyok te meg az aki tudja a dolgokat!


"Ami az érthetetlen, hogy a mostani elfogulatlan tudományos értekezések is úgy fogalmaznak a kreacionizmussal- és a hozzád hasonlóakkal kapcsolatban, hogy ti vagytok a Bibliát szó szerint értelmezők."


Te olvasol ilyen értekezéseket szóval elhiszem neked hogy így fogalmaznak. Én nem követem ezeket az eseményeket. Azért had jegyezzem meg hogy nem veszek mindent szó szerint a Bibliából. Már csak azért is mert sok példabeszéd van benne amik tanító jellegűek! S bizony a hitben is fejlődni kell gyarapodni. S így van ez az ismerettel is. S ezért merem állítani hogy igen is van rá válasz, már hogy a kérdésedre. Persze ha nem végzel kutatást...


"Még mindig az a trend mindenhol, hogy ezt a legendát minden platformon hizlalják (itt a GYIK-on is így írnak rólatok a kritikusok kivétel nélkül), holott konkrétan a Biblia félreértelmezői és meghamisítói vagytok továbbra is."


Mert abban hiszek hogy az embert Isten teremtette és az Univerzumot is? Ám legyen, akkor nevezz annak de ez akkor is így van a Teremtés történetben ez van megírva! S más igehelyek is erősítik ezt!


"Hát mert a védelmedbe vetted a #25-ben. Vagy mindegy kit védesz, csak legyen ellenem?"


Nem értem miért gondolod hogy a személyt védem! Hiszen azt sem tudom hogy kicsoda ő! Nem a személyt védem ha védek is valamit vagy valakit!


"De hát éppen arra hívom fel a figyelmedet, hogy kibékíthetetlen ellentmondások vannak az első két fejezet között."


Te úgy gondolod hogy kibékíthetetlenek én viszont nem így gondolom. Az első egy beszámoló az események folyamáról a második pedig egy részletesebb beszámoló és egyértelműen az emberre koncentrál. Emberközpontú ha így jobban tetszik!

2018. febr. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 Pombe ***** válasza:

@Vidiripi


Nos, eddig néhány olyan példára rámutattam a Bibliában a két teremtértörténetből, amelyek kibékíthetetlenül ellentmondásosak.


Most erre kérsz a #42-ben: "Definiáld hogy mit jelent az hogy vallási fanatikus!"


Hát ez:


@Vidiripi: "Te úgy gondolod hogy kibékíthetetlenek én viszont nem így gondolom."

2018. febr. 4. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:

Bocsánat, de csak fogom a fejem ezen a kérdésen... hetet-havat összehordtál. Hirtelen azt se tudom, melyik részére reagáljak...

A legjobb talán az lesz, ha belinkelsz egy forrást, amely a szeretet érzésének tudományos magyarázatáról ír. Azután indulhat a vita.

2018. febr. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:

"És mivel magyarázod azt hogy elküldte a Fiát hogy az embereknek megváltása legyen?

"


Szadizmussal/elmebetegséggel

2020. jan. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!