Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Akik szerint az ateizmus egy...

Akik szerint az ateizmus egy vallás azok szerint a bélyegek nem gyűjtése is egy hobbi?

Figyelt kérdés

2018. febr. 19. 16:49
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
28%

Egy vallás attól vallás hogy van dogma / dogmák, és aköré felépített hitrendszer, szertartásosság, stb.

Aki nem azért ateista mert nem érdekli az egész hanem tudatosan ateista, annak elvégre tényleg adott egy dogma hogy Isten márpedig nem létezik, de vallásnak nevezni az ateizmust tényleg bőven túlzás...


Van viszont az ateistáknak egy szűk rétege akik tényleg szinte vallásos fanatizmussal rendelkeznek, és lenéznek, netán gyűlölnek mindenkit aki nem osztja az ő világnézetüket.

2018. febr. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 Darkmoon80 ***** válasza:
70%

" hanem tudatosan ateista, annak elvégre tényleg adott egy dogma hogy Isten márpedig nem létezik, de vallásnak nevezni az ateizmust tényleg bőven túlzás... "


Ez a része "adott egy dogma hogy Isten márpedig nem létezik" nem állja meg a helyét! Az ateizmus nem jelenti Isten/isten/istenek létezésének TAGADÁSÁT! Egy ateista tagadhatja persze Isten létezését, de ez már hit és nem maga az ateizmus.


Az ateista definitíve csupán NEM HISZ Isten létezésében.

Személyes tapasztalatai, tudása, logikája, stb. alapján nem fogadja el a hívők állítását, miszerint Isten létezik.


Én sem tagadom a létét, csupán nem tartom valószínűnek. Mindezt tudatosan, mert megvizsgálva az engem körülvevő világot, nem látom szükségszerűnek a létezését. De csak ennyi. A tagadáshoz bizonyítékok kellenének, amelyek nem állnak rendelkezésemre.

2018. febr. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:

Az ateizmus nem feltétlenül vallás, ugyanis az ateizmussal nem a vallás állítandó párhuzamba, hanem a teizmus.


Mind az ateizmus, mind a teizmus széles skálán mozog, aminek az egyik végén mondjuk áll a puszta világnézeti felfogás, a másik vég meg mondjuk a szektás felfogás.

2018. febr. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
87%

#22

Az ateizmusnak is van több szintje. Az, hogy te nem tagadod, nem jelenti, hogy más ateisták nem tagadják. Lehet te inkább az agnosztikus nézethez állsz közelebb.

2018. febr. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:

Hoppá, nem akartam még elküldeni.


Szóval annak a felfogásnak, hogy létezik Isten, vannak különböző szemléletei, példázl vannak, akik pusztaán filozófiai szempontból zratják szükségesnek, példál a deisták (az a szemlélet, hogy a teremtő magára hagyta a világot), vagy egyes idealisták. Meg vannak mérsékelten vagy erősen vallásosak is, meg olyanok, akik elvakultab hirdetik hitüket és minden másképp gondolkodó szükségszerűen ellenség.


Namost, ugyanezek az árnyalatok megtalálhatóak ateista oldalon is. Ott is vannak közömbösek, agmosztikusok, meg olyanok is, akik közösségeket szerveznek, meg hirdetik a tanaikat (pl Dawkins), vagyis vallásos színezetet ölt a világnézetük. Meg vannak szektás ateisták is, akik minden vallásban fertőző mételyt látnak.


Vagyis ateizmus és teizmus, illetve vallás és világnézet, ez két különböző tengely, amik aztán sokféleképp komvinálódnak.

2018. febr. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 Mojjo ***** válasza:
94%
Most miért kell más hobbiját leszólni? Igen, én hobbiszerűen nem gyűjtök bélyegeket, és tök jó vagyok benne! Eddig már nulla darab van, és az idei célom a semmi. Jövőre pedig jön a zéró. Tök jó, és sok sikerélményt ad.
2018. febr. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
74%
Ez jó! Írd meg valahova, ahol még nagyobb nyilvánosságot kap.
2018. febr. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
89%
"Hisszük hogy nem hiszünk semmiben!" Már a feltevés is baromság.
2018. febr. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 Mansour ***** válasza:
100%
Bizony, nekem is kedvenc hobbim, hogy nem gyűjtök bélyeget. Pedig még bélyeggyűjteményem is van, de nem én gyűjtöttem. Amikor hazamegyek, leülök a fotelba és élvezem, hogy nem kell bélyegekkel vesződnöm. Az egyik legjobb időtöltés a világon!
2018. febr. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 szp72 ***** válasza:
66%

Aki nem gyűjt bélyeget, feltehetően annak is van valamilyen hobbija, csak történetesen nem a bélyeggyűjtés.


Aki nem hisz Istenbe, az is hisz és vall valamit, csak történetesen nem az Istent, ilyenformán vagyis kibővített értelemben ez is csak egy vallás, egy világnézet. Ha vallás alatt az istenhitet értjük akkor természetesen az ateizmus nem vallás.

2018. febr. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!