Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateista vagyok és a hívőktől...

Ateista vagyok és a hívőktől kérdezem, hogy mit csinálnának ha kiderülne hogy nincs isten?

Figyelt kérdés
Mondjuk a vatikán bevallaná vagy nemtom. Lehet sokan azt fogjátok írni , hogy hülye kérdés meg hogy ez úgysem fog kiderülni mert .... . De mi lenne ha ez megtörténne?

2017. okt. 28. 13:35
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
29%
Ez egy értelmetlen kérdés, már bocsi. Mert nem lehet bebizonyítani, hogy nincs, ahogy azt sem, hogy van. Ez hit kérdése.
2017. okt. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
79%
Nem derülhet ki ilyen, mivel a hit alapja nem egy tény, hanem maga a hit.
2017. okt. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
9%

Ilyen nem derül ki, ha mégis valaki ezt nyilatkozná nem hinnék neki.Mert az Úr mondta, hogy:Máté 24.11 És sok hamis próféta támad, akik sokakat elhitetnek.


Miért szerinted az élet csak, úgy kialakult magától, ősrobbanás?


Én nem hinném, mert nem alakul ki magától ennyi elem, se az Élet.

Mennyi növény és állat faj létezik? Nagyon sok, és mindegyiknek célja van a természetben.

A Nap tökéletes távolságra van tőlünk, mert, ha távolabb volna megfagynánk, közelebb megégnénk, ott a többi bolygó.


A Nap meleget ad, van vízünk ami nélkülözhetetlen.

Ezek mind bizonyítékok

2017. okt. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 A kérdező kommentje:
Én nem hiszek az ősrobbanásban sem mert a semmiből nem alakulhat ki az univerzum de ezek olyan dolgok amik megmagyarázhatatlanok viszont semmilyen kézzel fogható bizonyíték nincs Isten létezésével kapcsolatban. Pont ezért hit a hit. Ha a Föld más távolságra lenne a Naptól attól lehet kifejlődik az élet rajta csak máshogy alkalmazkodunk. Mindenesetre én az elvolúció elméletben hiszek. Tehát minden a prokariótákkal kezdődött.
2017. okt. 28. 14:32
 5/52 Mojjo ***** válasza:
71%

"Én nem hiszek az ősrobbanásban sem mert a semmiből nem alakulhat ki az univerzum"


Az ősrobbanás elmélet nem is állít ilyesmit. Valamit nagyon benéztél.


"minden a prokariótákkal kezdődött"


Minden? :D

2017. okt. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
9%

Az evolúció az ősrobbanásbol következik.


Isten létezésére van bizonyíték és az Jézus Krisztus, ezt a tudósok is elismerik.

2017. okt. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
30%

"Az evolúció az ősrobbanásbol következik."

Miért?

2017. okt. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 Mojjo ***** válasza:
73%

@6:

"Isten létezésére van bizonyíték és az Jézus Krisztus, ezt a tudósok is elismerik."


A hittudósok maximum. Szabadon lehet hinni bármiben, de ne adjunk már emberek (itt most a tudósok) szájába olyasmit, ami nem igaz.


"Az evolúció az ősrobbanásbol következik."


Egyáltalán nem. Ha a világegyetem mai formája nem az ősrobbanásban keletkezett volna, akkor is ugyanúgy működne az evolúció.

2017. okt. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
35%

# 1

Ami nincsen azt nem lehet bebizonyítani hogy nincs :D

Mivel nincsen!

Ez a "nem lehet bebizonyítani, hogy nincs" ez szellemesnek tűnik de nem az :D

2017. okt. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
64%
Az élet nem keletkezhetett magától, de egy isten az simán. Logikus.
2017. okt. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!