Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményetek H. L....

Mi a véleményetek H. L. Mencken ezen véleményéről?

Figyelt kérdés
[link]

2018. febr. 19. 20:51
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

"Amúgy ez is milyen már! :D

Isten leküldi a fiát hogy az emberek bűneiért halára kínozzák!

Milyen szadista istenkép ez már!XD

Bár vannak hívők akik azt mondják hogy Jézus nem isten fia hanem ő maga volt az isten!Mert hogy ki is volt Jézus ez még a hívők között is zavaros.

De tegyük fel azt a verziót hogy Jézus nem isten fia hanem Jézus maga volt az isten.

Akkor meg egy elég mazochista isten lehet!

Jó perverz istenképetek van! :D"


A keresztények szerint Jézus Isten fia, de egyben a masodik Isteni személy, egy az Atyával, de mégis másik személy. Jézus önként vállalta a kereszthalált, mert annyira szeret minket. Ez az igazi szeretet. Ez egyáltalán nem szadista dolog. Úgy szeretett minket, hogy az életét adta értünk.



"Hát én biztos nem, ez már rágalmazás kategória hogy csak úgy mindenkit bűnösnek titulálsz!"

Mond, te soha nem káromkodtál, verekedtél, hazudoztál, loptál, paráználkodtál, sosem beszéltél ki másokat, sosem ítélkeztél mások felett, sosem gúnyolódtál? Mert én igen. Megtettem mindezeket. Nem célom, hogy megítéljelek, de egyikünk sem bűntelen. Mind vétkezünk.


"Tehát szerinted csak az legyen jó aki hisz...szerintem meg az a gáz amikor valakinek hitre van szüksége ahhoz hogy jó ember legyen!Na ott sincs rendben az ember fejében valami!"

Megint kiforgatod a szavaim. Nem, nem ezt mondtam.

A hit nélküli jócselekedet felesleges a mennyország szempontjából, a hit az elsődleges. És pont ezt dumálom már egy ideje, hogy a vallástól leszel jó ember. Nincs olyan, hogy tökéletes. Még a legnagyobb szenteknek is voltak bűneik.

2018. febr. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

"A keresztények szerint Jézus Isten fia, de egyben a masodik Isteni személy, egy az Atyával, de mégis másik személy."


Ez nagyon kínos :D

2018. febr. 20. 18:47
 13/25 anonim ***** válasza:

#12, ez mért lenne kínos? :o


Szerintem te még nagyon fiatal vagy, de nem ciki tamulni, új dolgokat megismerni. :) Ugyebár van a Szentháromság, ami Atya, Fiú éd Szentlelek. De ez egy Isten, aki 3 személy.

2018. febr. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

# 13

20 éves koromig jártam aktívan templomba utána jobban kezdett érdekelni az egész kezdtem észrevenni hogy itt valami nem oké...

2018. febr. 20. 19:37
 15/25 anonim ***** válasza:
#14, akkor nem sok minden ragadt rád a hit alapjaiból. A Szentháromság egy tök alap, ismert dolog, de úgy tűnt, neked mégis az újdonság erejével hatott. Próbáld megismerni, legyél nyitott, akkor legalább tudod, mire mondtál nemet. :)
2018. febr. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 Darkmoon80 ***** válasza:

"A szentháromság tök alap"


Nem is ezzel van a baj, hanem azzal, hogy az állítás matematikailag a következő : 1=3


Ez pedig nagyon alap tudással is hamis állítás.



Erre mondta egyszer egy pap nekem: "Ez hitünk szent misztériuma."


Értsd olyan kijelentés, amit nem tud megmagyarázni.


Vagy hiszed vagy nem! Hát részemről az 1=1 vagy a 3=3 jobban hihető!

2018. febr. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
46%

1=3 kettes maradékosztályban, tehát matematikailag is helyes.


Amint azt a fentebb megerősítették, egyes keresztény felekezetek szerint a vallástól leszel "jó" ember (aki a mennybe kerül), más felekezetek vagy vallások szerint meg a jó cselekedetektől leszel jó ember (pl hinduizmus). Az ateisták szerint pedig halál után nem lesz semmi, tehát mindegy mit csinálsz. Az agnosztikusok szerint meg mindegy mit csinálsz, mert nem tudjuk, hogy mi lesz a halál után. Az is lehet, hogy egy jóságos isten nem létezik, csak egy gonosz és akkor jutunk a mennybe, ha rossz dolgokat követünk el.


Maradjunk annyiban, hogy a hit azért hit, mert hisznek benne, bármiféle kézzelfogható bizonyíték nélkül. Ha lenne bizonyíték, akkor nem hitnek neveznénk, hanem racionális következtetésnek. Ezért mondom, hogy ne dobálózz logikával, mert ebben nincs. Ahogy a horoszkópban vagy bármilyen más konteóban sincs, amikben hinni szoktak.

2018. febr. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
#16, tény, hogy a Szentháromság egy nehezen felfogható, megemészthető téma, ez talán egy másik kérdés témája már, nem is erre értettem, hogy "tök alap", hanem arra, hogy ezt a kereszténységről általaban mindenki tudja. Furi nekem, hogy a kérdező, aki 20 évig járt templomba, nem hallott erről.
2018. febr. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 Zenon ***** válasza:
70%

,,Ezt csak tartom fontosnak leszögezni mert sajnos az ateista vallás ezt elfelejti tudatosítani híveiben.

Logikus?"


Nem hinni = hinni (?)

Nem görög = görög

istentelenség = istenképiség

vallástalanság = vallásosság


Logikus: agyhalott vagy

2018. febr. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
59%

Ez a kép jól mutatja, hogy az ateizmus nem a logikára épül, hisz a két dolog nem következik egymásból. Ráadásul a Mikulásnak nincs köze a megjavuláshoz, gyerekkoromban sem volt szó erről. Ez a kép olyanoknak való, akik Isten ellen akarnak rugózni és gyakorlatilag bármilyen logikátlan baromságot örömmel fogadnak.

És azt is megmutatja, hogy mennyire félreértelmezik a Bibliát szándékosan, hogy utána belekössenek. A jól bevált ateista recept: állíts egy marhaságot a kereszténység nevében, majd ezt az állításod tulajdonítsd nekik és kritizáld. Nagyon ügyes, nagyon eredeti:)

2018. febr. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!