Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményetek H. L....

Mi a véleményetek H. L. Mencken ezen véleményéről?

Figyelt kérdés
[link]

2018. febr. 19. 20:51
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

"Bár vannak hívők akik azt mondják hogy Jézus nem isten fia hanem ő maga volt az isten!Mert hogy ki is volt Jézus ez még a hívők között is zavaros. "

Nem zavaros, csak nem vagytok hajlandóak tudomásul venni, hogy a kultúrkeresztény nem azonos az újjászületett kereszténnyel. Én sok újjászületettel tartom a kapcsolatot, de nincs köztünk zavar, csak egyetértés.


"Értsd olyan kijelentés, amit nem tud megmagyarázni. "

Csomó embernek elmagyaráztam már. Aki akarja könnyedén megérti, aki tagad az tagad. Ez már a te bajod. Mindenki maga felel Isten előtt, mindenki a saját maga ügyvédje. Kíváncsi vagyok, hogy majd Istent hogy "logikázzátok le":))

2018. febr. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
30%

"Maradjunk annyiban, hogy a hit azért hit, mert hisznek benne, bármiféle kézzelfogható bizonyíték nélkül."


Valaki elmagyarázná, hogy a logikai bizonyíték miért nem számít bizonyításnak, csak a ttudományos? A bíróságokat is be lehetne zárni:)

Kézzelfogható valóban nincs, de a szellemi dolgokat a szellemünkkel (értelem) bizonyítjuk, nem materiálisan, mert az marhaság.


Tehát aki ebben a témakörben említi a kézzelfogható bizonyítékot, az logikai hibát vét. Még az ateista wikipédia is jól írja:


"Mivel a természettudományok eleve kizárják a természetfölöttit mint magyarázó okot, így természetesen soha nem bukkanhatnak semmi olyasmire, ami természetfölöttire utalna. Ez nem jelenti azt, hogy ilyesmi nem létezhet."

Nagy zavar van a fejekben:(

2018. febr. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

# 15

Nem tudtam becsukni a szemem a ellentmondások és a logikátlanságok felett maradjunk annyiban :)

2018. febr. 21. 12:38
 24/25 A kérdező kommentje:

# 18

Ez is ilyen kínos magyarázkodás, egy nagy hibát amit anno vétettek eme vallásban és tovább vitték és viszik a vallásos kultúrájukban nem lehet csak úgy "eltüntetni" ezt a hibát és marad a kínos magyarázkodás amivel próbálják takargatni...

2018. febr. 21. 13:01
 25/25 HaEv ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Egyetértek Mencken állításával: a vallás nem azért igaz, mert jobbá tesz embereket. A télapó léte sem bizonyítható azzal, hogy a csizmát az ablakba tesszük stb.

Teljesen igaz az, hogy attól, hogy ilyeneket mondanak emberek, az önmagában még nem tesz igazzá semmit. Engem az állításának az igaza érdekelne. Milyen bizonyítékai vannak arra, amit állít? Úgy értem, név szerint kik azok, akik azt mondják, hogy a vallás azért értékes, mert jóvá teszi az embert? Hogyan lehet egy vallás értékes vagy értéktelen? Mi alapján mérjük meg a vallást?

Vagy inkább válaszolnék valamivel, amit tőle idézek: "Nehéz elhinni valakiről, hogy igazat mond, ha tudjuk, hogy mi az ő helyében hazudnánk."

És akkor azt gondolom, mindent elmondtam.

2018. márc. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!