Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha megtehetnéd valahogyan,...

Brain Storming kérdése:

Ha megtehetnéd valahogyan, töröltetnéd magad a megkereszteltek névjegyzékéből?

Figyelt kérdés

2018. febr. 20. 14:22
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
42%

Mivel az egyház ennek alapján mondhatja, hogy lám, mennyi híve van, és ezért hoci vissza csak az összes földjét, + adómentesség + 8% támogatás a GDP-ből + őssejtkutatás tilalma, stb. stb. - ezért igenis számít, hogy aki nem keresztény, az töröltesse magát.


Amúgy megtehető, és ez a kérdés már legalább hatszor volt.

2018. febr. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
74%

#10

"A keresztség ugyanis eltörölhetetlen jegy, amellyel Isten gyermekei és az Egyház tagjai leszünk. Isten így is a gyermekének tekint, még ha te már nem akarsz az Ő testének vagyis az egyháznak a tagja lenni."


Na de akkor hol marad a szabad akarat?

2018. febr. 21. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 Zenon ***** válasza:
Nem, mert nincs jelentősége. Egy férfi születésemkor nyakon öntött vízzel. Ennek aztán nagy jelentősége van! Tehát semmi az ég világon.
2018. febr. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
57%

'Szegény KZitust valószínűleg kissé megtréfálták. Hivatalos keresztelési anyakönyvből ugyanis nem húznak ki senkit. Max. beírnak a végére valami megjegyzést, hogy jelenleg nincs közösségben az egyházzal. '


A keresztényi maró gúnytól eltekintve érdekes ez a válasz.


Tehát: van egy nyilvántartás, melyből akaratom ellenére sem törtölnek - és a paraszt vakítást megelőzve ez NEM hivatalos írat - komolyan felvetődik bennem, hogy ezt jogilag hogyan??


Adatvédelmi szabályok, nyilvántartás, külön aggályos, ha egy szervezet saját hatáskörében megtagadja a törlést - az még aggályosabb, ha a szervezet szándékosan még félre is vezeti a személyt "megtréfálja".


Ma már nem a középkort éljük amikor az egyház bármit megtehetett a híveikkel, elég csak egy ember aki kiáll a saját alkotmányos joga mellet és csúnyán borul a bili.


Persze, ha gúnyos barátunk rosszul tudja akkor törvényes is lehet az eljárás, és esetleg megadják a császárnak ami jár.


Nos, megtehető vagy sem?

2018. febr. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
71%

Törölni nem lehet, ebben igazuk van. Az van benne rögzítve, hogy megkereszteltek.

DE KI LEHET IRATNI!

Tehát beleírják, hogy fölmondtad a keresztséget: innen kezdve az NEM ÉRVÉNYES.


Amúgy már hatszor volt ez a kérdés, és a hívők minden alkalommal megpróbálták elmismásolni, letagadni, semminek venni.

Ja, és persze a pap is megpróbál majd lebeszélni, ha elmész. Lehet, hogy elsőre ugyanezt fogja mondani: hogy nem lehet törölni.

2018. febr. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 KZitus ***** válasza:
12%

Kedves 10-es hsz


Az utánad hozzászólókkal is egyet értek, bár ők nem annyira bibliai, mint logikus emberi érveket soroltak fel miért lehet kilépni bármelyik egyházból.

Ha olyan erőszakkal (keresztség ugyanis eltörölhetetlen jegy????) mennének a dolgok amiről írtál, akkor az egész bibliai tanításnak nincsen semmi jelentősége.

Krisztus soha nem erőszakolta rá egyetlen emberre sem a tanítását, ebben is utánozva Atyját, még kevésbé tett valakit kereszténnyé. Ez szabad választás lehetősége volt, és ma is az.

Egy tudatlan gyermek nem tehet arról, hogy keresztény, muszlim, zsidó...családban születik. A választás lehetősége nagyfokú szeretetről árulkodik Isten részéről.


De abban tényleg igazad van, hogy a pap egy "Juli néni"-hez küldött aki a könyvelést vezette, és a "nagykönyvben" kereste ki a névsorból, amely alapján az egyházadót fizetik, és igen, onnan húzta ki a nevet. mert ugye nem az számít "csak", hogy megkereszteltek-e, inkább az, hogy fizetek, vagy sem egyházadót.


Azzal is egyet értek, hogy a kereszténység eltörölhetetlen, mert ezt a Biblia is megerősíti. Viszont a Jelenések 18:2,4 nem erről szól. Ott ez van írva:"És erős hangon így kiáltott: „Elesett! Elesett Nagy Babilon, és démonok lakóhelye lett, minden tisztátalan szellem és minden tisztátalan, gyűlölt madár rejtekhelye!

És hallottam, hogy egy másik hang ezt mondja az égből: „Menjetek ki belőle, népem, ha nem akartok a bűntársai lenni, és nem akartok kapni a csapásaiból!"

Már csak kutatni kell, ki,mi a Nagy Babilon, és akkor igazak lesznek a korábban leirtak: "Boldog, aki felolvassa és akik hallják e prófécia szavait, valamint akik megtartják a benne megírtakat, mert a meghatározott idő közel van."


" Hiszen a keresztséggel megszabadultál az ősbűntől és "meghívót" kaptál az üdvösségre. Ez a rész pont, hogy megerősítené ezt, hogy te már nem tartozol a bukott, romlott világhoz, hanem Krisztushoz." - ha megszabadultam volna -és bárki- az "ősbüntől", akkor nem kellene megöregednünk, és meghalnunk, hiszen a "bűn zsoldja a halál" sajnos még ma is uralkodik az emberen, ezért halhatunk meg.

De Krisztus halála tényleg egy lehetőség, mert mindenki aki hitet GYAKOROL benne azt Krisztus megmentésben fogka részesíteni, ahogyan azt János látta, és leírta a Jelenések 7:9,-15 verseiben.

2018. febr. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
5%

#14 uktraPC jogvédő úrhoz/hölgyhöz/elvtárshoz lenne egy kérdésem.

Próbálta már érvényesíteni alkotmányos jogát az anyakönyvvel szemben?

2018. febr. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
54%

Nem vagyok vallásos, viszont nem. Az indokom:


Ha a jövőben valamelyik felmenőm szeretne családfakutatásba kezdeni, akkor a nagykönyvbe be leszek írva, ez lehet számára egy kiindulási alap.


Amúgy meg a vallást ha nem is fogadja el mindenki racionálisan, nem lehet elsétálni a tény mellett, hogy teljesen idegen embereket képes összekötni és egy közösséget létrehozni, ami szerintem egy hatalmas erőt jelent és jelentett mindig is a történelem során. A vallásra véleményem szerint szükség van.

2018. febr. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim válasza:
6%
Eggyet érték az előző kommentel.Mindent leírt ami számít.A keresztséget nem lehet kitörölni.Nekem eszembe sem jutna,èn személy szerint nem is tenném.Alig vártam h a kislányom is meglegyen keresztelve.
2018. febr. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Én azért megvárnám, míg a gyermekem felnő és megkérdezném, hogy akarja-e. De ez csak az én véleményem.
2018. márc. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!