Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a bibliai isten a negyedik...

Ha a bibliai isten a negyedik napon teremtette meg a Napot (mint csillagot) akkor az előző három napot mi alapján mérte napnak?

Figyelt kérdés
Tudom, én vagyok a hülye.

2018. márc. 4. 10:08
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
72%

"ahogyan azt a tudomány mai állása is megerőssíti."

Egy cseppet se zavarjon, hogy a tudomány több milliárd évet mond...

2018. márc. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
0%

Látom nem megy a szövegértés.


"Egy cseppet se zavarjon, hogy a tudomány több milliárd évet mond..."


Egy ciklus tarthatott több ezer évig de nokedli.

2018. márc. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
0%
Te*
2018. márc. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
26%

Mondom: EGY ciklusra mond több milliárd évet.

Nem több ezret.

Mit nem lehet ezen érteni?

2018. márc. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
60%

Akkor nem megy a szövegértés. 😂

1-0 a te javadra.

2018. márc. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 A kérdező kommentje:

Na a másikba belekötés az megy látom, főleg a vallásosak részéről (milyen irónikus). Ezért utálom az internetet, mert borzasztóan személytelen.


Nem értek a fizikához, de ha a Nap nem létezne, akkor nem lenne világosság sem. Ehhez fizikusnak sem kell lenni. Az, meg hogy a régi zsidók mit hogy gondoltak, szerintem inkább egy szubjektív jelenkori válasz, amivel sokan csak toldják-foldják a bibliai történeteket, hogy mégis megpróbálják megőrizni a hitelességét. Próbálják így-úgy megmagyarázni, hogy de hát ez még sem úgy van, ezt nem úgy gondolták, hanem valójában átvitt értelemben kell gondolni, bla bla.


Mennyiben különbözik a bibliai teremtéstörténet más vallások teremtéstörténetétől? Mind megpróbált valamire választ adni, amit akkoriban az emberek még nem értettek. Egyébként mondják, hogy minden kultúra Egyiptomból ered. A bibliai teremtéstörténet eléggé hasonlít az egyiptomira, de igazából a többire is. Egy becslés szerint jelenleg 4200 élő vallás van, hogyan lehet csak a Bibliára alapozni olyan súlyos kérdéseket, hogy hogyan teremtődött a világ, mi van a halál után, hogyan jött létre az élet, stb. (amik úgy általában a vallások alapvető kérdései)?


[link]


Érdekes látni a dualista gondolkodást, az érem két oldala. Két oldal örök ellentéte. Fény/sötétség, föld/ég, Nap/hold, férfi/nő, pusztítás/teremtés, nappal/éjszaka, élet/halál, száraz/nedves, állatok/növények.


Én nem látok ebben semmilyen különlegeset. Úgy gondolom azért van a vallásoknak közös háttere, mivel alapjában egy faj vagyunk, mindenki hasonlóan gondolkozik, így a nagy földrajzi távolságok ellenére is hasonló teremtéstörténetek láttak napvilágot, hasonló vallásokkal, hasonló központi kérdésekkel. Attól, hogy több rassz van, még mindenki homo sapiens sapiens.


Személy szerint az idegesít borzalmasan, hogy mennyire önteltek a keresztények, de nem csak ők, a zsidóktól kezdve a muszlimokig mindenki. Ragaszkodnak több ezer éves történetekhez még akkor is, ha azoknak a valóságalapja igencsak megingott az utóbbi néhány száz évben, mondhatni megcáfolták őket. Ebben a formában inkább látom a vallást egy menekülési útvonalnak a valóság elfogadása elől, mint valami ésszerű magyarázatnak.


Nem lehet mindenki hülye, aki nem ért egyet egy hívővel. Pláne nagy tudású emberek, akiknek az intelligencia szintje magasan veri például az enyémét is, akik a dolgokat teljesen más dimenziókban látják és értelmezik, ha olyan kijelentéseket tesznek, hogy ez márpedig nem lehet így, azért, mert. Talán érdemes lenne megfontolni, hogy igazat mond-e.


De mindegy, ez nem az én dolgom, mindenkinek magának kell döntenie arról, hogy mit hisz el. Csak akkor ugyanezt el kell nézni a másiknak is.

2018. márc. 4. 15:00
 27/47 anonim ***** válasza:
79%

Én azt nem értem, hogy mikor azok az öreg szakállas próféták, ott a meleg Közel - Keleten kimentek a napfényre a kunyhójukból, nem gondolták, hogy az a marha forró valami, ott fent, amibe bele nem lehet nézni, annyira nyomja, éjjel meg hűvösebb van, hogy annak valami fontosabb szerepe van annál, mint mutatni, hahó, figyu, nappal van! Köszi, látom.


Éjjel meg sötét, hisz ott a Hold! Ja, de ha épp fogyatkozás van, honnan tudom, hogy éjszaka van? Ja, nem látok, de érdekes, sötét van. Na és mikor nappal is látszik a Hold? He? Akkor is éjszaka van? Na ne vicceljünk már.


Azért nem nagy logikai mutatvány gyanítani, hogy ha nem sütne a Nap, nagyon hamar marha hideg lenne. A Közel keleten nincs napraforgó? Nem vették észre, hogy a növények a napfényt kedvelik?


Nem, ehhez képest leírja, hogy már gyümölcsök értek, mire azt mondja Isten, legyen már Nap meg Hold, tudják már ezek a szerencsétlenek éjjel van - e avagy nappal, meg tudjanak időt mérni. Mindezt a többedik napon.


Különben is, mik ezek a napok, meg ezer meg milliárd évek? Isten mindenható, azt mondja legyen egy tokkal - vonóval, 100 % - ban kész világ, akkor lesz, egyáltalán nem kell hozzá idő, egy tizedmásodperc sem, eleve, az időt is ő teremti, ha akarja megállítja, visszafordítja vagy nem?


Nem, ő szép lassan teremtget, aztán látja, hogy az jó. Jó? Akkor jött rá? Addig nem tudta, hogy jó? Akkor minek kezdte el?

2018. márc. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 A kérdező kommentje:
Ja amúgy a Hold este azért világít, mert a Nap fényét visszaveri. Cink.
2018. márc. 4. 15:17
 29/47 Alain Delon ***** válasza:
82%
Amúgy egy másik mesében meg az van, hogy három nap egy esztendő.
2018. márc. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
17%

# 26

Tudod a "Mein Kampf-et" se úgy kell értelmezni! :D

Az akkor íródott meg azt se szó szerint kell értelmezni amit Hitler a zsidókról írt csak metaforikusan kell értelmezni! :D


Kb. ilyen érveléseik vannak a hívőknek!

2018. márc. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!