Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a bibliai isten a negyedik...

Ha a bibliai isten a negyedik napon teremtette meg a Napot (mint csillagot) akkor az előző három napot mi alapján mérte napnak?

Figyelt kérdés
Tudom, én vagyok a hülye.

2018. márc. 4. 10:08
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
34%

"valami fontosabb szerepe van annál, mint"

Az zavarta meg őket, hogy az ég kék volt az egész. Úgy nézett ki, mintha lenne még valami a Napon kívül, ami ott világít (ráadásul más színnel).

2018. márc. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
28%

Azért érdekelne, hogy aki itt lepontoz, az milyen alapon teszi?

Mert írni azt nem ír egy betűt sem.

2018. márc. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
32-s a válasz hit alapon. Ha kérdőre vonod, megsérted, támadod valaki hitét védekezni fog. Gondolj bele, ha azt mondják neked, hogy az egyenjogúság, a magyar nemzet amikben hiszel rossz egyből védekezésbe kezdesz, ezekben hiszel, ezek szerint éled az életed és az ember nehezen fogadja el ha rossz hit szerint él, ha idáig a sok kínlodás és harc hiábavaló lenne.
2018. márc. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
61%

Nem teremthette meg például az első napon a világosságot. Azért nem, mert a világosság nem más mint a fény és a fénynek van forrása ugye.

Tehát a fényforrást kellet volna először megteremteni, abból lett volna a világosság.

A fényforrás nem más, mint a csillagok vagy például a nap.

Az első három nap világosság volt, de nem volt fényforrás?

Rengeteg baki van a Bibliában, de mit is várunk egy 3000 éve íródott könyvtől...

2018. márc. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
26%

"Ha kérdőre vonod, megsérted, támadod valaki hitét védekezni fog."

De én egyiket sem csináltam.

Arról írtam, hogy a középkorban nem a Napot tartották a fő fényforrásnak, hanem az égboltot (a mennyboltot, ahonnan a mennyei fény jött).

Extrém hülyének kell lenni ahhoz, hogy ezt valaki kérdésnek vagy sértésnek vegye.

Ha meg nem hiszi el, akkor nézzen utána - vagy legalább írja le, miért nem hiszi el.

Ha viszont egyiket sem teszi, hanem csak lepontoz, akkor földbuta, földlusta és rendkívül erkölcstelen ember.

Na, sajnos ebből akad itt jó pár.

2018. márc. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
76%

Isten első nap megteremtette a semmit azért, hogy azután megteremthesse a semmiből a világot.

Így is lett, aztán Isten megteremtette a világot.

De mivel a nagy sötétben nem látott ezért teremtett magának világosságot.

Így már látta a Rolex karóráján, hogy mennyi az idő és így számolta a napokat.

És Isten látta, hogy ez jó és nagyon büszke volt magára!

2018. márc. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 A kérdező kommentje:
A Biblia nem isteni sugallatra íródott, hanem emberek írták, ez nekem egyértelmű. Ez még nem zárja ki egy istenség létezését, de azthiszem a Biblián már túl kell lépni.
2018. márc. 5. 05:51
 38/47 anonim ***** válasza:
16%
Hát lépj, eddig sem kényszerített senki:)
2018. márc. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
95%

Egyebekben én bele - beleolvasok a Bibliába, vannak szép gondolatok benne, de olyan nagyon "nem üt meg", olyan marha nagy okosságot még nem olvastam benne, ködös, régies példázatok, lehet így érteni, meg úgy.


Van egy két sztori amit szeretek magam is, Jézus, ha tényleg élt, jó fej lehetett, nem gúnyból mondom, tényleg szimpatikus a személye, de ennyi. Nem értem miért akkora "szám" a Biblia.

2018. márc. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
23%

HakapesziM:

azért, mert mai szemmel nézed.

Gondolkodj az akkori emberek fejével, és mindjárt sokkal fontosabb lesz.

2018. márc. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!