Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves ateisták szeretnék...

Kedves ateisták szeretnék kérdezni valamit ha mindenképpen vallást kéne választanotok akkor választanátok a buddhizmust?

Figyelt kérdés
Hiszen az nem kéri tőletek hogy higyetek mert azt mondja gyere megmutatom hogyan tapasztald meg és ezáltal ne hitre hanem tapasztalatra támaszkodj. Beszéltem mesterrel is aki azt mondta hogy ő nem hitrendszert akar nekem adni hanem elvenni azt.

2018. márc. 20. 01:55
1 2 3
 1/28 Mojjo ***** válasza:
82%
Nem igazán tudom értelmezni a szituációt, hogy "mindenképpen vallást kell választani", de szerintem igen kevesen ismerik a buddhizmust elég mélyen ahhoz, hogy erre korrekt választ tudjanak adni. Plusz ha már mindenképp választani kell, akkor nyilván meg kellene ismerni a lehető legtöbb vallást, hogy tudjuk, mik közül is választhatunk.
2018. márc. 20. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 2*Sü ***** válasza:
79%

Egyik oldalról az ember nem választja a hitét, így a vallását sem. A hit nem döntés kérdése. Hasonlóan ahhoz, hogy nem döntés kérdése, hogy szereted-e a spenótot. Persze ha elég sokat eszel, megszokod, esetleg még meg is kedveled, de miért kínoznád magad ezzel? Én nem szeretem a spenótot. És örülök neki, hogy nem szeretem, mert ha szeretném, akkor megenném… Pedig utálom. ;-)


> nem kéri tőletek hogy higyetek


Istenekben talán nem, de van benne transzcendencia, maximum nem intelligens, isten(ek) akaratában fogalmazódik meg, hanem törvényekben, szabályokban. Tehát világnézeti kérdésekben ugyanúgy hitről és vallásról van szó, hiszen a test nélküli léleknek, mint létezőnek a létében hinned kell hozzá, a reinkarnációban ugyanúgy hinned kell, a karmában is. Hit ez, hiszen nem reprodukálható megfigyelés, tapasztalat révén alakul ki – ami igen, az is extrapolálva van egy meg nem tapasztalható területre –, hanem úgy tanulod meg és fogadod el ezek igazságát, hogy nincs módon ezeknek az igazságtartalmát ellenőrizned, maximum tehát elhiheted.


Persze mint minden vallásból, a buddhizmusból is igen mély bölcsességek olvashatóak ki. A buddhizmus nem véletlenül népszerű vallás, hiszen egyrészt nélkülözi az istenek világát – nem mondja, hogy nincsenek istenek, csak annyit, hogy nem az ember dolga ezzel foglalkozni –, másrészt a hétköznapi életben hasznosítható tudást, életvezetési instrukciókat ad. A négy nemes igazság, vagy a nemes nyolcrétű ösvény önmagában eléggé jól megrágható, hosszú időbe telhet, mire valaki a mindennapi életére tudja ezeket alkalmazni, és itt még valóban semmiféle transzcendens, metafizikai tartalom nincs, tulajdonképpen lehetne egy pszichológiai útmutató is. De a buddhizmus – gondolom te ezt jobban tudod – azért jóval több ennél.

2018. márc. 20. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
49%
A buddhizmus - amennyire ismerem - túl bárgyú számomra. Ha már MUSZÁJ LENNE választani, akkor talán a LaVey-i sátánizmus lenne az első, amin erősen elgondolkodnék.
2018. márc. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
59%

Ez véletlenül nem vallási kérdés?

Ha már mindenáron választani kell, akkor inkább az IPU.

2018. márc. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
31%
Szóba jönne, mint békés, természetközpontú, politeista, a nemiséget nem korlátozó vallás.
2018. márc. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
55%

Fura szituáció az, amikor kötelezően kellene választanom hitet. Az biztos, hogy a buddhizmust nem választanám, számomra egy értelmetlen mókuskeréknek tűnik. Ráadásul annyira elvont, hogy szerintem az sem igazán érti, aki gyakorolja.


Akkor inkább bármelyik egyistenhívő vallást választanám.

2018. márc. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 Mojjo ***** válasza:
74%
@4: Nekem meg az IPA. Valami igazi, nem az az izé, amit a Soproni annak gúnyol...
2018. márc. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
72%
Azért arra őszintén kíváncsi vagyok, hogy aki lepontozta a #3 válaszomat, az van-e annyira gerinces, hogy azt is elmondja, miért nem tűnik számára hasznosnak az ÉN VÉLEMÉNYEM - vagy csupán egy gerinctelen féreg, aki még egy anonim oldalon sem meri felvállalni magát?
2018. márc. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
29%

"aki még egy anonim oldalon sem meri felvállalni magát?"

Inkább az lehet, hogy fel sem merül benne annak az igénye, hogy vállalja a saját véleményét. Nem hogy gerince nincs, de még gerinchúrja sem.

Egy polipban több gerincet lehet találni...


Viszont a kérdéssel más gond is van: nem a helyére került.

Ez egy egyszerű vallási kérdés: milyen vallást választanál?

Nem valláskritika!

Vagy valaki szerint a keresztény vallás az "a vallás" - a többi vallásról ha szó esik, az pedig valláskritika?

2018. márc. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
22%
Azabaj hogy csúnyán elb*sztam a legutolsó irást, és most a hallgatóságban zavar, kétely van. De ez engem nem érdekel, mert úgy is megmondtam hogy ez a szint még nem az igazi, ez nem a végleges, nagy szint. Itt még nem tudsz mindent, itt még nem áll elötted az Isten (aki felismerhető) stb. De mondom legkésöbb hét év múlva, vagy kövi életben az is meglesz, és azt is tudom hogy miért (ugy szerzem meg ahogy az eddigi szinteket is). addig meg nem irok, ezért lesz nagyon ritka késöbb az irás. Akkor is ilyen ereje lesz, vmivel nagyobb lesz mint most, akkor se fogjátok tudni kitalálni és segit nektek, de mégse lesz tökéletes. Talán akkor megkapom, ha mindenki eléri a saját régi szintjét a tökéletességben, lehet hogy csak akkor kezdődik amikor addigra tudtok magatoknak ilyet "irni" és kész lesz, lehet csak akkor indul az apokalipszis (a többieknek)
2018. márc. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!