Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves ateisták szeretnék...

Kedves ateisták szeretnék kérdezni valamit ha mindenképpen vallást kéne választanotok akkor választanátok a buddhizmust?

Figyelt kérdés
Hiszen az nem kéri tőletek hogy higyetek mert azt mondja gyere megmutatom hogyan tapasztald meg és ezáltal ne hitre hanem tapasztalatra támaszkodj. Beszéltem mesterrel is aki azt mondta hogy ő nem hitrendszert akar nekem adni hanem elvenni azt.

2018. márc. 20. 01:55
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
84%
Hát a tibeti buddhizmus például tele van mitikus lényekkel, meg én nem tudom komolyan venni a milliószoros napokat sem. Nekem szimpatikus volt a buddhizmus, pont azért, mert hogy ez tapasztalatvallás, de ez is babonákkal terhelt. Tudom, hatmillió ága van, és biztos van olyan, amelyik teljesen varázstalan, de már nem érdekel. Ízelítőnek elég volt az az egy év, amíg foglalkoztam vele.
2018. márc. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
73%

Kedves hívők, szeretnék kérdezni valamit. Ha mindenképpen el kellene hagynod a vallásodat, akkor kitérnél a hitedből?


Bocs, hogy kérdésre kérdéssel válaszolok, de ez talán megvilágítja a kérdésed bárgyúságát! Az ateizmus a hit hiányát jelenti. Miért kellene bármit is választani a több ezer vallás közül, ha egyformán értelmetlennek és hihetetlennek tartom őket? És miért választanám éppen a buddhizmust? Az talán olyan példamutató? Amikor a muszlimokat gyilkolják a „békés” buddhisták, akkor is?


A buddhizmus mire is tanít? Adj fel mindent, ami emberré tesz! Szabadulj meg a vagyontól, a birtoklás vágyától, légy szegény (ebben egyezik a kereszténységgel), továbbá ne tégy megfigyeléseket a körülötted lévő világgal kapcsolatban, csak meditálj, kuksolj egy barlangban vagy egy templomban lótuszülésben, behunyt szemmel egész életedben, hogy elérd a megvilágosodást (és buddhává válj). Ne nemzz gyereket! Ne alapíts családot! Ne kutass! Ne fedezz fel! Ne gyógyíts! Ne építs! Ne taníts! Ne élj társadalmi életet! Ne élvezz szellemi, anyagi, kulurális javakat, kincseket! Ne érezz! Ne szeress! Ne gyűlölj!


Meditálj, hogy buddha lehess!


Ez pont egál azzal, mint amikor valaki kábítószeres mámorban éli le az életét, ezzel kizárva a körülötte lévő világot.

2018. márc. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
93%

Nem akartam ilyen nyersen leírni, de egyetértek a 22-es válaszolóval. Egyszerűen az átlagos, polgári léttel összeegyeztethetetlen a buddhizmus, ha komolyan gondolod.


Ami még eltávolított a buddhizmustól, hogy egy idő után nem csak könyvekből meg neten tanultam róla, hanem megismertem buddhistákat. Átlag embert is és olyat is, aki könyveket ír róla, előadást tart, szóval a vezéreket is (többet is). Aki szerint a valóság egy illúzió annak mind problémái vannak a való életben, ezért menekül egy ilyen álomvilágba. Sorolom: nincs munkája, nincs családja, küzd a homoszexualitásával. Amint jobban megismertem az életüket megértettem, miért akarnak ennyire elszakadni az anyagtól: mert nem életképesek. Én meg az életet és az élet törvényeit mindennél jobban tisztelem, ez már csak ilyen materialista becsípődés nálam. Aki soha nem érezte egy nő forró szenvedélyét az előbb-utóbb ideológiát gyárt arra, hogy ez az egész merő ostobaság, és az igazi intellektus az felülemelkedik ilyen bohóságokon, mint szerelem... A szereteten, az érzelmeken, a vágyakon felülemelkedni számomra sokkal "sátánibb", mint néha hibázni ezekben.

2018. márc. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
az utolsó kettő ugy vettem eszre hogy nagyon keveset tudnak bármiről is amiről ti beszéltek azok a szerzetesek ők úgy dontöttek hogy igy fognak élni. ne keverjétek össze mert hülyeségetek fizikailag fáj.
2018. márc. 21. 23:55
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Na, prototípusa vagy a mindenen felülemelkedtem fikázónak. :D Még egy strigula a pökhendi buddhistákhoz. ;) Értek én mindent nyugi, ismered a fajtádat. Fáj nektek az élet.
2018. márc. 23. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Eleve a posztindító kérdésed akkora hülyeség, hogy csak ki kéne doboltatni. Ebből kiindulva egyáltalán nem sértődöm meg rajta, hogy a magyarázatomat nem bírod felfogni, és inkább lehülyézel. Amellett, hogy a viszontkérdésemre nem válaszoltál... Persze költői kérdés volt, tudtam, hogy nem lesz rá válasz.


A buddhizmus totál olyan képzeletbeli világ, mint amilyenről a Mátrix című filmet mintázták. Kit érdekel, hogy vajon valóságos élő organizmus vagyok-e, vagy az ufók egy számítógépes szimulációja, ha számomra ez a világ valóságos és ennek ellenkezőjéről semmiképp nem győződhetek meg, akkor el kell fogadnom valóságnak. Az egy hatalmas önámítás, hogy úgy fog valaki megvilágosodni, hogy soha semmit nem tanult, nem érik környezeti ingerek, nem jár iskolába és nem is érdekli a valóság.


Az ilyenek, akik egy sötét szobában egy olyan fekete macskát kergetnek, ami nincs is ott. Ennek ellenére megfogják! És jönnek a nagy "bölcsességgel". Amiben persze soha nincs semmi, csak üres és szépen hangzó frázisok.

2018. márc. 24. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Az hogy valamiről így írsz ahogy az előbb tetted általában arra utal hogy nem ismered elégé az adott dolgot csak felületesen. Értem én hogy nem mindenki ezt az utat választja de be kell látnotok hogy a ti válaszotok is legalább olyan provokáló volt mint az én reakcióm. Megértettem a véleményeteket nem kivánok tovább beszélni erről veletek.
2018. márc. 24. 06:44
 28/28 anonim ***** válasza:
74%

A homeopatak ugyanezt mondjak, hogy nem ertjuk. Hidd el, hogy ertjuk. Ez az intellektualis gog annyira jellemzo ratok, ha valaki nem ert egyet az biztosan nem erti. Ha tudnad hanyszor lattam en ezt!


Meg egy utolso gondolat, aztan en is bucsuzom: minden ideologia annyit er, amennyi a valosagban megvalosul belole. A buddhizmus tokeletes eszkoz arra, hogy elidegenitsen a valosagtol es az emberi kapcsolatoktol. Az nem problemamagoldas ha azt mondom, nincs is problema. Az attol meg ott marad, a kornyezeted szenved vele, csak te a felulemelkedettseg miatt nem veszel rola tudomast. Ha a buddhizmustol jobb hazastars, jobb szulo, jobb munkatars leszel akkor hajra, csinald, de en sajnos tul sok peldat lattam arra, hogy valaki csak gogosebb lett tole.

2018. márc. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!