Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mennyivel hitelesebb bármelyik...

Mennyivel hitelesebb bármelyik vallásos csoda történet mint az amit az Észak koreai diktátor és az apjáról terjesztenek?

Figyelt kérdés

2018. márc. 26. 12:12
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

Palotai Dávid, 8 éves, Gyömrő


„Ne dobjátok hát el bizodalmatokat, melynek nagy jutalma van!”


Dávid szülei 2001-ben tértek meg, ezután született a kisfiuk. 2010-ben elkezdte fájlalni a lábát az akkor ötéves Dávid, és bár eleinte nem tűnt komolynak, amikor már régóta panaszkodott, az édesanyja úgy érezte, hogy ortopéd orvoshoz kell elvinnie.


(kép)


„Kértem beutalót, és az ortopéd orvos rögtön azt mondta, hogy azonnal műteni kell a kisfiam lábát, annyira súlyos az állapota. Még öt orvos megnézte, végül a Heim Pál Kórházban a főorvos azt mondta, hogy nem is tudja, hogy létezik-e egyáltalán olyan gyógymód, ami erre a lábra jó lenne… Ízületi gyulladás, kopás volt a csípőjénél, a combcsont csúcsa egyszerűen lekopott, három hónap alatt… Most utólag, amikor megnéztem a papírokat, most kezdtem csak felfogni, milyen súlyos volt a helyzet, akkor én csak arra tudtam gondolni, hogy nincs olyan betegség, amit Jézus ne gyógyítana meg!


A kisfiam akkor ötéves volt. Ő hitte, hogy ha megtér és megkeresztelkedik, akkor meg fog gyógyulni. És amikor ez megtörtént, attól fogva indult el a gyógyulás! Jártunk gyógytornára, kezelésekre, és közben folyamatosan fájt neki, nemegyszer sírva jött át éjszaka, annyira fájt a combja. Járógépet kapott, ami tehermentesítette a lábát, felnyomta a csípőjét. A gyülekezetben is azt mondták a gyerekorvosok, hogy vegyük nagyon komolyan, mert ez valóban súlyos betegség. Én szinte fel sem fogtam, nem akartam, hogy megműtsék, mert nem is igazán tudtak rá műtétet, azt mondták, erre már az sem megoldás, mire gimnazista lesz, tolókocsiba kerül. Kértem pásztorokat is, hogy imádkozzanak érte, fent volt az imalistán is – és szépen elkezdett gyógyulni. Jártunk folyamatosan kontrollra, az orvosok nem értik, mitől kezdett el javulni! A mi orvosunk, aki végül kezelte, csak csodálkozik, nem tudja, hogyan erősödött meg neki azon az oldalon az ízület és a csont! Dávid meg itt szaladgál már körülöttem, és focista akar lenni! Amikor Dávidot szültem, kis híján elvéreztem, én akkor azt mondtam, hogy többet nem szülök. Van még egy nagylányom és egy nagyfiam is. Amikor Dávid megbetegedett, azt a fogadalmat tettem, hogy ha meggyógyul, én szülök még egy kislányt. És meg is született, most már ő is itt van velünk!”


az eredeti cikk:


[link]

2018. márc. 27. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
46%
Ezek a válaszok a koreai szintjén vannak. Szerintem azt is ugyanígy elhiszi sok bugyuta ember Koreán, akárcsak itt az Őrtorony ostobaságait néhányan.
2018. márc. 27. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
54%

A "vallásos csoda történetek" általában nem önmagukért valók, hanem valamiféle tanítást hordoznak. A tanítás igazságtartalmáról rendszerint saját életünkben is meggyőződhetünk. Ez nem bizonyítja a csoda megtörténtét, számomra mégis hitelessé teszi az adott tanítás, vallást.


Az észak koreai diktátor történeteit nem ismerem. Valószínűleg abból is le lehet szűrni társadalmi, hatalmi és emberi tanulságokat, de eredetileg valószínűleg egész más célzattal "kerültek napvilágra"

2018. márc. 27. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

# 7

Ez egy újonnan alakuló szekta története láttam az Idexes videót én is...

# 9

Én meg anno béreltem egy erősen vallásos nőnél egy szobát aki mesélte hogy mennyit imádkozott egy beteg gyerekért a barátnőivel mégis meghalt....

2018. márc. 27. 11:19
 15/33 A kérdező kommentje:

# 13

Tehát akkor Jézus nem járt a vízen, nem gyógyította meg a betegeket kézrátéttélél és nem támadt fel...

Kíváncsi lennék hogy mi lenne a reakciójuk ha ezzel az előállnál a Vatikánba... :D

2018. márc. 27. 11:23
 16/33 A kérdező kommentje:

Akkor ha én pl. elhiszem azt amit nemrég állítottak az észak koreaiak hogy Kim Dzsongun az észak koreai diktátor egy laza bőrcipőben megmászta a 2744 méter magas Paektu-hegyet, lényegében bármilyen különösebb felszerelés nélkül.Kim Dzsongun vastag hóban ért fel a Paektu csúcsára, majd a decemberi hóviharban egyszer csak megszépült az idő.

Akkor mi jogon mondja azt az a ember aki elhiszi bármelyik bibliai természetfeletti csodatörténetet hogy Kim Dzsongunos csodatörténet nem igaz???

2018. márc. 27. 11:40
 17/33 anonim ***** válasza:
61%

10


Én viszont nem ismerlek, itt mindenki azt ír, amit akar. A TV2 Tények egy agysorvasztó bulvár műsor, kb olyan lehetett ez a riport, amiről írsz, mint az Ekszöszájzbúk Ferike, amiről kiderült, hogy csak kamu volt az egész.

Veletek az a baj, hogy olyan könnyen meg lehet vezetni titeket. Persze aki elhiszi, hogy a világ hat nap alatt jött létre, attól mi mást is várunk...

2018. márc. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

1 Az Őrtorony a jehovisták újságja, ők nem keresztények. Viszont vannak rendes keresztény gyülekezetek, nem csak katolikus, jehovista meg ateista.

2 A gyógyulásról a Tények c műsor beszámolt, ezen felül volt a beteg állapotról és a gyógyulás utáni állapotról is orvosi papír, azok nem hitem hanem vizsgálaton alapulnak. Ez sok gyógyulásra igaz a keresztény gyülekezetekben. De ha nem érdekel, akkor mondd azt, ne azt állítsd hogy az orvosok és a műszerek hazudtak. Ha kinő egy csont, az látszik a röntgenképen. Azt nem elhitte az orvos hanem megnézte, ellenőrizte.

2018. márc. 28. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

Persze, de te magad írod, hogy járógépet kapott, meg szorgalmasan kezelték az orvosok, aztán mire meggyógyult, mit tesz Isten, hát Isten csodája, lám, boruljunk térgyre oszt lökjük a hozsannát, meg ugye az oltások csak a buta, gonosz és sarlatán orvosok praktikái, a gyógyszerek semmit nem érnek, egyedül az ima az orvosság.

Na hiszen, meg is látszott a régebbi korok halandóságában, de a modern orvostudomány az nulla, mindenért Isten felel.

Akkor dobd el tb kártyádat, ne járj rendelőbe, elég neked pusztán az imádság.

Legalább teszteld le, ha így gondolod, mert minek járnál, ha felesleges?

Na jó, nem gondoltam komolyan, nehogy belelkesedj, mert nem venném a lelkemre, ha bekrepálnál.

2018. márc. 28. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
Az orvosok nem tudták meggyógyítani Olga nénit, járt kezelésre, mindent megtett amit kértek tőle, de nem gyógyult meg. Isten viszont egy pillanat alatt meggyógyította az Istentiszteleten. A lelkész sem hitte el először a gyógyulást, azt kérte, hogy orvosok is vizsgálják meg, nem keresztény orvosok, és szerezzen be az állapotáról egy orvosilag hitelesített igazolást. Olga néni ma is jól van, Hatvanban jár a Hit Gyülibe. A barátom pedig Bp-en.
2018. márc. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!