Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mennyivel hitelesebb bármelyik...

Mennyivel hitelesebb bármelyik vallásos csoda történet mint az amit az Észak koreai diktátor és az apjáról terjesztenek?

Figyelt kérdés

2018. márc. 26. 12:12
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Az orvosok fontos emberek, általában keresztények elmennek orvoshoz is, az nem sarlatánság, nekem is van pl megfázás elleni vedooltasom. Amikor az orvosok mar nem tudnak mit tenni, akkor viszont mar csak a hit marad. Vagy ateistáknak a pia, öngyilkosság, stb.
2018. márc. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

15ös kérdező

Ezt mégis miből szűrted le?

2018. márc. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

# 21

"vagy ateistáknak a pia, öngyilkosság, stb."


Aha...nem egy alkoholista keresztényt ismerek...és volt már rá példa a környékünkön hogy a nagy templomba járó bácsika felhúzta magát...

Te nagyon elfogult van ezzel a kijelentéseddel!Az alkoholizmus és a öngyilkosság nem az ateizmustól függ tökikém!

2018. márc. 30. 11:29
 24/33 A kérdező kommentje:

# 22

A válaszodból!

2018. márc. 30. 11:32
 25/33 anonim ***** válasza:

24-es Kérdező!

Nem mondod???!!! :D

..de komolyan

Ha te a 13-as hozzászólásból azt olvasod ki, hogy Jézus nem tett csodákat, akkor én határozottan nem látom értelmét további magyarázat próbálkozásoknak.

2018. márc. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, a templomba járó bácsika nem azonos a kereszténnyel, össze tetszik keverni a fogalmakat. Egy keresztény nem gyilkos és nem öngyilkos. Ezért írtam, hogy ezek a szenvedő ateisták megoldásai.
2018. márc. 31. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 HaEv ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Miután kibogoztam, hogy mi is a sztori az észak-koreai diktátorról meg a fiáról - hát őszintén olyan jót nevettem.

Mondd, aztán Hári Jánosról hallottál-e már? :D

Meg arról hallottál-e, hogy ki volt Sztahanov? És hogy utána miket hamisítottak az adatokon, hogy valaki élmunkás sztahanovista legyen?

És akkor most jöhetnek az általad "vallásos csodának" nevezett bibliai történetek.

"És attól lesz valami hiteles hogy az embert nem zárják gulákba ha nem hiszik el!? :D"

Elvesztettem a fonalat a gúlákra gondoltál? Vagy a Gulagra? Mert a gúlák fura lenne, a Gulag pedig nem Észak-Koreában van! Lehet, el kellene azt is mondani, hol van?

Amikor ilyet olvasok, el szoktam gondolkodni, van-e értelme elkezdeni a magyarázatot, hogy egy egomán diktátor és egy Isten között mi a különbség. Pláne egy olyan embernek, aki valószínűleg annyira fiatal és tájékozatlan, hogy nem tudja, mi a különbség a gúlák és a Gulag között. Mielőtt hallomás után idézel mondásokat, nézd már meg az eredetüket, akkor le tudod írni helyesen, és hitelesebb leszel. Nem segít nekünk a tisztelet megadásában az, hogy butaságokat írsz. Még akkor sem, ha jó lenne a kérdés.


Őszintén? Nem nagyon érdekel,hogy mit hiszel el azokról, akik "csodákról" számolnak be. Számomra, ha Isten meggyógyít, az nem csoda. Ha Jézus jár a vízen, szintén nem csoda. Istennél ez teljesen természetes. Képzeld, biológiai levezetése is létezik a gyógyulási folyamatoknak. Orvosilag dokumentált imára gyógyulások is léteznek, de ez nem segít azokon, akik egyszerűen nem akarnak hinni. A saját gyógyulásomról is vannak "sztorijaim", meg olyan is van, amikor én imádkoztam valakiért, nem hittem, hogy történni fog valami, mégis orvosi leletek bizonyítják, hogy meggyógyult - utólag persze én is elhittem,hogy megtörtént. A gyógyulások és egyéb természetfeletti dolgok nem azért történnek, mert hiszünk benne. A hitünknek ehhez semmi köze.


Ugyan mi a tétje ezeknek? Mi a tétje annak, hogy történnek ilyen dolgok? Mi a tétje annak, hogy pletykalapok írnak dolgokat diktátorokról, akikről köztudott, hogy elmebetegek? Ez itt tényleg téma? Tényleg le kell csúszni a pletykalapok szintjére?

2018. ápr. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

# 26

És ez ki határozza meg? :D

2018. ápr. 2. 18:51
 29/33 A kérdező kommentje:

# 27

"Számomra, ha Isten meggyógyít, az nem csoda."

Én meg múltkor tüzet kértem Héphaisztosz a tűz istenétől a tábori tűzhöz és adott ez nekem se csoda!


"Orvosilag dokumentált imára gyógyulások is léteznek,"

Valóban? :D És hol vannak azok a hiteles orvosilag dokumentált anyagok?

Csak nem valamelyik vallásos vagy női újság horoszkóp rovatát követte az a "Orvosilag dokumentált imára gyógyulások" :D

Tudod olyanok vannak dokumentálva hogy nem vitték el az orvoshoz gyereküket helyett imádkoztak és meghalt :/

[link]


És ilyen eset már Magyarországon is történt...


Most írhattam volna bármelyik eddig több száz világon előfordult hitvilág valóságtól elrugaszkodott történetét és azt is el kell hinnie annak aki elhiszi bármelyik bibliai csodatörténetet hisz ugyan annyi bizonyíték van rá...

2018. ápr. 2. 19:11
 30/33 anonim ***** válasza:
Ki határozza meg, ki az igazi keresztény? (Mert ugye írtam, hogy nem minden templomba járó az.) Jó a kérdés, a válasz természetes, bár a Kérdező ateista világnézetével nehéz lehet értelmezni: Jézus Krisztus, ugyanis ő ismeri az övéit, ismeri az emberek belső gondolatait, szívét. Egy másik ember hogyan ismeri fel valakiről, hogy igazi keresztény? Egyrészt Isten beszédét szólja vallásos emberi rendelések helyett, ha ilyen témáról van szó, másrészt betegekre teszi a kezét, vagy értük imádkozik, és azok meggyogyulnak. Nekem is van egy történetem, egy halálos betegért imádkoztam, és meggyógyult. Előtte nem gondoltam, hogy abból a betegsegbol meg lehet gyógyulni egyáltalán. Én gyógyítottam meg? Nem, hanem Isten. Megtörtént a gyógyulás? Igen. El fogja hinni kérdező? Nem valószínű, de ez nem változtat a tényeken, azok makacs dolgok. Köszönöm a figyelmet.
2018. ápr. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!