Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Amikor kijelented valamiről,...

Amikor kijelented valamiről, hogy az csoda, vagyis természetfeletti, akkor ez azt is jelenti, hogy Te mindenről tudsz, ami egyáltalán lehetséges lenne a természetben?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 2. 23:07
1 2 3
 1/23 Farkas Dávid 1996 válasza:
38%

Ha Isten tesz egy csodát valakinek az életében mondjuk egy vak embert meggyógyít,az attól természet feletti vagyis csak Isteni csoda által lehetséges,mert természetes szinten lehetetlen lenne hogy a vak újra lásson éppúgy minthogy egy halálos rákos betegséget vagy egy daganatot az orvosok gyógyíthatatlannak mondanak.

De Istennek semmi sem lehetetlen azok számára akik hisznek az ő gyógyító erejében.Tehát a láthatatlan dolgokban(Isten,még nincs meg a gyógyulás)először hiszek aztán fogom látni a fizikai valóságba az eredményét.De türelem,mert ő időzítése nem azonos az emberével.Ám ha Istennek valami célja van egy betegséggel vagy fájdalommal akkor nem fog meggyógyítani hanem keresztülvisz rajta és megerősít téged.Isten terve emberenként más és más.De ennek az életnek a végén odaát a Mennybe Isten minden benne hívőt megszabadít,aki Jézust megváltójának elfogadta.

2018. ápr. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

#1

Isten mikor gyógyított mégis meg egy vakot is vagy bármilyen beteget?

A vakokon is a tudomány fog segítenu...

[link]

És erre ott lesz a bizonyíték!Nem úgy mint ezek az Istenes csodatörténetek amik szájról szájra terjednek...mint a pletykák!

2018. ápr. 3. 01:17
 3/23 anonim ***** válasza:

Régen a pestis tarolt a világban, csodaszámba ment, ha valaki túlélte.

A betegség azóta folyamatosan jelentkezik a Föld különböző pontjain, még a modern orvostudomány sem tudta felszámolni teljesen, mivel több rágcsálófaj bolhái terjesztik a kórt.

Madagaszkáron most is komoly járvány van, de a terápia immár hatásos, ha időben elkezdik a gyógykezelést különféle antibiotikummal, akkor gond nélkül gyógyítható és ez rámutat arra, hogy nincsenek csodák és a betegségek nem köthetők természetfeletti lényekhez.


A mai technikai, technológiai színvonal van olyan fokon, hogy egy ókori ember bizonyosan csodának hitte volna, amint az szórakoztatóan megjelenik az ilyen jellegű könyvekben, filmekben, pedig számunkra annyira természetes dolgok ezek, hogy senki nem gondolja csodának.

Ettől függetlenül sokan nem ismerik az általuk mindennaposan használt eszközök működési elvét, felépítését, nem tudják mik a fő részei és azt sem, hogy milyen tudományos ismeretek teszik lehetővé a megtervezésüket, de szerencsére léteznek minden területen szakemberek, akik igyekeznek bolondbiztosra tervezni mindent, hogy a csekélyebb tudású embertársaink is használhassák azokat a csodákat és ne maradjanak az ókor színvonalán a rendkívül hiányos ismereteik miatt.

2018. ápr. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

# 3

Nagy a zavar!

2018. ápr. 3. 14:56
 5/23 anonim ***** válasza:

Az ilyen csodákban nagyon kételkedő vagyok. Nem hiszek az olyan gyógyítókban akik a hit erejével kézrátétellel kezelik a betegeket. Az egyházi csodákban sem, bár ezekről igaziból nem is tudom mik lennének. Vérző meg könnyező szobrok... hát ezekben nem. Ha jól tudom a szentéavatásnak is ilyen feltételei vannak, engem ez sem zavar, de kételkedem benne és furcsának tartom, igaz nem vagyok képben ezekkel sem, vagyis nincs mi alapján eldöntenem, hogy szerintem az tényleg mi is lenne.


Ha valamire azt mondom csoda, azt nem kijelentem mint valami támadhatatlan tényt, hanem számomra lesz az. Nem attól, hogy nem tudom megmagyarázni, és nem is kell természetfelettinek lennie. Vagy nem értem mit jelent a természetfeletti.


Mit értesz pontosan természetfeletti alatt? :) Szembe kell állnia a természet törvényeivel, vagy csak azokkal nem magyarázhatónak kell lennie?


Úgy tudom, hogy mindaz amire még nem sikerült magyarázatot találnunk, nem számít csodának. Az egyház szerint sem. Bár ettől még egy személy magára nézve veheti csodának.


Mondjuk ha abban a korban mikor még azt sem tudták mi az a genetika, vagy az immunitás valaki túlélte a pestisjárványt, azt miért ne vehette volna csodának? Most odamennénk, megvizsgálnánk és elmagyaráznánk neki, hogy az ükapja kromoszómája 5 éves korában egy környezeti tényező hatására úgy mutálódott, hogy azt továbbörökítve az ő génállománya olyanná alakult ami erősebb védekezőmechanizmust jelentett számára a vírusokkal szemben, akkor csoda helyett úgy tekintene erre, hogy na, akkor csak mázlim volt?


Nem attól csoda, hogy nem lehet magyarázni, hanem mondjuk attól, hogy gyanúsan sok véletlennek kellett ahhoz összetalálkoznia, hogy megtörténhessen.


De én tényleg nagyon szkeptikus vagyok ez ügyben, így csak a kis személyes csodáimat nevezném annak, és azokat is csak magamnak, és azokat is próbálom megmagyarázni, hogy hogyan lehetséges. Az a baj, hogy ha valamit logikusan próbal az ember levezetni, abba nem néznek ki jól a véletlenek... az meg nem segít ha úgy nevezik ezeket, hogy alacsony valószínűséggel előforduló események.

2018. ápr. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

" hogy alacsony valószínűséggel előforduló események."


Már miért lenne furcsa, ha ilyen bekövetkezik?

Vegyük a lottóhúzást. Húzás előtt minden számnak egyformán alacsony a valószínűsége, annak ugyanolyan kevés, amit végül kihúznak, mint amit meg nem, de végül mégiscsak kihúzásra kerül öt szám, pedig rendkívül alacsony a valószínűsége, hogy pont azokat húzzák ki, ezért is nehéz őket eltalálni.

Mondhatod, hogy a telitalálatra még kevesebb az esély, mert ez azt jelentené lényegében, hogy kétszer egymás után ugyanazt a számot húzzák, ha a tippet is húzásnak tekintjük és látszólag ebben van is igazság, de ha azt nézzük, hogy minden húzás alkalmával minden számnak ugyanannyi az esélye, akkor látszik, hogy nem így van és a telitalálatok bizonyítják, hogy az elenyésző valószínűség még nem akadálya annak, hogy a véletlen megtörténjék.

Aminek van valószínűsége, annak a megtörténte reális, a csoda az, ami lehetetlen, de állítólag mégis megtörténik.

2018. ápr. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

6.Valaszolo!


Nehez elhinnem,hogy a 4.napos oszlasnak eredt Lazar teste, a veletlenek szerencses osszejatszasanak eredmenyekent pont akkor kelt eletre,amikor Jezus hivta!


Tudom,azok,akik magatol letrejott anyagban,eletben,univerzumban hisznek,egy ilyen semmiseg becumizasa nem problema.


En nem vagyok olyan hiszekeny.

2018. ápr. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
84%

Nos, hát én sem hiszem el.

Mint írtam, az a csoda, ami lehetetlen, vagyis csoda nincs, csak róla szóló mesék.

2018. ápr. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Csakhát előbb tisztázni kellene ki nit tekint csodának.


Olyan ami nem lehetséges de megtörténik, az nem csoda, hanem paradoxon. :)


A lottós dologra inkább csak a nagy számok törvénye igaz. Ha állandóan húzgálják, és sokan sokfélét tppelnek, előbb-utóbb találat lesz. Esetleg annak lehet véletlen, aki épp megtalálja az utcán a nyertes szelvényt, persze az se csoda. Ha valaki pont nagyon meg van szorulva, és aznap valami oknál fogva a megszokottól eltérő útvonalon kell mennie, ahol a szél az arcába fújja a nyertes szelvényt, keresi kié lehet de valaki azt mondja, hogy nézze rá van írva a saját neve, na erre is lehetne számtalan logikus magyarázatot találni, csak tele lenne olyan részekkel ami úgy kezdődik, hogy feltéve ha...

Nem lenne csoda, de ha ezzel mondjuk elkerüli hogy családostul utcára tegyék, azért érezhetné annak. Nem?


Ez van Lázárnál is. Szerinted az anyjának nem lenne tök mindegy, ha Jézus csak egy telepatikus lény lett volna aki így tud gyógyítani? Nem mindegy mivel magyarázod, ha éppen akkor és ott megkapta azt a kezelést amit akkor azon a helyen senkitől nem kaphatott volna meg?


Szóval valaki definiálja már a csodát, mert addig mindenki másról beszél.

2018. ápr. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

"A lottós dologra inkább csak a nagy számok törvénye igaz. Ha állandóan húzgálják, és sokan sokfélét tppelnek, előbb-utóbb találat lesz"


Hm, mintha ez lenne az abiogenezis magyarázata is, hogyan alakult ki az élet.

A lottószámra egyébként így nem passzol, mert hiába tippelnek sokan, az esetek különállóak és minden tippnek ugyanolyan kevés az esélye. Ez csak akkor nem igaz, ha vagy összebeszélnének és mindenki mást tippelne, vagy az olyan fogadásoknál, amit egyetlen személy játszik meg variációval, gondoskodva arról, hogy minden tipp más legyen.

Amúgy persze a matematikai véletlen dönt ebben a kérdésben, de még arra is van esély, hogy mindenki pont ugyanazt az öt számot ikszeli be, ami ráadásul pont trafál, vagyis minden szelvény öt találatos és így fizetne az ötös találat mondjuk húsz Forintot.


"Szóval valaki definiálja már a csodát, mert addig mindenki másról beszél."


Már definiáltam, amíg valami lehetséges, addig nem lehet csoda. Ha lehetetlen, akkor csoda, de akkor meg lehetetlen, szóval csodák nincsenek.

2018. ápr. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!