Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Úgy érzem, mint ha természetfe...

Úgy érzem, mint ha természetfeletti immunrendszerem lenne, hogyan lehetséges ez?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, utoljára kiskoromban kapott el vírusos megbetegedés, meg 4 éve volt egy mandulagyulladásom, azóta semmi. Van, hogy körülöttem mindenki elkap valami hányásos hasmenéses, vagy valami lázzal járó vírust, és rengeteget vagyok velük egy légtérben velük, engem mégis mindig elkerül. Egyszer volt, hogy egyik régi barátnőm elkapott valami vírust, magas láza volt, és én ugyanúgy vele voltam, mint ahogy szoktam, nem érdekelt, hogy beteg. Ugyanúgy csókolóztunk, adtam puszit, hozzá bújtam (ne kérdezzétek hogy lehettem ilyen hülye, 15 éves voltam és első szerelem :) ). Akkor se betegedtem le. Az volt az első alkalom, amikor ezt észrevettem. Hiába csinálok bármit is, amitől meg kéne betegednem, nem betegszem meg. Most előre megkérek mindenkit, hogy ne ezzel foglalkozzanak, nem kell kioktatni, de rengetegszer ettem fel dolgokst a földről, pl gumicukor az aszfaltról, földre esett kaja, kukacok, bogarak :D vicc kedvéért, plusz hogy teszteljem magam. És semmi, soha semmi. Bár ennek most semmi köze a vírusokhoz, de volt hogy elmentem futni, és rám szakadt az eső. Már ősz volt, október/november, elég hideg eső volt, és úgy eláztam, hogy facsartam ki a ruháimból a vizet. És akkor se lett semmi, pár napos orrfolyáson kívül. Hogyan lehet ez, hogy képtelen vagyok megbetegedni?

2018. febr. 6. 21:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet te valami komolyabb vírusra vagy hivatott. :D

Amúgy még fiatal vagy, ne lepődj meg hogy egészséges vagy. Eltelik pár év majd változik az immunrendszered erőssége.

2018. febr. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne izgulj, azèrt nem fogsz egèszsègesen meghalni.
2018. febr. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ebben semmi természetfeletti, nagyon sokan így vannak, 10-20 évente mennek orvoshoz.
2018. febr. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az biztos, hogy makk egészséges vagyok, de ez hogy egy vírus által megfertőzött emberrel való nyálcsere után se tudok lebetegedni ez több mint érdekes :D
2018. febr. 7. 08:36
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Még jól működik az immunrendszered. Évekig én sem kaptam el soha munkahelyen senkitől az influenzát, pedig mellettem köhögtek, fújták az orrukat.
2018. febr. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ebben semmi rendkívüli. Igazság szerint így kellene működni az immunrendszernek. Hogy nem teszi, annak több oka van. Az egyik a mai agyonfertőtlenített világunk. Amit nem dolgoztatunk az elsatnyul, legyen izom, agy, vagy immunrendszer. Te a földről ettél cuccokat, tehát dolgoztattad az immunrendszeredet. Ami a vírusokat illeti, gyanítom, hogy zsírt használtok otthon, nem étolajakat. A vírussal ugyanis csak az epesav (valójában lúg) tud(-na) hatékonyan fellépni, de az olajoktól em ürül az epe.
2018. febr. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ahh, megkaptam a választ :) igen, mi rendes, igazi, saját házi zsírt használunk. Vannak állataink. Tehát akkor ezek szerint ez (lenne) a normális, és nem az én immunrendszerem az erős, hanem mindenki másé a gyenge :D
2018. febr. 9. 07:49
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Erről van szó! 40 éve olajokat eszük zsír helyett, és azóta folyamatosan hanyatlik az ember egészsége. De sohasem tanul a hibáiból. Mindig azt hiszi, hogy ő okosabb a természetnél, aztán évtizedek múlva fogja a fejét, hogy lehetett ekkora barom. Most a mezőgazdaság is hatalmas változáson megy keresztül, mert a földjeink nem képesek beltartalmi értékkel ellátni a rajtuk termelt élelmiszert. Köszönhető ez annak, hogy elhittük, hogy a földet szántani, csupaszon hagyni kell.
2018. febr. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Földünk is van, saját termelésű zöldségeket, gyümölcsöket eszünk. Azt hiszem mindent értek. Köszönöm a válaszokat! :)
2018. febr. 10. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!