Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért hiszik azt az emberek...

Miért hiszik azt az emberek hogy isten (direkt kicsivel írtam) létezik? Nincs semmi értelme a vallásnak!

Figyelt kérdés
2018. ápr. 17. 20:55
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/277 anonim ***** válasza:

#70

Ez engem érdekelne részletesebben. Tudnál küldeni róla linket?

2018. ápr. 24. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/277 suri gyuri ***** válasza:
100%

Senki nem születik hívőnek

Àltalàban a szülők nevelik így a gyerekeiket.Már csecsemő koràban keresztvíz alà tartjàk, ettől még a csecsemőnek fingja sincs arról, hogy ő most az Úr gyermeke lett.Majd belenevelik, hogy higgyen benne.Aztân vagy hisz,vagy nem.

2018. ápr. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/277 anonim ***** válasza:
56%
A kérdésben benne van a válasz. Azért mert HIT. A hitet nem kell magyarázni. Ha alaposabban foglalkozunk Isten - isten mibenlétében, akkor szerintem olyan mint egy katalizátor. nélküle nem jön létre a folyamat. De nem is vesz részt benne. A hívők szeretnék ha személyes kapcsolatuk lenne vele, az ateisták köszönik, elvannak nélküle. Őt meg az egész nem érdekli. A gond a térítéssel van. Véleményem szerint ez a legnagyobb isten gyalázás!! Épeszű ember hogyan képzelheti, hogy amit Isten a maga korlátlan hatalmával személyesen nem csinál meg azt majd egy ember majd eléri? Ha ateista akkor úgy sem hat rá, ha hívő akkor meg aggódhat és készülhet, hogy milyen választ ad amikor a teremtője megkérdezi : miért gondolod szerelmetes fiam, hogy a Te dolgod isten akaratát közvetíteni? Szerinted Én egy remegő kezű, roggyant vénember vagyok, aki a Te segítségedre szorul? Nem inkább arról van szó, hogy akaratom ellenére Te fizető ügyfeleket hajtasz fel az Én nevembe? Gondolkodj amíg nem késő!!! Ettől függetlenül a HIT a legemberibb dolog. Szerintem.
2018. ápr. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/277 TOCMI válasza:
52%
Mindenki hisz valamiben. Van, aki abban, hogy van Isten, van aki abban, hogy nincs (vagy abban, hogy nincs semmi értelme a vallásnak). A lényeg maga a HIT, aminek okát nem lehet és nem is kell magyarázni.
2018. ápr. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/277 anonim ***** válasza:
28%
Dehogynem. A "hit" a tudás hiánya!
2018. ápr. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/277 anonim ***** válasza:
21%
A halálközeli élményekre is megvan már a magyarázat. Egyszerű fiziológiai, kémiai jelenség. Semmi köze a nem létező istenhez.
2018. ápr. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/277 anonim ***** válasza:
56%
Az, h az élet kialakulásakor pont megfelelő volt a hőmérséklet, volt víz, szén, oxigén, stb még ok a teremtésre, meg isten létezésére. Ez csak egy újabb belemagyarázás ami továbbra sem bizonyítható. Megintcsak az azt "hiszitek"- nél tartunk ami semmi kézzelfoghatóval nem szolgál. Mig a körülményeket modellezve már bizonyitották az élet létrejöttét. Csak pár valódi kémikus kellett hozzá ésnem egy mondvacsinált isten. Arról nem is beszélve, hogy ha a képzeletbeli barát annyira mindenható akkor sokkal egyszerübb lett volna készre csinálnia mindent. Semmi mikrobák, egysejtüek, evolúció meg ilyesmik. Egyből állatok, emberek, növények, ásványianyagok,bacik virusok, betegségek stb. De hát ugye mivel nem létezik..... csak azt hiszitek..
2018. ápr. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/277 anonim ***** válasza:
Kérdezőnk elégedetten vihorászik miközben olvassa ezt a vitát. Nem gondoljátok?
2018. ápr. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/277 anonim ***** válasza:
56%
Még nem ok a teremtésre. A nem kimaradt.
2018. ápr. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/277 anonim ***** válasza:
20%
És akkor a nagy büdös semminek milyen oka volt, hogy magától csak úgy megteremtődjön? Valaminek azt is létre kellett hozni, nem? Vagy a semmiből lett valami? Csak úgy? Ez már önmagában sérti az energiamegmaradás tételét.
2018. ápr. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!