Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért hiszik azt az emberek...

Miért hiszik azt az emberek hogy isten (direkt kicsivel írtam) létezik? Nincs semmi értelme a vallásnak!

Figyelt kérdés
2018. ápr. 17. 20:55
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/277 anonim ***** válasza:
83%

Hát persze, Fodor, hogy van neki, hisz direkt kicsivel írta!


Valaha én is úr akartam lenni;

ó bár jó szolga lehetnék!

De jaj, szolga csak egy van: az Isten,

s uraktól nyüzsög a végtelenség.


(Weöres S.)

2018. ápr. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/277 anonim ***** válasza:
11%
A fizikai torvenyei a bizonyitekom, vagy szerinted azok csak ugy maguktol lettek olyanok, amilyenek?
2018. ápr. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/277 jani273 ***** válasza:
14%

Te egy kicsit hulye vagy. Nem arrol van szo hogy van Isten vagy nincs hanem arrol hogy hiszel benne vagy sem.

Az Isten a teremto es hisznek a teremtoben amit Istennek hivnak. Hivhatnak Joskanak is tok mindegy.

A Vallasnak van e ertelme vagy nincs szinten tok mindegy, mert az emberek jol erzik magukat tolle vagy miatta.

Van aki alkoholista es attol erzi jol magat, van aki drogozik es iszik es attol erzi jol magat. Van aki drogozik, iszik es Istenbe is hisz es meg vallasos is es attol erzi jol magat.

Te mitol erzed jol magad??

Elmultal mar 10 eves egyaltalan??

2018. ápr. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/277 anonim ***** válasza:
5%
SZóval akkor elismered hogy van isten, de nem hiszel benne? WTF!!!??? És még én vagyok a hülye?
2018. ápr. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/277 anonim válasza:
43%

Én sem hiszek istenben, nekem maga a természet az isten inkább.

A vallásnak meg ha más értelme nincs be kéne tartani a 10 parancsolatát és a világ jobb lenne. (meg persze ha nem "létezne" Allah akinek semmi köze a normális erkölcshöz) keresztény lenne az egész világ és a 10 parancsolat megszegése nagy büntetésseljárna jobb lenne a világ mint most...

Iszlámról ne is beszéljünk aki azt hiszi hallja h mit mond allah az egy pszichopata. Nőket vernek 1000reket gyilkolnak allah nevében... A gyerekeik is csak cselédek, erkölcstelenül megcsalhatnak bárkit elvehetnek akár 20 nőt is de ha a nő ránéz egy másik hapsira már félholta kell verni mert rossz volt..

2018. ápr. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/277 anonim ***** válasza:
Te kezdtél el beszélni róla de a kérdés nem ez volt.
2018. ápr. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/277 anonim ***** válasza:
81%
Egy hívőt semmilyen tudományos bizonyítékkal nem fogsz tudni meggyőzni. Ellenben egy ateistának elég lenne bármi, ami kézzel fogható - és most nem arra gondolok, hogy másoljon ide be háromszáz idézetet a Bibliából. Addig nincsen probléma a vallásokkal, amíg nem próbálják meg beépíteni a törvényekbe, nem próbálnak vele olyanokat befolyásolni, akik egyáltalán nem vevők rá. Az egyházakat sem lenne szabad támogatni. Teljes mértékben önellátó egységekként kellene működnie mindegyiknek. Amíg a kormányzatok részéről pártfogolva vannak, lesznek, addig esély sincs arra, hogy élhetőbb, és babonáktól mentes legyen a társadalom. Szép, és jó, hogy ilyen kultúránk van, de ideje lenne megszabadulni tőle, és világi rendszert létrehozni. Egyébként is. Ki az a hülye, aki karácsonykor nem Brian születését ünnepli?
2018. ápr. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/277 anonim ***** válasza:

Ez csak a halandók dilemmája. Minden mindig is létezett és létezni fog. Csak változik.

Másrészt, ha a halandó gondolkozást követnénk, akkor felmerül, hogy oké, Isten teremtette a világot.

De akkor Istent ki teremtette???

2018. ápr. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/277 anonim ***** válasza:
52%
Mindig is volt mondjuk? Úgy ahogy az idő és a tér is. Vagy ezek csak úgy maguktól lettek a semmiből? Főleg hogy se eleje se vége nincs egyiknek se. Valamit nem kell megteremteni!
2018. ápr. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/277 anonim ***** válasza:
0%

Én még nem szóltam hozzá de nagyon érdekes dolgok ezek. Előrebocsátom, én meggyőződéses hívő vagyok, ám szerintem SINCS ÉRTELME a vallásnak, a vallásosságnak, mert az a lényegtől, a hittől történő eltávolodást jelenti. A hitet veszített vallásosok a hit nevében képesek elpusztítani más embereket, kegyetlenségekre, aljas dolgokra képesek.


Elmondom nektek, engem mi győzött meg a buzgó hit felé fordulásomban.


Nézzük csak legelőször is, mi a különbség ezen a bolygón az emberek és a flóra/fauna között?

Sokan sokféleképpen szokták ezt megfogalmazni. Van aki értelemre, van aki logikára, van aki intelligenciára, van aki a kommunikációra fogja. De ha körülnéztek, az állatvilágban is léteznek ilyenek. Minden itt felsorolt emberi tulajdonság a földön más állatokban is benne van. Ha találtok további emberre jellemző tulajdonságokat, meglepő módon azokra is van példa az állatvilágban. A delfinek kommunikálnak, az ara-papagályok logikája sokkal kiválóbb az emberénél, az ember mellett a főemlősöket nézzétek meg az állatkertben, szinte pont olyan gondoskodók, szeretők a kicsinyeikkel, mint mi. A főemlősök közül az orángután az, amelyik rendelkezik eszköz használati képességekkel is, és bizonyos fokú beszédmegértésre, beszélgetésre is megtanítható. De van korlátja. Ösztönlény, a fajfenntartás, és a táplálék megszerzése, ami vezeti, ezeken keresztül lehetséges emberi tulajdonságokra is beidomítani.


Akkor meg mi a csuda a különbség, az a dolog, ami más bennük, és más bennünk? Mi van meg bennünk, ami nincs meg őbennük?


Mindössze egyetlen egy fogalom: HIT.


Hit nélkül az ember nem lett volna képes ilyen elképesztően saját kényelmére berendezni a bolygót. Hit nélkül mi értelme volna reggel felkelni az ágyból és dolgozni menni? Hiszed, hogy a munkádnak gyümölcse lesz elsején, fizetést kapsz, ezért kelsz fel és mégy be dolgozni.


HIT. Gondoljatok csak bele.


És mit mond a Biblia a hitről?


Pál levele a zsidókhoz 11:1: A hit pedig a reménylett dolgoknak valósága, és a nem látott dolgokról való meggyőződés.


Szerintem ez a hit definíciója, amit egyedül a Biblia fogalmaz meg ennyire lényegre törően. Ez nem azt mondja ki, hogy a hit az higyjél Istenben!Hanem azt mondja, hogy a hit reményeink látása, és amit nem látunk, azokról is lehet meggyőződésünk.

2018. ápr. 23. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!