Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Aki szerint az ateizmus...

Aki szerint az ateizmus vallás, meg is tudja indokolni, mitől lenne az?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 28. 20:49
1 2 3
 11/21 Alex Fly ***** válasza:
0%
Hit alapján Istenről alkotott vélemény. Mint a többi vallás.
2018. ápr. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
73%
A teizmus vallás? Nem, az egy gyűjtőfogalom, így az ateizmus is. Vannak szektás ateisták, vallásos ateisták meg világnézeti ateisták ugyanúgy, ahogy vannak szektás hívők, vallásos istenhívők, meg világnézeti istenhívők is.
2018. ápr. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Alex Fly ***** válasza:

Akkor először is definiálni kellene a vallás fogalmát...

Utána már beszélhetünk arról, hogy az ateizmus belefér-e.

2018. ápr. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Ez egy tökjó kérdés. Szerintem van ellene és mellette is érv. Én szerintem lehet az ateizmust vallásnak tekinteni.


Hol gyülekeznek? Pl, youtubeon vannak élő ateista adások, azért, hogy kifigurázzák, azokat akik hisznek. Egész szép kis tábor gyűlt össze és tényleg arról beszélnek arrogánsan és nagyképűen, hogy miért nincs Isten és mennyire hülyék akik hisznek és nekik ateistáknak van igazuk.

Holott nincs bizonyítva, hogy nincs Isten, ezért ez is egy hit.


Akik hisznek Istenben, azok is összejárnak, ők pedig abban építik egymást, hogy van reményük, van felelősségük az életükben, mert el kell vele számolniuk, van vigasztalásuk. Ezt mind alázattal de legfőképpen szeretettel teszik.


Mind a két esetnek tanúja voltam!

2018. máj. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Most amikor az emberek 1 virtuális térben élnek. Virtuálisan persze ,hogy vallás.
2018. máj. 4. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
100%
Az ateizmus azt jelenti hogy nem hisz semmilyen istenben vagy istenekben. Attól még lehet vallásos, vannak istenség nélküli vallások is. De pl én úgy mondom magamra hogy ateista vagyok, hogy azt értem alatta hogy semmilyen vallást nem követek. Amit hoztatok példának, hogy ateisták összegyűlnek stb, azért hibás mert nem vallási okból gyűlünk össze.
2018. máj. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:

Nem vagyok nyelvtudós de számomra az ateizmus azt jelenti hogy nem hisz semmiben, az én "felfogásomba" már az istenség nélküli vallások se tartoznak bele pl a buddhizmus és az értelmezésemben az ateizmus a vallás tagadása így vallásnak szerintem nem lehetne nevezni sokkal inkább egy világnézetnek.

Egyébként tagadok minden vallást személyes nézetekből, szerintem baromság az egész viszont megkereszteltek, elismerem a római katolikus egyház tanításait mert mégis csak jóra tanítanak és szerintem ez a leghasznosabb minden vallásban. Szoval most az ateizmus meg a vallásosság között vagyok erre van valami külön megnevezés? :DD

2018. máj. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 csornijpeter válasza:
Ha vallod, hogy abban hiszel, akkor az. Ám az több a hitnél, mert elég sok racionálisan indokolható történés áll mellette, mögötte igazolásul.Bejáratott értelemben persze nem az, mert nem telepedett rá bornírt, elvakult, a szabad gondolkodást befolyásolni akarók hálózata, vagy intézményrendszere. A vallási dogmák mögött nem áll semmi racionalitás. Pl.feltámadt valójában a skizofrén, fantaszta Jézus? Ellenőrizhető ez? Isten gyermeke volt? Olvastam egy helyen, hogy egy Panthera nevű római századostól volt a gyerek, de ez ott akkora szégyennek számított, hogy valamit ki kellett találni helyette. Igaz ez? Ki tudja? Lári-fári, a klasszikus értelemben vett vallás hóbort, csupán a hitre, képzeletre támaszkodik.A gyengék menedéke.
2018. máj. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Alex Fly ***** válasza:

@18: az ateista világnézet arra a hitre épül, miszerint Isten nem létezik. Ennyi.

A többi csak duma.

2018. máj. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

A rómaiak mondták a zsidókra, hogy ateisták mikor találkoztak velük.

Mert egy Isten nem Isten.

Manapság minden zsidó ateistának vallja magát. Még a zsinagógába járók is...

2018. máj. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!