Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves vallásosak! Miért pont...

Kedves vallásosak! Miért pont abban az Istenben, vallásban hisztek, amiben hisztek?

Figyelt kérdés

Ateistaként úgy gondolom, hogy az lenne az igazságos, ha hinni tudnék, ha alaposan megismerném a vallásokat és kiválasztanám azt, ami hibátlan.

Mondjuk az amazonasi bennszülött, aki hírét sem hallotta semmilyen közismert természetfelettinek, de azért elég értelmes, szerintem a tudományos álláspontot választaná, már ha érzelmileg nem lenne befolyásolva, mondjuk egy szépséges nagy mellű misszionárius nőtől.

/megjegyzem a bátyám teljesen ateista volt, de a felesége kedvéért belement az egyházi macerákba és néha már magam sem vagyok biztos benne, hogy évtizedek alatt nem lett e valamilyen szinten hívő?/

Most komolyan, miért pont keresztények vagytok és miért pont abban a felekezetben?

Részemről nem a szokásos cáfolgatás miatt kérdezem, csak érdekel, illetve már az is, hogy egyáltalán feltette e valaki magának eddig ezt a kérdést?



2018. máj. 24. 10:56
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
A bűneink problémája kizárólag a kereszténység által nyújtott módon oldható fel, Jézus az önmegtagadásra és önfeláldozásra épülő tanításait a lehető leghitelesebben képviselte.
2018. máj. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
0%

"A bűneink problémája kizárólag a kereszténység által nyújtott módon oldható fel,"



Aha. Ádám bűne miatt az egész emberiség bűnös keresztény tanítás szerint. Ez kapásból igazságtalan. Nekem mi közöm Ádám bűnéhez? Aztán, hogy Isten megbocsátson, keresztény tanítás szerint el kellett jönnie a földre emberi alakban és öngyilkosságot elkövetnie. Ezt tartod hitelesnek? Ellenben az iszlám vallásban a hited és a tetteid számítanak. Én az utóbbit tartom igazságosnak és hitelesnek.

2018. máj. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

Valaki attól hiteles, ha azt teszi, amit mond. Jézus tanításának lényege ez volt, hogy nincs szeretet áldozat nélkül. Ennek az állításnak nem adhatott nagyobb hitelt másként, minthogy az életét feláldozta, mégpedig szelíden, alázatosan.

Ádám-Éva bűnei Isten igazsága szerint terhelnek minket. Eszerint mindannyian összetartozunk, és tetteinkkel felelősek vagyunk magunkért is, és egymásért is, főleg a leszármazottainkért.

2018. máj. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
45%

Tehát azt mondod ha valaki elkövet egy bűncselekményt valahol Magyarországon és ezért téged zárnak börtönbe, az igazságos. Jól értem?

Ahhoz pedig hogy Isten szeresse az embereket nem kell emberként eljönnie és öngyilkosságot elkövetnie. Bizonyára nem tudod, de Jézus szerepel a Koránban is. Persze nem Istenként, hanem mint próféta akit Isten küldött és sokkal hitelesebbnek tartom.

2018. máj. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
54%

Nem azonos mértékben persze, de az egész társadalom felelős minden egyes megtörtént bűncselekményért.

Az eredendő bűnre az a példát szoktam hozni, hogy az adósság is öröklődik apáról-fiúra.

Amúgy tudom, hogy a Koránban is benne van Jézus.

2018. máj. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
53%
Általában az elsőben hisz amivel találkozik, mert gyenge, és kell valami amire támaszkodhat.
2018. máj. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
34%
Én a rézfaszú bagolyban hiszek.
2018. máj. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Én azért választottam egy keresztény vallást és azért tudok azonosulni vele,(miután a hinduizmust és buddhizmust is több évig kutattam és tanulmányoztam), mert a többiek istene halott, élő Istenre van szükségem.
2018. máj. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Ó a vén látó mondta, Freyja elviszi termést e földről, mert áldozatot már nem mutatnak be neki, megtagadták igaz hitüket, és hamis Urat kezdtek imádni.
2018. máj. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
0%

9#

Mi alapján állítod azt hogy csak 1 isten van???

Mert valaki ezt mondta talán?

Miért ne lehetne több isten is?

Neki talán tilos lenne párt választani, és gyermeket nemzeni??

Mivel mindenhatónak nevezik több vallásban is így gyakorlatilag bármikor képes lehet még több istent megteremteni, akiknek akár még nevet is adhatott. :P


Ha lesz gyerekem pogányként nevelem és mikor már elég idős lesz, választ magának vallást, ha akar. És pedig támogatom benne. :)

2018. jún. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!