Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Érdekelne, hogy aki ateista,...

Érdekelne, hogy aki ateista, miért lett az, vagy miért nem hisz Istenben?

Figyelt kérdés

Esetleg valami másban hisz, vagy az egyház miatt. Mi a véleménye a vallásokról, Illetve a spiritualitásról?

Mindenféle vélemény érdekel a témában, é mindenki gondolatára nyitott vagyok :)



2018. jún. 10. 09:50
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
92%
Ateista vagyok, magamban hiszek. A velemenyem a vallasrol, hogy mindenki abban hisz, amiben akar. Ha istenben, akkor abban, ha pokemonban, akkor abban. Az o dolga.
2018. jún. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 Mojjo ***** válasza:
87%
Mindig is az voltam, nem hívőből lettem ateista. Szimplán azért, mert nem látom, hogy bármi egy isten létére utalna, főleg nem a keresztény Istenére. A Bibliát elkezdtem olvasni, mint egy regényt, és teljesen egyértelműen egy mese.
2018. jún. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
91%
Meg vagyok keresztelve, de ennyi. A szüleim nem neveltek vallásos szellemben, sosem jártam templomba stb. Elfogadom, tiszteletben tartom, ha valaki hisz benne, de azt nem szeretem, ha rám akarják erőltetni. Egyszerűen csak nem hiszem el, hogy Isten irányítja az életemet. Én inkább sorsnak hívom.
2018. jún. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
97%

Mondhatni, hogy a ,,családból hoztam''. A szüleim sem vallásossak, meg sem vagyunk keresztelkedve. Én inkább a sorsban hiszek, ha valaminek meg kell történnie, akkor megfog, akárhogy imádkozok Istenhez.

Ettől függetlenül nem zavar ha valaki másban/akármiben hisz, ő dolga. Csak azt nem szeretem amikor rám akarnak tukmálni egy számomra nem létező dolgot.

2018. jún. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim válasza:
71%
Rengeteg vallás van a világban, az emberek nagy része abban hisz amibe bele született vagy bele nevelték.Ha választani kéne valameik keleti vallást választanám amely magam és a világ megismerésére tanít. Az egyház pedig a világ eggyik legnagyobb lehúzása "Dobj egy kis pénzt a perselybe fiam és bűneid megbocsájtásra lelnek"pff.... A biblia viszont nem feltétlen egy szar dolog persze rengeteg hülyeség van benne de pl Jézus tanításainak van értelme. De én még mindig inább a sorsbsn vagy a karmában hiszek mintsem egész nap imátkozzak a semmire.
2018. jún. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
48%
Én is mindig az voltam, megvagyok keresztelve, de ez is egy hülyeség például, hogy a gyerek nem is dönthet arról, hogy ő akar-e vallást vagy sem. Mint sokan előttem is írták, én is a sorsban, karmában hiszek max. A túlvilágban is hiszek, de nem a mennyország félében. Amit utálok az az, amikor akár itt, akár élőben személyesen akarnak áttéríteni. Ez a legundorítóbb a vallásban. Békét hirdetnek de mégis megölik azokat, akik másban hisznek vagy elnyomnak egy egész társadalmat ezért. A saját véleményem és még sok mindenki másé az, hogy amíg az utolsó falusi ember is hisz bármiféle istenben addig az emberiség nem tud feljebb jutni a fejlődésben.
2018. jún. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
84%
Gyerekkent volt hitem. Olyannyira hogy az altalanost katolikus iskolaban vegeztem. Ott valami megvaltozott bennem. Amikor a papok a sajat hitukkel mennek szembe, a tanarok lenezoek es lekezeloek ha valaki mast gondol, es semmi jelet nemlatom annak hogy lenne barmi felsobb vezetes, amikor gyerekszemmel vegigneztem hogy onhibajukon kivul az osztalytarsam a szuleivel hogy kerult utcara es senki nem segitett nekik, amikor megrangatnak a tanarok a folyoson ha en mashogy ertelmezek valamit a bibliabol, amikor elvileg a keresztenyseg a szeretetrol szol megis ehez a vallashoz tapad a legtobb ver,amikor a vatikanban van a legtobb pedofil ugy, amikor azt latom hogy a kapzsi es szemet emberek lesznek valakik, a joemberek pedig el vannak taposva akkor eleg nehez elhinni hogy van ott fent valaki akit erdekel hogy mi van velunk.
2018. jún. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 Metionin ***** válasza:
100%
Soha nem volt szükségem rá. A szüleim nem etettek semmilyen vallásos dologgal, így mire az iskolában tanultam a Bibliáról meg a vallásokról, elég idős voltam már ahhoz hogy logikusan végig tudjam gondolni és véleményt alkothassak anélkül hogy befolyásoltak volna. Sohasem azért viselkedtem jól, mert féltem egy magasabbrendű lénytől vagy attól hogy a pokolra kerülök. Azért nem lopok/ölök/bszok kecskét, mert én nem akarok, a szabad akaratomból. Ha nincs szükségem arra hogy dogmával tereljem magam erkölcsös útra, akkor minek legyek hívő? Nem nyugtat meg a feltámadás gondolata sem. Sőt, tulajdonképpen mindig ijesztőnek tartottam hogy az embert kisbaba korában felajánlják valami lénynek, akit még soha senki sem látott de imádkozni kell hozzá, aztán majd eldöti hogy hova kerülsz halálod után. Tudom hogy sokaknak megnyugvás ebben hinni, mert a halál félelmetes és egy gyereknek is könnyebb elmagyarázni azt hogy a mama a mennyben van, nem pedig semmivé válik. Néha szinte irigylem a hívőket, mert szerintem kevesebbet szoronganak az ilyesmik miatt. Mindig is úgy hittem, hogy egy életünk van, ami aszerint alakul, hogy mit érünk el benne saját magunktól. Csak saját magamban hiszek, és saját magamban bízok, a tapasztalat ezt mutatja.
2018. jún. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
6%

be is ismeritek az onimadast egoizmust? Legallabb valamely ateistak kepmutatoak es tagadjak ezt

a kepmutatas bun az ateistak szamara is?


Valoszinusitem hogy Isten elol igy probalnak menekulni

es azert menekulnek mert nem szeretik Ot nem tetszik nekik amit adott nekik

ilyen egyszeru

ateista nezopontbol pedig ezzel a menekulessel nem kell felniuk semmitol sem se eltukben se holtukban

de ettol meg ketlem hogy ne felnenek csak eppen a veletlenjuktol, szerencaejuktol, sorsuktol, Nagy Bumjuktol, Genjeiktol ., materiatol felnek

2018. jún. 11. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
7%

latom itt isnemlitettek a fejlodes gatlast


a gond az hogy a nepi babonakat azonosnak veszi a hivatalos vallasos, egyhazi tanitassal


valamilyen okbol figyelmenkivul hagyja az egyhaz hivatalos allaspontjait az ateistak tobbsege es nepi babona urbanlegend bulvarmedia legendak alapjan itelkezik nem csak a hivekrol hanem a vezetoikrol is

A vallas folyamatosan ezt tarja szemelott hogy a babonat kiszoritsa mivel ez sosem volt resze csak a gyarlo ember vagyott ezekre es bevonta mintha vallas resze lenne

Viszaterve a kiindulasra a vallas, egyhaz egyaltalan nem gatoljana fejlodest

bizonyos szektak kulonbozo mertekben tesznek ilyen tanitasokat, lepeseket

2018. jún. 11. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!