Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen gyakori hogy valakit...

X0 kérdése:

Milyen gyakori hogy valakit vallásosnak nevelnek, és ateista?

Figyelt kérdés
Direkt nem írtam úgy hogy mégis ateista, mert az azt sugallná hogy vallásos kell legyen akit annak nevelnek. Direkt nem úgy írtam hogy ateista lesz, mert ez azt sugallná hogy az ateisták korábban valamikor vallásosak voltak. 1 példát tudok, én: szüleim mindketten vallásosak, jártak templomba, reformátusnak neveltek, templomba is jártam velük kisgyerekként is minden vasárnap, mivel egyházi iskolába jártam, konfirmálni is kellett. Szüleim egyáltalán nem szélsőségesek, nem fanatikusak. Szeretnek, ragaszkodnak hozzám. Nem tudják hogy ateista vagyok. Eleve el se hittem kisgyerekként se hogy van isten, tehát például 2 évesen se. Félelmetes volt hogy azok döntenek mindenről akik felnőttként gyerekmesében hisznek. Természetesen az ateizmus nem vallás, ahogy a templomban hallottam. Nincs szükség pár millió "Én nem" tartalmú hozzászólásra, csak az írjon aki érdemben szól hozzá. Abszolút ateista vagyok, lehetősége se merül fel bennem hogy bármilyen természetfeletti lény létezik.

2018. jún. 17. 20:30
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
# 10 Ön idióta? :)
2018. jún. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!