Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha létezik egy teremtő isten,...

Ha létezik egy teremtő isten, miért nem volt képes valami egyértelmű üzenet megfogalmazására a teremtményei számára?

Figyelt kérdés
2018. júl. 3. 12:27
1 2 3
 11/22 KZitus ***** válasza:
17%

Szia


Az hogy létezik Teremtő Isten, azt az is bizonyítja, hogy kommunikálni tudsz, beszélgetést kezeményeztél velünk, mivel a Teremtő az életed fenntartója. Csak azért élsz, mert fenntartja az életedet:-), a légzésedet...ez pl. nem a te akaratod, ő így teremtett meg, hogy élhess az nélkül, hogy állandóan a levegő-vétellel foglakoznál, hogy élhess. Csak annyira természetes, hogy észre sem veszed. Ezt is a Teremtődnek köszönhted:-) kérlek ne feledkezz meg erről :-)


Az egyértelmű üzeneteit a Bibliában írtta le. pl. János 17:3

"Az örök élethez az szükséges, hogy megismerjenek téged, az egyetlen igaz Istent, és azt, akit elküldtél, Jézus Krisztust."

Te hogyan reagálsz erre az üzenetre? Elfogadod? Ha igen, akkor azt teszed amit Isten üzen neked. Ha nem tetszik az üzenete, akkor hátat fodítasz neki, és tovább mész.... Hát több ezer éve ez folyik. Van aki elfogdja az üzenetét, gondolom eléggé egyértelmű, van aki nem. Mindenki a maga jutalmát veszi, ahogyan Pál jó okkal írta az alábbiakat: „a mit vet az ember, azt aratándja is. Mert a ki vet az ő testének, a testből arat veszedelmet; a ki pedig vet a léleknek, a lélekből arat örök életet” Galátzia 6:7, 8.

Szerinted ez egyértelmű üzenet?

2018. júl. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
A 2. válaszoló tökéletes választ adott, Isten a Biblián keresztül szól hozzánk és ezt csak az nem érti meg aki nem akarja. De mivel Isten azt is tudja, hogy nem egyformák az értelmi képességeink, mindenkitől mást vár, akire többet bízott annak nagyobb a felelőssége. De a kevésből is megérheted, hogy mi a Teremtő szándéka. Csak akarni kell.
2018. júl. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:

Szeretném, ha megnéznéd a tanútételem. Engem Isten világított rá arra, hogy az igazság a Bibliában van és ha biztonságra törekszem, kövessem Őt, mert Ő az egyedüli, aki meg tudja adni azt a biztonságot,amire én vágyok.


Itt a tanútételem:

I.rész: https://www.youtube.com/watch?v=rwkaVv_oxmA


II.rész: https://www.youtube.com/watch?v=RBYxKNVpGGY

2018. júl. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:

Sztem egértelmű volt maga az irány, csak közben, ahogy öröklődött, úgy kezdték másként és másként értelmezni, mivel az emberek továbbították.

Viszont, ha még szabad hozzáfűznöm, hogy ezzel sincs baj, hiszen különbözőek vagyunk mi is, Isten pedig kegyes kell legyen-hisz Ő Isten-, gondolom nem csak egy utat fogad el.

2018. júl. 9. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Juliusz48 ***** válasza:
Először is üzenetet legfeljebb az ember várja el mint hívő, de ha teremtésről beszélünk akkor nagyon sok olyan teremtménye van ami nem igényli a megszólítást ilyen konkrétan. Bár ilyen szempontból az emberen kívüli élőlényeket a kegyelem állapotában találjuk, vagyis tudatosan nem ártanak egymásnak, tehát vagy megszólítottnak, vagy ateistának kell tekinteni mindegyiket elképzelésed szerint. Az embert pedig az elméjén keresztül megszólította, csak nem mindenkinek van kihegyezve a hallása erre. Az meg hogy több vallás is van, csak azt jelenti, hogy akár egymástól függetlenül is kialakult az emberekben, egy náluk magasabb rendű lét igénye, mivel a tudat nehezen viseli az egyszeri és megismételhetetlen állapotát. A vallásos irodalom egyébként csak ember által írt példákon keresztül ismertet meg az Isten elképzeléséről a követendő életvitel területén, ami nagyobbrészt a társadalmi együttélés szabályait határozza meg, valamint jelentős higiéniás problémamegoldást tartalmaz.
2018. júl. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 karesz75 válasza:
Szia kedves kérdező! Te magad vagy az egyértelmű üzenet, nem kell túl messze keresgélned! Te tudod, miképpen működsz? Hány milliárdnyi apró sejt tart össze, illetve életben téged, és mindegyiknek más és más a funkciója? Korunk orvostudománya nagyjából 1 ezrelékét képes megérteni testünk működésének, a többi 999 ezreléket csak Isten tudja :) hiszen ő teremtett :) Bármilyen furcsa, téged is... Te magad vagy az egyértelmű üzenet, de ha ennyi nem elég neked, akkor Isten olyan bőkezű volt, hogy a környezetedet is tökéletesen megteremtette, amiben élsz. Sok milliárd ember közül nincs 2 egyforma... Hegyek, vizek, tengerek, eső, hó, szél, évszakok, állatok, növények, és hát maga a Föld bolygónk, de akár a többi bolygó mind mind egy páratlan, tökéletes, hibátlan isteni alkotásról tanúskodnak.
2018. júl. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Hoffhy válasza:
Te kis huncut! Ha-val nem kezdünk mondatot!...(Vicc)Az emberek "teremtették",az Isten(eik)et! A vallásosok szimplán visszaélnek azzal,hogy egy nem-létező,nemlétét,nem lehet bizonyítani!Bárki hiposztazálhatná azt (ex has),hogy a galaxisban,egy eleddig az ember által el nem ért bolygón hozzánk teljesen hasonló figurák élnek,csak visszafelé beszélnek magyarul!...A vallásosok szerint van "kezdet" és "vég".Minden "valamirevaló" vallásban szerepelnek DOGMÁK,nem csak a tudomány,hanem az ún. "józan paraszti ész" számára is akár röhejesnek is nevezhető kőbevésett szentenciák ! "Szentháromság",szeplőtlen fogantatás,"Igazolt"!-csodatételek etc...Minden esetre a legundorítóbb POLITIKA! Ha(!)vért pisálnak a "tudósai" akkor sem tudják feloldani,az "eleve elrendeltség elrendeltetettség",és az "emberi szabad akarat" dichotomiáját ! Foglalkozzunk sokat világnézeti kérdésekkel !Amikor elolvastam az "Alaptörvény-Alapvetését", (mazochista vagyok)olyan volt,mint ha a "Hiszekegy"-et olvastam volna...Kiderült:magyar sem vagyok,és törvényen-kívüli is vagyok !
2018. júl. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 karesz75 válasza:
Hoffhy! Szerinted a teremtést kell még bizonyítani? Nem elég egyértelmű? Szerinted ki teremtette az embert?
2018. júl. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Hoffhy válasza:
Karesz 75-nek : Tőlem ne Tudj semmit ! Baj van a premisszáiddal ! Valahol Megrekedtél az úton...Foglalkozz igy a dolgokkal: Világnézet,(materialista vagy teista),Gnoszeologia (ismeretelmélet) Filozófia (materialista vagy metafizika)Idealizmus vagy dialektikus materializmus....etc. Melegen ajánlom Neked megnézésre a Youtube-ról a "Szelektív vallás" c. filmet ! / Bill Maher,Larry Charles / Nézz sok Jim-Al-Khalili-t a Da Vinci csatornán ("a kedvemért) Kvantummechanika,Kvantumfizika,Termodinamika,Káoszelmélet (a "jótékony káosz") Vegyél erőt Magadon,nem mindíg a legkönnyebb játék, de MEGÉRI ! Az élet értelme keresésének szerintem a legjobb módja ! Az emberiség legfőbb kérdése ? Számomra az egész eddig életem (68)legértékesebb tényezője az olvasás-utazás volt ! Sőt ! Találtam Választ ! Nehéz dolog sok absztrakcióból egy "egyszerű" kvintesszenciáig eljutni !!!
2018. júl. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 karesz75 válasza:
Hoffhy! Nekem nincs szükségem ilyesmire :) Én egy boldog ember vagyok!
2018. júl. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!