Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Össze lehet egyeztetni a sok...

Össze lehet egyeztetni a sok egymásnak ellentmondó földi vallást?

Figyelt kérdés

Szerintem a sok vallást pszichológiában és filozófiában jártas emberek dolgozták ki az akkori kor embereinek, minden területen a helyi igények szerint építették fel az istenképet, így kényszerítették ki, hogy az emberek civilizáltabb életet éljenek. Egy istenség, mindenható lény szájába adták azokat a gondolatokat, amelyekre az emberek addig, amíg más emberek szájából jöttek, nem hallgattak. Ha azt mondom a szomszédnak, hogy beszéltem a rendőrséggel és üzenik, hogy ne dobáljon át szemetet az udvaromba, akkor inkább hallgat rám, mintha csak az én számból jönne az (amúgy helyes) utasítás. Csak az ember sajna egy undorító lény, amelyre sokszor csak egy felsőbb hatalommal való fenyegetéssel lehet hatni.


Van vagy 10.000 vallás a világon, mindegyiknek a követői egy kicsit másképpen lesznek megjutalmazva, ha követik a vallásukat. Azonban mindegyikük úgy gondolja, hogy ha követi a vallását, akkor üdvözülni/reinkarnálódni/stb. fog. De egy buddhista ember a keresztény Isten szemében nem élt olyan életet, amellyel a mennyekbe juthat, és egy keresztény hívő nem élt olyan életet, amellyel reinkarnálódhat. És ez még csak kettő vallás volt. A világot nem teremthette több isten (vagy istenek csoportja) több különböző módon, tehát egyetlen istennek (vagy istencsoportnak) kell léteznie. Mégis számtalan vallás van számtalan különböző szabállyal.


Most magyarázhatjuk azzal is az egymásnak látszólag ellentmondó vallásokat, hogy ez az egy isten lépett kapcsolatba rengeteg prófétával a történelem folyamán és hozott létre különböző vallásokat más-más népcsoportok számára, olyan okokból, amelyeket mi emberek az alacsony intelligenciánkból kifolyólag soha nem fogunk tudni felfogni.


De ennyi erővel én is állíthatok akármit, és mondhatom, hogy nem vagytok elég intelligensek ahhoz, hogy felfogjátok, miért van xyz úgy, ahogy, ezért hallgatnotok kell rám. Állíthatom azt is, hogy éjszaka megkeresett engem a repülő spagettiszörny, a valódi teremtőnk, aki a sok vallást azért hozta létre, hogy próbára tegyen bennünket, megtaláljuk-e őt, én pedig a próféta vagyok, hogy segítsek az embereknek megtalálni a spagettiszörny szeretetét. És létezik a spagettiszörny, csak ti nem vagytok képesek arra, hogy megértsétek, miért rejtőzködött, miért formálta úgy a világot, ahogy. Soha nem foghatjátok fel a szándékainak miértjét, jobban teszitek, ha követitek, amit mond. De nem fogjátok követni, mert még nem ígértem semmi örökké tartó szépet (mennyek), ami a halál után következik, és semmi ijesztőt vagy fenyegetőt, ami szintén örökké fog tartani, ha nem követitek a spagettiszörnyet (pokol).


Vagy van valami más módszer a vallások összeegyeztetésére, amelyen átsiklottam, amelyek értelmezéséhez nem vagyok elég intelligens?


2018. júl. 21. 09:44
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
78%

#4

"Ha a lélek egy energia (mert ugye ezt is sokan gondolják),akkor viszont kell lennie túlvilágnak"

Nincs a kettő közöt ok-okozati összefüggés, hiszen a Világegyetem anyagon kívül energiát is tartalmaz!

Így viszont az egész Világegyetem a túlvilág maga, mérete miatt a túlvilágon találkozás esélye elhúnyt tehát szerettünkel a nullához közelít.

2018. júl. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
28%

Az összes embert összezárnám egy szigetre, fegyver nélkül.

Vizet kapnának, de élelmet addig nem, amíg el nem döntik, van e Isten és az kicsoda.


Lehet, hogy előbb. utóbb a valóságban is ez lesz, de fegyverrel...

2018. júl. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
0%

Azzal az energiával, életerővel élsz, amit Isten adott az embernek, hogy lélegezzen, és ez a többi szervet is mozgatja.

Nincs túlvilág. Az ember büntetése a halál, és ennyi.

Hiába nulláztál le, objektív, elfogulatlan választ írtam.

Isten a szavában az Ő szemszögéből írta le az eseményeket.

Hogy az ember mit gondol erről az egy dolog.

2018. júl. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
44%

#13

Nézd el nekünk egyszerű keresztényeknek, hogy hiszünk Istenben, elfogadjuk Isten szavát és elhisszük neki, hogy van túlvilág. Nézd el nekünk keresztényeknek, hogy elhisszük amit Krisztus mondott, miszerint mindenki feltámad, ki az örök üdvösségre, ki az örök kárhozatra.

2018. júl. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Néhány vallás azt mondja, hogy neki is igaza van, de mindenki másnak is. Erre példabeszédként a vakok és az elefánt történetét hozza fel.

Azonban elég sok mindenben ellentmondanak egymásnak, úgyhogy nem lehet mindenkinek egyszerre igaza. Nem lehet lélekvándorlás és halál utáni külön ítélet, Jézus nem lehet egyszerre próféta és csaló, és nem lehet egyszer Isten fia és közönséges ember.

2018. júl. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%

"feltámad, ki az örök üdvösségre, ki az örök kárhozatra."


Micsoda logikátlan, és szeretet ellenes dolog.

Azért valakit feltámasztani, hogy újra megbüntesse.

Mikor a Bűn zsoldja a halál.


Az "örök kárhozat", azt jelenti, hogy akik Jézus messiási uralma alatt feltámadnak, és ott is hibáznak, akár a millenium alatt, akár Sátán újra elengedésekor, azok azonnal meghalnak, és többé nincs lehetőségük a feltámadásra, az életre.

Azért senkit nem fog életre kelteni, hogy megbüntesse, valamilyen más módon, mikor a halált szabta ki Büntetésül.


"nézd el nekünk"

Itt nem erről van szó, hanem arról, hogy olyat tulajdonítanak ezek a gondolatok Istennek, amiknek köze sincs sem Istenhez, sem a Megváltóhoz.

Ha nem volt méltó a megváltásra, azért nem fogja újra éleszteni, hogy jól megbüntesse.

Ugyan is a messiási királyság nem erről szól, hanem az újra kezdésről, sok munka lesz, hogy a Földet, megfelelő állapotba hozzák a túl élők, és nem azzal fognak foglalkozni, hogy temetések, és halottak eltávolításával teljen az idő.

Ott más tekercsek, vagy könyvek nyittatnak.

2018. júl. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

#16

Felesleges szócséplés. Mint írtam, mi keresztények vagyunk, így Krisztusnak hiszünk, te valami más vallású vagy és másnak hiszel. Nincs ezzel gond, csak olyan, mintha almát hasonlítanál a szilvához. Mind a kettő gyümölcs, de nagyon eltérő. A kereszténység is egy vallás, neked is van egy másik vallásod és kész. Mi Krisztusban hiszünk és valljuk a Szentírást, te meg valami más dolgokban hiszel.


Jézus ezt mondta:

"Ezek örök büntetésre mennek, az igazak meg örök életre."


Most nem fogok vele leállni vitatkozni, hogy márpedig hülyeségeket beszél, mert 25%-os válaszadó úgy látja. Hanem elfogadom, mint Isten igéje.

Ha te Buddha szavaiban hiszel, akkor abban, ha Krisna, ha Síva, ha Amon, ha Thor, ha Zeusz szavaiban, akkor abban, én maradok Krisztusnál.

2018. júl. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:

Tökre mindegy miben hisztek de az biztos az összes vallás egy nagy biznic.Egy normális legalábbis amikor egy ember magába néz és nem bánt feleslegesen más élőlényt illetve a társait mondjuk élvezetből.Úgy értem ezt úgy fogalmazom meg ha az lenne egy normalitás hogy mindennap az igazadért vagy bármiért embert kéne ölnöd mert ez volna az elfogadott te ezt tennéd?Csak úgy?Egy szigetre menekülnék akár.Ugyanúgy ahogy az emberek birkaként követnek valamit?Mondjuk focirajongóként képesek bezúzni egymás koponyáját de ezt ugyanúgy zenerajongóként vagy bármi?

Amúgy egyenként majd minden ember megtudja halálakor.

Amúgy ajánlom Stanislaw Lem Álmatlanság c. könyvében azt a részt amiben az élőlények és az ő általuk mindig megteremtett "Isten"mint feljebbvaló viszonyát modellezi le.Igen egy dobozzal képzeljétek el.Egyszerűen az emberek többsége képtelen elvonatkoztani és"out of box" gondolkodni,hanem mindig valami félelemben tartott,függőségi viszonyt keres.

2018. júl. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nem akarok kötekedni, de fel kell tennem a kérdést, hogy milyen célból is kellene össze egyeztetni a klf vallásokat? Tudod, én egy gyakorlatias ember vagyok, és szükségesnek érzem a célkijelölést.

2018. júl. 22. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"De egy buddhista ember a keresztény Isten szemében nem élt olyan életet, amellyel a mennyekbe juthat"


De, élhet.


"és egy keresztény hívő nem élt olyan életet, amellyel reinkarnálódhat"


A reinkarnáció nem jutalom.


Először ismerd meg a vallásokat, amiket kritikával illetsz.

2018. júl. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!