Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha nektek kellene beleverni a...

Ha nektek kellene beleverni a szeget Jézus kezébe a keresztfán, örülnétek neki?

Figyelt kérdés

Micsoda hallatlan megtiszteltetés lehetett, hogy magát az Istent kínozhatja valaki, hogy szenvedéseivel megválthassa a világot.

Milyen jó lehetett ütni, verni a szegeket, ahogy fröcskölt a vére és hallgathatta az ember a saját fülével a borzalmas fájdalomsikolyokat és az ember tudná, hogy éppen most váltódik meg a világ, mennél jobban fáj neki, annál jobban váltódik, úgyhogy hajrá. gyerünk, kínozzuk még jobban, fájjon csak, mert ha nem fáj eléggé, akkor bele sem hal és a világ is bűnös marad...



2018. aug. 4. 19:30
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Persze, hogy na. Nem értünk halt volna meg, hanem miattunk halt meg. Nem kellett volna megölni.


János Evangéliuma 15. fejezet.


22

Ha nem jöttem volna és nem beszéltem volna nékik, nem volna bűnük: de most nincs mivel menteniök az ő bűnöket.

23

Aki engem gyűlöl, gyűlöli az én Atyámat is.

24

Ha ama cselekedeteket nem cselekedtem volna közöttük, amelyeket senki más nem cselekedett, nem volna bűnük; de most láttak is, gyűlöltek is, mind engem, mind az én Atyámat.

25

De azért lőn így, hogy beteljesedjék a mondás, amely megiratott az ő törvényökben: Ok nélkül gyűlöltek engem.

26

Mikor pedig eljő majd a Vígasztaló, akit én küldök néktek az Atyától, az igazságnak Lelke, aki az Atyától származik, az tesz majd én rólam bizonyságot.

27

De ti is bizonyságot tesztek; mert kezdettől fogva én velem vagytok.


Mit fog tenni Isten?


Lukács Evangéliuma 20. fejezet.


9

És kezdé a népnek e példázatot mondani: Egy ember plántála szőlőt, és kiadá azt munkásoknak, és hosszú időre elutazék.

10

És annak idején elküldé szolgáját a munkásokhoz, hogy adjanak néki a szőlő gyümölcséből; a munkások pedig azt megvervén, üresen bocsáták el.

11

És még másik szolgát is külde; de azok azt is megvervén és meggyalázván, üresen bocsáták el.

12

És még harmadikat is külde; de azok azt is megsebesítvén, kiveték.

13

Monda azért a szőlőnek ura: Mit cselekedjem? Elküldöm az én szerelmes fiamat: talán azt, ha látják, megbecsülik.

14

De mikor azt látták a munkások, tanakodának egymás közt, mondván: Ez az örökös; jertek, öljük meg őt, hogy a miénk legyen az örökség!

15

És kivetvén őt a szőlőből, megölék. Mit cselekszik azért a szőlőnek ura azokkal?

16

Elmegy és elveszti azokat a munkásokat, és a szőlőt másoknak adja. És mikor ezt hallották, mondának: Távol legyen az!

17

Ő pedig reájok tekintvén, monda: Mi az tehát, ami meg van írva: amely követ az építők megvetettek, az lett a szegelet fejévé?

18

Valaki erre a kőre esik, szétzúzatik; akire pedig ez esik reá, szétmorzsolja azt.

2018. aug. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

Luci Ferkó, nem vagyok tőled hozzászokva az ilyen hozzászólásokhoz!

De amúgy sem értem, hogy jön a szőlő a keresztfához, és hogy jön a csizma az asztalra?

Merthogy itt is, ott is "megölék az fiát"?

Nem vicc egy vincellért Istenhez hasonlítani?

Ámbár lehet, hogy kicsit megártott ez a hőguta...

Én is nehezen bírom. :D

2018. aug. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

Ezeknek az idézeteknek semmi értelme.

A Jézusféle csodákat meg kevesen látták és nem azok, akik a keresztre feszítésnél jelen voltak.

Azok honnan tudták volna, kicsoda az elítélt?

Amúgy meg a megváltás nem Jézus kereszthalála által történt?

2018. aug. 6. 10:48
 24/32 anonim ***** válasza:
fogd már fel h nem történt semmilyen megváltás
2018. aug. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Franc tudja, számomra nem okozott kárt, szóval én nem kínoztam volna meg. Oké, oké ,parancsra persze belevertem volna a szegeket, de szórakozásból nem.

Az ,hogy isten fia, meg lényegtelen, hisz az a történet egy gyermeteg butaság. Szóval nem tudom, inkább valamelyik csini cafkát kaptam vola el, közülük, nem a zsidók királyát. Na persze azt sem szegekkel, beléjük mást vertem volna. BAAAAAAANG

2018. aug. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Te biztosan beteg elméjű vagy. Nagy teher lehetsz a családodnak meg a barátaidnak (ha vannak), sajnálom őket.

2018. aug. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

Szerintem meg a vallásosak a betegek.

Ez az egész Jézus mizéria beteges.

Most gondolj bele, ha nem szenved a kereszten, meg sem váltódik a világ, legalább is az ebben hívők szerint.

Vagyis ha nem lennél hajlandó megkínozni, akkor a világ megváltását szabotálnád!

Ez az igazi gonoszság, meg beteg dolog.

2018. aug. 12. 19:46
 28/32 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#27 #Kerdezo


Satan a konderjaban majd vasvillaval bokdos teged ebben biztos lehetsz.

2018. aug. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

De hát miért?

Szerinted Jézus nem szarta össze magát kínjában a kereszten, ahogy borzalmas fájdalmában az izmai már nem is engedelmeskedtek neki?

Képzeld csak el, ha te lettél volna megbízva azzal a hihetetlen keggyel, hogy közreműködhetsz az emberiség megváltásában, vagyis neked kellene a hatalmas szegeket a tenyerébe verni.

Nem lenne számodra boldogság, hogy Isten fia megdicsőülhet?

Nem csapkodnád, ütnéd, vernéd a kalapáccsal mámorosan az örömtől?

2018. aug. 14. 10:08
 30/32 anonim ***** válasza:

"Satan a konderjaban majd vasvillaval bokdos teged ebben biztos lehetsz."


Ha jól tudom, az embereknek nem a teste, hanem a lelke jut - a keresztények szerint - a mennybe vagy a pokolba.

Egy léleknek meg hogy az ördögbe fájhat (bocs az idétlen szójátékért!) a fizikai bántalmazás?

Mit fog égetni meg "böködni" a sátán, ha szabad kérdeznem? És honnan van neki kondérja? Kitől kapta a vasvillákat?

Vajon hány ördögfióka kell ahhoz, hogy azt a rengeteg hitetlent vagy szófogadatlant, aki oda kerül (velem együtt), külön-külön kínozni tudják?

Ezekben a "szép" középkori mesékben még mindig hisz valaki?

Akkor válaszoljon a kérdéseimre!

2018. aug. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!