Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztény vallásúak miért...

A keresztény vallásúak miért nem akarják a saját kezükbe venni az életük irányítását?

Figyelt kérdés
minden a sátánra meg az istenre van fogva.felnőtt emberek saját maguktól nem tudják mit jelent jót vagy rosszat tenni? szerintem ez valahol szánalmas.
2010. jún. 20. 18:08
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
47%

"szerintem ez valahol szánalmas."


Az ateisták miért személyeskednek? Nincsenek érveik?

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

2010. jún. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
81%
Képzeld, a saját kezünkbe vesszük. Tudjuk, mit jelent jót vagy rosszat tenni, a rosszat megbánjuk és igyekszünk kerülni, a jóra pedig törekszünk. Nem fogunk mindent az Istenre, sem a sátánra, aki keresztény emberként ezt teszi, az már régen rossz. Istentől csak annyit kérünk, legyen velünk a mindennapjainkban, a sátán meg elmehet a búsba úgy, ahogy van. Az a szánalmas, hogy általánosítasz, ahelyett hogy körülnéznél a világban: nem keresztény emberek is vannak, akik ugyanígy viselkednek, ahogy leírtad, csak épp nem Istenre fognak mindent, hanem egymásra...
2010. jún. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
60%

most marhára nem értelek.

Keresztény vagyok és nem szoktam semmit a sátánra fogni.

Pontosan tudom mi a jó és rossz, van 3 diplomám, felsővezetőként dolgozom és rendes gyerekeket neveltem fel. Mi a gondod?

2010. jún. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
64%
Ilyen hülye kérdést! Van aki képes döntéseket hozni, és felelősséget vállalni saját esetleg mások döntéseiért, van aki erre képtelen. Ez jellem kérdése, semmi köze ahhoz, hogy az adott személy keresztény vagy netán buddhista.
2010. jún. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
de azt,hogy mit tartotok jónak meg rossznak azt a bibliából veszitek,és az alapján döntitek el mit tegyetek meg mit nem tehát ha jobban belegondoltok nem a saját döntésetek szerint éltek nem?
2010. jún. 20. 18:33
 6/28 anonim ***** válasza:
68%

Az ateisták hiszékenyek, vagy hivők? A materializmus is dogma, csak tudomámyos dogma. Hinni kell benne, mert empíria útján nem bizonyítható, csak logikai deduktiv úton. Ugyanez a módszer használatos a racionális Istenérvek esetén.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__8..

2010. jún. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
74%

Mivel a ma európában érvényes morál a keresztény alapokon alakult ki, így a nem hívők kb. ugyanazt tartják jónak és rossznak, mint a hívők.

A döntéseim egyedi döntések és nem vakon engedelmeskedem, hanem megfontolok minden döntést. Ugyanúgy mint egy nemhívő

2010. jún. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

ok lehet,hogy álltalánosítok.és valóban sokan vannak akik egymásra fognak mindent ez így igaz.

amugy nincs semmi gondom,feltettem egy kérdést és leírtam,hogy látom ezt a dolgot.(keresztényként neveltek fel amugy...)

2010. jún. 20. 18:39
 9/28 anonim ***** válasza:
68%
Ezzel az erővel mondhatom, hogy te pedig a büntető törvénykönyv alapján döntöd el, hogy mit teszel meg és mit nem. Miért nem veszed ehelyett a saját kezedbe az életed irányítását?
2010. jún. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
keresztény tanításokat nem kötelező követni, a büntetőtörvényre viszont rá vagy utalva,hogy figyelembe vedd.
2010. jún. 20. 18:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!