Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha sikered lenne egy "természe...

Ha sikered lenne egy "természetfeletti lottón", mit választanál a felájánlott nyeremények közül?

Figyelt kérdés

1. Egy 3 napos, teljes ellátással biztosított nyaralás a mennyben. Mindössze Isten trónterme lenne a tabu.


2. Egy 3 órás csoportos túra a pokolban. Természetesen idegenvezetővel, aki végigvezetne a pokol legnépszerűbb helyein.


3. 1 órás privát beszélgetés Istennel, szemtől szemben, tabuk nélkül.


4. Egy romantikus vacsora egy szexi angyal nővel (lányoknak: egy sármos angyal pasival). Hogy utána mi történik, az rajtatok múlna, mindenesetre a vacsora utáni luxus hotel a biztosított éjszakára.


Köszi a válaszokat előre is. :D


Üdv. Dante


2018. aug. 15. 21:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Micsoda kérdés. :O


Ha eltekintünk attól, hogy a Biblia alapján egyik sem lehetséges, akkor:

A 4. opció marhaság (bocsi), a 2.-at mindenképp kizárnám, így már csak az 1. és a 3. között kellene döntenem.

Nem trükközök, hogy "kérem az egy óra beszélgetést, amit aztán vonjanak le a 3 napból", vagy hogy "megkérném Istent, hadd maradjak még"... :)


Némi töprengés után az 1.-t választom, mert oké, nem léphetek be a trónterembe, de talán Isten kijönne onnan néha. ;)

2018. aug. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Teljesen mindegy, hogy a Biblia mit mondd. Ezt a kérdést szándékosan a valláskritika témakörbe tettem fel, mivel nem a keresztények a célközönség.


Ez a kérdés színtiszta elméleti kérdés olyanoknak, akiknek nem kötött a gondolkodásuk, hanem fel mernek vetni alternatívákat.

2018. aug. 19. 12:54
 13/16 anonim ***** válasza:

Akkor talán mindezt előre közölhetted volna...

Bár mint láthatod, a "nem célközönség" keresztény válaszolóknak sem kötött a gondolkodásuk, és fel mernek vetni alternatívákat. :P

2018. aug. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

VALLÁSKRITIKA témakörben tettem fel a kérdést.


Most komolyan magyarázatot kellett volna akkor fűznöm ehhez, hogy ez nem bibliai kérdés?


A hívőknek pedig eleggé kötött a mentalitása, mert nem igen tudnak elszakadni attól (te sem), hogy a saját teológiájukat (ami rengeteg, egymásnak ellentmondó - LOL) ne olvassák bele.


Aki nincs valláshoz kötve az érti az ilyen kérdéseket igazán.

2018. aug. 19. 18:16
 15/16 anonim ***** válasza:

"VALLÁSKRITIKA témakörben tettem fel a kérdést."


Az lehetett volna akár véletlen is. Naponta sokszor nem a megfelelő kategóriába írnak ki kérdéseket a kérdezők.


"Most komolyan magyarázatot kellett volna akkor fűznöm ehhez, hogy ez nem bibliai kérdés?"


Legalább annyit illett volna, hogy NEM keresztények válaszait várod.


"A hívőknek pedig eleggé kötött a mentalitása, mert nem igen tudnak elszakadni attól (te sem), hogy a saját teológiájukat (ami rengeteg, egymásnak ellentmondó - LOL) ne olvassák bele."


Ahm. Akkor ezzel most a saját mentalitásodat is negatívan ítélted meg?

Vagy hirtelen kitértél a hitedből az elmúlt hetekben, és most átesve a ló túloldalára harcos ateista lettél?

Vagy nem is Dante vagy, csak kamuból az ő nevében írtad ki a kérdést?


"Aki nincs valláshoz kötve az érti az ilyen kérdéseket igazán."


Kapaszkodj meg jó erősen valamiben, mert én pl. nem vagyok valláshoz kötve, csak ismerem valamennyire a Bibliát, és vitán felül a kereszténység áll hozzám a legközelebb.

2018. aug. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Biztosíthatlak arról, hogy Dante vagyok.


Nos, erősen szimpatizálok az ateizmussal, de nem sorolom magam közéjük.


A kereszténységből viszont teljesen kiábrándultam. Ha a mai, 21. századi keresztényeken végignézek, akkor képtelen vagyok elhinni, hogy ezek az Isten emberei. Na persze van köztük 1-2 kivétel (mint mindenhol), de ők nem tudnak mit tenni. Inkább úgy fogalmaznék, hogy a vallásból ábrándultam ki. A hit az más kérdés, most abba viszont nem is megyek bele.


De szerintem ez a téma OFF, mert nem a kérdéshet tartozik.

2018. aug. 20. 13:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!