Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért teremtette ilyen...

Tgt kérdése:

Isten miért teremtette ilyen elképesztően nagyra az univerzumot?

Figyelt kérdés

És minket miért teremtett ilyen kicsire?


https://www.youtube.com/watch?v=GoW8Tf7hTGA



2018. okt. 17. 07:39
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
27%

Isten??

Az meg ki?

2018. okt. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:
15%

" Ebbe az evangéliumi részbe belemagyarázni a föld gömbölyűségére tett utalást, hát ez nem semmi."


En azzal kezdtem, hogy erős utalásról van szó, nincs szó gömbölyüségről se geoidról. Viszont az érti aki valamennyire ismeri a próféciákat és a többi helyet ami erről az eseményről beszél. Amiről Jézus itt beszél az majd egy jövőbeni napon egy szempillantás alatt fog megtörténni mégis nappalról és éjszakáról is beszél. A görögben szó szerint "vághatatlan", "oszthatatlan" rövid idő alatt.

2018. okt. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim válasza:
28%
ISTEN NEM LÉTEZIK
2018. okt. 18. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:
20%

"sanatti: A videóban láthatod a bolygók/csillagok és a távolságok méretét. Ezeket ma már elég jól ki tudják számolni."


"Megközzelitőleg"


Az hogy elég jol ki tudják számolni az csak egy agymosott illuzió és hittetés!

Így vagyunk mind elhitetve de valójában fogalmunk sincs.

A közzelmultban becsapódott egy pár meteorit, fogalmuk se volt hogy mekkora és hova csapódik be,(ráadásul nem is fényévekre volt hanem egy pár km-re) ennyit a számolgatásokrol.


Az agymosott közönségnek meg olykor-olykor kell odalökni valamit mert ha nem nincs támogatás.


Én ugy gondolom hogy az Univerzum sokkal nagyobb mint ahagy azt az agyunk meg tudná gondolni.


Az 1,és 2 prim szám között is végtelen tizedes számok rejlenek, amit agyilag fel se tudnánk fogni.

2018. okt. 18. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
71%
#54 Igen, azt látjuk, hogy te agyilag nagyon sok mindent nem tudsz felfogni, de ettől még azért nem a matematikusok, csillagászok, asztrofizikusok lesznek az agymosottak. Ha eleget tanulsz hozzá, akkor majd te is érteni fogod, és nem varázslatnak fog tűnni számodra sem a csillagászat.
2018. okt. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:
14%

"54 Igen, azt látjuk, hogy te agyilag nagyon sok mindent nem tudsz felfogni,"


Ebben igazad van. Te talán tudsz mindent?


"de ettől még azért nem a matematikusok, csillagászok, asztrofizikusok lesznek az agymosottak."


Ilyet én sehol sem állitottam, olvass figyelmesebben!


"Ha eleget tanulsz hozzá, akkor majd te is érteni fogod,"


Mit is fogok érteni? Azt hogy tudni fogom pontosan a Napok méretét, távolságát, súját, és az Univerzum nagyságát?


"és nem varázslatnak fog tűnni számodra sem a csillagászat."


Számomra biztos nem tünik varázslatnak, mivel kőkemény meggyőződésem hogy Isten munkája!


Egy távolságot ugy lehet pontosan megmérni ha megteszed és leméred!

Tudom számodra nagyon perverznek hangzik de amikor az utak mellett megjelölték a 100 métereket és km-ket azt nem egy adott pontbol tették saccbol hogy ott és ott kel megjelölni hanem lemérték! Ugyan ugy van egy tárgy vagy egy test megmérésével. Azt le kell mérni.

Ne izgasd fel magad mert tudom hogy mérik meg a Nap távolságokat és méreteket!

Csak az a gond hogy 50-100 fényévet meghaladóan nagyon pontatlan a mérés, vagyis az adatok nagyrésze saccolás😁

2018. okt. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim ***** válasza:
17%

Jób 36:23 Kicsoda szabta meg az ő útjait.....


Ézs 55:8 Mert nem az én gondolataim a ti gondolataitok, és nem a ti utaitok az én utaim, így szól az Úr!


Ézs 55:9 Mert amint magasabbak az egek a földnél, akképpen magasabbak az én utaim utaitoknál, és gondolataim gondolataitoknál!


Én ezt vallom!

2018. okt. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 Anahystor ***** válasza:
76%

Idézet egy másik kérdésből (Mielőtt valaki túlzottan belemelegedne bizonyos hozzászólókkal a vitába!!!)


"

Hahó!

sanatti!! 17%-os!!

Sehol semmi válasz a hozzászólásomra?

Hová tűntetek?

Minden OK?

Elfogadjátok az érveimet, vagy meg tudjátok cáfolni??"

"

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..


Miért nem fejezel be egy vitát, mielőtt egy másikba kezdenél????

Ja értem, ott már kifogytál az érvelésből, ezért eljöttél egy másik kérdéshez.


Érdekes, hogy ott nem voltál képes tegnapelőtt 22:49-óta semmi válaszra, itt meg bőszen írogatsz, gondolom mindaddig amíg itt is be nem bizonyosodik, hogy a hozzászólásaid nagyrészt butaságok, aztán ennek beismerése helyett inkább léc innen is egy másik kérdésre.


Hát nem éppen szimpatikus eljárás!!!

2018. okt. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:
20%
Szánalmas mikor valaki azt hiszi, ha övé az utolsó szó egy vitában, vagy a kérdésére nem válaszolnak, akkor igaza van…
2018. okt. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 Anahystor ***** válasza:
61%

Szerintem az a szánalmas, ha valaki úgy kezd bele egy vitába, hogy nincs meg a felkészültsége rá, és amikor bebizonyosodik, hogy nincs igaza, inkább elmenekül, mintsem beismerné, igen tévedtem, neked van igazad!


Szerinted nem ez lenne a tisztességes eljárás???

2018. okt. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!