Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallásos emberek miért...

A vallásos emberek miért veszik személyes sértésnek, ha valaki nem hisz istenben?

Figyelt kérdés
Több privát üzenetet is kaptam, amiben szinte a halálomat kívánták ezek a kedves emberek, csak azért, mert én nem nyaltam be az Ádám-Éva mesét. Jelzem, hogy nem zavar ha valaki vallásos, de ne akarjon már megtéríteni. Foggal-körömmel védenek egy olyan dolgot, ami nem is biztos, hogy létezik, és ha igen, valószínűleg soha nem fogjuk megtudni. Istenről beszélek, ugyebár.

2018. nov. 3. 11:23
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

"a Habsburg vallásotok istene" 9

- bár a gyakori egyre lejjebb megy - ezen azért jót nevettem, legalább valami merőben új ökörség

- nem az hogy "nincsistendegonosz, hej!"

2018. nov. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

1. Vannak, akiknek kell valami címke, amitől jobbnak érzik magukat, mint mások, majd ez alapján kiélhetik magukat azokon, akiknek nincs ilyen címkéjük. Ez gyakran a vallás, de lehet rassz, nemzetiség, politikai hovatartozás, stb.

2. Van olyan hívő, aki komolyan hiszi, hogy ha te nem vagy az ő vallásnak a tagja, akkor a végtelenségig szenvedni fogsz a pokolban. Ők a maguk módján meg akarnak menteni, akkor is, ha ez bosszantásnak hat.


Átéltem a helyzeted btw, úgy látszik a "szeresd felebarátodat", meg a "ne ítélkezz" gyakran az ateistához jobban eljut, mint bizonyos hívőkhöz.

2018. nov. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!