Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha valaki látja az ellentmondá...

Ha valaki látja az ellentmondásokat a vallásban, az hogyan képes hinni továbbra is benne?

Figyelt kérdés

Én konkrétan ismerek olyat (családtag) akivel beszélgettünk párszor a hitéről, és talált már saját maga is jópár ellentmondást, de ezek ellenére ugyanúgy hisz benne továbbra is ugyanolyan meggyőződéssel.

Én ezt azért nem értem, mert ha valamiben látom, hogy olyan tanításai és gondolatai vannak amik kizárják egymást, az nem hiteles és főleg nem is létezhet, szóval értelmetlenség hinni benne. A vágy, hogy legyen Isten és Mennyország tényleg ennyivel erősebb, mint a logikus gondolkodás? Ez hogyan lehetséges?


2018. nov. 14. 11:22
1 2
 11/13 Theophilus ***** válasza:

Úgy hogy ha valamivel ellentmondásba kerül nem magát hiszi valami szellemi géniusznak és az Istent együgyűnek, hanem fordítva.


"Ha pedig valaki azt hiszi, hogy tud valamit, még semmit sem ismer úgy, amint ismernie kell." 1 Kor. 8,2


Bízva abban hogy majd az Isten a megfelelő időben megvilágítja annak is az értelmét amit most nem ért.

S aki hitében kitart, az minden kérdésére egyszer, a maga idejében választ fog kapni...


"...ha pedig valamiben másképp gondolkoztok, Isten azt is feltárja majd előttetek." Fil 3,15

2018. nov. 15. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Az ember keresi Istent. Isten maga a jó, a szeretet.

Mindegyik vallást emberek csinálják, akik hibáznak. Jó esetben nem szándékosan.

Ha valaki felismeri a hibát, attól még nem fog elfordulni Istentől.

A vallási közösségek összetartják a hasonlóan gondolkodó embereket, akik együtt keresik Istent.


Ha a matektanárom hibázik, nem fogok elfordulni a matematikától.

2018. nov. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Kérdező: "Ha valaki látja az ellentmondásokat a vallásban, az hogyan képes hinni továbbra is benne?"


Kedves kérdező, olvashattál jó válaszokat, de azért én is írok.


Ahogy az előttem szólók közül már megírták én is azt vallom. Az Isten létezése és ismerete nem vallás függő.

A különbözőségeket az emberi okoskodások szülik, nem más. Isten egy. Van a hívő és van a vallásos. A hívő ismeri Istent és nem ragaszkodik vallási dogmákhoz. A nem hívő de vallásos, ragaszkodik saját vallásához, annak tanításaihoz, dogmáihoz, pont azért mert nem ismeri az egy igaz Élő Istent.


Isten létezése és a benne lévő hit nem zárja ki a logikát, értelmet, ésszerűséget, tudományt stb. Sőt...!!! Egymást kiegészítik és alátámasztják.


Az ellentmondás a tudatlanságból és a nem ismerésből keletkezik.


A Mennyország, Isten Országának létezése nem zárja ki az értelmet és a logikát. Sőt, minden általa nyer értelmet.


- Mi értelme az életnek, ha már eleve a halálra születünk?

- Mi által létezik a törvényszerűség a világban, ha csak nem egy értelem alkotta meg azt, egy törvényalkotó, törvényhozó (biológia, matematika, fizika, kémia, stb.)?


Mindenben ott van a logika, az értelem, a törvényszerűség stb. Isten alkotta meg így. Istenben és az Isten hitben nincs logikátlanság, értelmetlenség és ellentmondás. Az ember "vakságában" van a probléma.

2018. dec. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!