Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a legellenszenvesebb...

Mi a legellenszenvesebb számodra az ateizmusban?

Figyelt kérdés
2010. jún. 26. 08:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/92 anonim ***** válasza:
87%
Hogy nem mindenki az.
2010. jún. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/92 anonim ***** válasza:
26%
az, hogy habár a teremtett világban minden kiabál, hogy "én nem véletlenűl jöttem létre, hanem tudatosan megterveztek, és megalkottak", mégis az ateisták nem vesznek róla tudomást. sőt, azt mondják, nincs Aklkotó, mindent a saját erődnek köszönhetsz. hiába kérsz pl Istentől házat! szánalmas! ha nem építed fel magadnak a házad, nem lesz házad! ha nem dolgozol meg érte, semmid sem lesz! mondják. most akkor véletlenűl jönnek létre a dolgok, (köztük a világegyetem, a föld, az emberek, az állatok) vagy meg kell érte dolgozni szerintük? mert nem hihető, hogy egy ház az eső után kinöljön a földből! azt meg kell tervezni, ki kell választani a helyét,keresni kell hozzá az anyagot, és mindezekután sem épül fel magától, hanem dolgozni kell vele. ha ez így van, vajon melyik a bonyolultabb: egy ház, vagy a világegyetem? egy ház, vagy a föld? egy ház, vagy egy hangyaboly? egy ház, vagy egy hangya? "aki mindent megalkotott: Isten az"
2010. jún. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/92 anonim ***** válasza:
89%

nekem semmi ellenszenves nincs benne, sőt


végre a racionalizmus, és nem olyan baromságokat kiabálnak h olvasgasd a bibliát aztán meggyógyulsz mert szal ezen a szinten ez már nevetséges

úgyhogy én nagyopn erősen hívő vagyok, hiszek a józan észben

2010. jún. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/92 anonim ***** válasza:
80%

"vajon melyik a bonyolultabb: egy ház, vagy a világegyetem? egy ház, vagy a föld? egy ház, vagy egy hangyaboly? egy ház, vagy egy hangya? "


vajon melyik a bonyolultabb? Világegyetem vagy az Isten?

2010. jún. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/92 anonim ***** válasza:
0%
az egyikegy mű, a másik egy művész. melyik nagyobb (vagy bonyolultabb)? Munkácsy, vagy az ásító inas című képe?
2010. jún. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/92 anonim ***** válasza:
26%
édes istene, ne is haragudj de ilyen idióta válaszokat mint ez az utolsó kettő ........
2010. jún. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/92 anonim ***** válasza:
93%

"a teremtett világban minden kiabál, hogy "én nem véletlenűl jöttem létre, hanem tudatosan megterveztek, és megalkottak"

azért ezt biológusok, fizikusok, csillagászok, stb. környezetében ne nagyon hangoztasd, mert igen mély árkot röhögnek köréd.

(tudom, a kreacionizmus mostanában igen nagy divat, de talán erről meg kellene győzni a vatikánt is, mert már ott is elismerik az evolució létét...)

2010. jún. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/92 anonim ***** válasza:
35%

Az ateisták hiszékenyek, vagy hivők? A materializmus is dogma, csak "tudomámyos" dogma. Hinni kell benne, mert empíria útján nem bizonyítható, csak logikai deduktiv úton. Ugyanez a módszer használatos a racionális Istenérvek esetén.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__8..


Számomra a müveletlenség, a fanatizmus és az agresszivitás(Lenin Szutálin,Pol-Pot, Mao stb.) a legellenszenvesebb az ateizmusban.

2010. jún. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/92 anonim ***** válasza:
86%

"az egyikegy mű, a másik egy művész. melyik nagyobb (vagy bonyolultabb)? Munkácsy, vagy az ásító inas című képe?"


Szerinted a bonyolultság a tudatos tervezés eredménye. Neked a világegyetemhez mindenképp teremtő kell ,mert bonyolult.Azt állítod ,Isten bonyolultabb a világegyetemnél. Akkor isten miért létezik csak "úgy"?

2010. jún. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/92 anonim ***** válasza:
20%
elnézést, ha valakit megbántottam. a véleményemet kérdezték, leírtam. az meg, hogy a katolikus vallás az evolúcióban hisz, miközben a bibliára hivatkozik, meghasonlásra mutat, illetve arra az egyértelmű folyamatra, aminek halandó ember nem képes véget vetni.
2010. jún. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!