Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a legellenszenvesebb...

Mi a legellenszenvesebb számodra az ateizmusban?

Figyelt kérdés
2010. jún. 26. 08:18
 31/92 anonim ***** válasza:
88%

Az, hogy az ateisták gyakran csak a kereszténységre alapozzák az egész hitetlenségüket. Isten nincs, mert a Biblia hazug, rossz, a papok álszentek és pedofilok, az egyház pénzéhes, a Biblia tele van ellentmondással.


Nos, van még jó pár vallás a világon...a Biblia-alapúakat már jól megrágták, akit tudtak, meggyőztek, szerintem ideje lenne megbirkózniuk egy következővel, ha az is megy nekik:)

2010. jún. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/92 anonim ***** válasza:
94%

11:40

Csak egy beszólás volt a beszólásra, de ha te még komolyan is gondolod... LOÁL

2010. jún. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/92 anonim ***** válasza:
23%

ugyanaz ami a megrögzött vallásosokban:képtelenek kitörni a szűklátókörűségükből.na,nem mintha akarnának...

azt azért hozzáteszem,engem ateista még nem akart megtéríteni,ugyhogy ugy látom bennük több tapintat van mint némely vallásosban.

2010. jún. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/92 anonim ***** válasza:
0%

14:37!


hmm, hmm, akkor a "kettőspont nagydé" a komolyságot takarja? :D

egyébként amit én írtam első "beszólást", azt teljesen komolyan gondoltam, ellentétben veled. :P :)


üdv

25/F

2010. jún. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/92 anonim ***** válasza:
92%

16:23 Jogosan hümmögsz mert úgy látszik valamit félrenéztél:D

A komoly beszólás így néz ki "Te rohadt kis **** ezt+azt csináltam anyáddal" :D Én csak viccelődve szóltam be.

"egyébként amit én írtam első "beszólást", azt teljesen komolyan gondoltam, ellentétben veled. :P :)" Jól van, jól van, elsőre is felfogtam. xD Írtam is rá, hogy akkor csak annyit fűznék hozzá: LOL

2010. jún. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/92 anonim ***** válasza:
41%

16:53. :P


a te szavaiddal élnék...:)


"Jól van, jól van, elsőre is felfogtam."


azt, hogy viccelődsz...látok én, nincs azzal gond, örülök, hogy felvidíthattalak. :)


üdv

25/F

2010. jún. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/92 anonim ***** válasza:
38%

"engem ateista még nem akart megtéríteni,ugyhogy ugy látom bennük több tapintat van mint némely vallásosban.

63%-

MÁZLISTA!


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__8..


Ebben a topicban csak a 3. oldalon jöttek rá nagy nehezen, hogy mi is volt a kérdés.

2010. jún. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/92 anonim ***** válasza:
0%
Az érzelmességük. Teljesen elvakítja őket...
2010. jún. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/92 ceri ***** válasza:
7%

"azt azért hozzáteszem,engem ateista még nem akart megtéríteni,ugyhogy ugy látom bennük több tapintat van mint némely vallásosban."


Miért, ez az oldal miről szól? Sokkal inkább isten tagadásáról, mint a különböző vallások kritizálásától. Ez alól legfeljebb a katolikus egyház (mint az eredendő rossz) a kivétel. A kitüntetett ellenszenv -mely e 2000 éves egyházat illeti- is inkább alapvetően az istenhit ellen szól és nem konkrétan a katolicizmus ellen.

Másrészt az ateizmus egyetlen mondanivalója, hogy nincs isten. Ebből pedig nem következik semmi konkrét szabály, norma, viselkedési forma. Magyarán mindent szabad. Bármit megtehetünk amit elgondolunk, mert nincs senki és semmi ami felsőbbrendű lenne nálunk, tehát senki sem szabhat határt nekünk. Az ateizmus tehát felszabadít minket minden gátlás és kötelezettség alól. Ez persze pozitívan hat az egonkra (mindenki szeret szabadon, gátlásoktól mentesen élni), de nem nagyon éri meg propagálni, mert ha a többi 7 milliárd ego is így gondolkodna az nagy mértékben hátrányosan hat a mi szabadságunkra.

Az ateista tehát 2 kő között őrlődik, mert a mások szabadsága szükségképpen az enyémet korlátozza. A "tapintat" talán e miatt van. Egyszerűen nem érdemes felvilágosítani "szegény bugris hívőt". Másrészt bosszantó a tudat, hogy lehet ilyen "bugris" módon élni, gondolkodni?? Ennek ellenére sokkal durvább, becsmérlőbb beszólásokat tapasztalok ateisták részéről, mint hívőktől. Ez persze egyenesen következik a világnézetükből. Mért ne mondhatnák ki szabadon, gátlásoktól mentesen a véleményüket? Csak fordítva ne történjen a dolog, mert hogy jön ahhoz egy hívő?

Ezt az álliberalizmust nem szeretem az ateistákban. Ezt a kettős mércét! No meg azt sem, amikor a(z isten) hit és nem hit kérdését tudományos alapon akarják eldönteni. Ez alapvető hiba, és szűklátókörűségre vall.

Isten a jó, a szeretet, a törvények, a rend megszemélyesitett alakja. A hívőknek ezt jelenti. Lehet, hogy csak kitalálták mint lényt, mert az ember könnyebben betartja a törvényt, ha a mögött nem csak eszmeiség, hanem hatalom is áll. Mondom lehet, mert én sem vagyok okosabb mindenkinél. Istenben ez az eszmeiség a lényeg, nem az anyagi világban való léte, vagy nemléte. Aki istent tagadja, az valójában ezt az erkölcsi és eszmei mondanivalót tagadja. Aki pedig ezt nem képes vagy nem akarja felfogni, az egyszerűen ateistának minősíti magát.

Itt persze megint, a felelősség hárításáról van szó, tudományos kérdésnek hazudva az erkölcsi problémát.

2010. jún. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/92 anonim ***** válasza:
80%

szerintem lehet,az ateisták is szimpatizálnának pl. a keresztény istennel ha az az istenkép hiteles lenne számukra.

számomra nem igazán hiteles,bár nem vagyok ateista,hiszek istenben csak a magam módján.

2010. jún. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!