Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a legellenszenvesebb...

Mi a legellenszenvesebb számodra az ateizmusban?

Figyelt kérdés
2010. jún. 26. 08:18
 11/92 anonim ***** válasza:
5%
vagy tud-e szögletes követ teremteni, ugye? na ez a legellenszenvesebb.
2010. jún. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/92 anonim ***** válasza:
65%
*szögletes kört, vagy akkora követ, amit nem tud megemelni.
2010. jún. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/92 anonim ***** válasza:
84%

Nem ellenszenves, megértem ha nem hisznek.

Az összes egyház egy nagy vicc, ami odáig vezetett, hogy az emberek kezdenek távolodni tőlük. Ezzel nem csak az egyház támogatása lett kisebb, hanem a hívők száma is.

Hiszen ha az egyház viccet csinál magából, akkor egyszerre a hitből is. Nincs ezen mit csodálkozni, talán nem kellett volna annyit álszenteskedni a történelem folyamán.


Ettől eltekintve én nem vagyok ateista, de a hagyományos isten képben sem hiszek. Hiszem, hogy a dolog sokkal bonyolultabb ennél.

2010. jún. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/92 anonim ***** válasza:
0%
bibliai prófécia teljesedik ezzel a "viccé válással". az ÖSSZES hamis vallás meg fog szünni, mert az emkberek el fognak fordúlni a vallásoktól, különböző okok miatt. talán azért, mert Isten adja ezt a szívükbe.
2010. jún. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/92 anonim ***** válasza:
20%
az ateizmusban ugyanaz a legellenszevesebb, mint a hivőkben: a konok, elvakult ragaszkodás a saját felfogásunkhoz
2010. jún. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/92 anonim ***** válasza:
76%
Ezesetben vicces, hogy a kereszténység is repedezik. ;)
2010. jún. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/92 anonim ***** válasza:
12%
a kereszténység nem repedezik. a hamis vallásokról beszéltem. a katolikus vallás az repedezik.
2010. jún. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/92 anonim ***** válasza:
79%

Na, én többek közt pont ezért fordultam el az egyházaktól.

Mind azt hangoztatja, hogy csak ő az egyetlen, és igazi. A bibliát is mindegyik kedve szerint értelmezi, kiforgatják egymás szavait. A többi egyház meg persze egy vicc.


Ez a felfogás mit szül? Konfliktusokat. Kell ez? Szerintem nagyon nem.

Konkrétan ezért örülnék, ha minden ilyen mélyen/fanatikusan vallásos ember szépen elhúzna a mennyországba, vagy oda, amiben hisz. Itt nincs rájuk szükség, csak problémákat okoznak.

2010. jún. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/92 anonim ***** válasza:
77%
sajnos nem a rengeteg egyház okozta konfliktus a gond, hanem a rengeteg egyház. ugyanis a biblia szerint csak 1 út van. addig nincs gond, amíg ezeket a vallásokat a biblia szavaival leleplezik. a gond ott kezdődik, amikor emberei gondolatok miatt ítélnek el valakit, vagy valakiket, akár vallási közösséget is, szentírásra hivatkozva, de szentírási alap nélkül.
2010. jún. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/92 anonim ***** válasza:
95%

nekem az nem szimpatikus, amikor ateisták nyíltan elítélnek/lenéznek vallásos embereket. magam is ateista vagyok, de szerintem ez az én magánügyem, és tiszteletben tartom egy hívő vallását és vallásos meggyőződését, mert ez meg az ő magánügye. lehet, hogy magamban azt gondolom, ez nem az igazság, hanem mondjuk csak egy világkép a sok közül, vagy egy kulturális tényező, de ennek sosem adnék hangot, ha megsegíti az adott ember életét, hát éljen boldogan.

éppilyen ellenszenves, mikor vallásosak téríteni próbálnak: fogadják már el, hogy más nem akar így nézni a világra, miféle joguk van beleszólni?...

2010. jún. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!