Létezik a pokol?

Figyelt kérdés
2010. jún. 29. 10:13
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
68%

A pokol nem földrajzi hely, ahova halálunk után "mehetünk". A pokol (vagy kárhozat) egyfajta szeretet nélküli lelkiállapot, amely azok osztályrésze lesz, akik itt a földön elmulasztották jól elvégezni a dolgukat, szeretettel lenni másokhoz és/vagy sok gonoszságot tettek életük során.

A kárhozat egyfajta lelkiismeret-furdalás, szerintem hasonlíthat arra az érzésre, amikor tudod, hogy valami rosszat tettél, de képtelen vagy bocsánatot nyerni vagy jóvátenni a hibádat. A kárhozatban messze vagy a szeretet forrásától, akit mi Istennek nevezünk.

Másfelől, az úgynevezett "mennyország" vagy örök üdvösség, ahogyan én szívesebben nevezem, sem egy olyan hely, amit "aminek ígéretével a papok buzdítják önsanyargatásra a híveket" és ahol "majd mindent megkapsz, amiről életedben lemondtál". Az örök üdvösség Isten országának beteljesülése, egy szeretettel és boldogsággal telített lelkiállapot, amelyet időnként életünkben is megélhetünk, ha szeretetből fakadó tettet hajtunk végre.


20/L, katolikus vagyok.

2010. júl. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
62%

Létezik e menyország?

Itt a Földön megélheted mindkettöt./Olyan mint a kávé 2 az 1-ben./ Ha jol érzed magad, olyan mintha a mennyekben járnál.Ha pedig vmi szörnyüség ér ,olyan mintha a pokolban lennél.

2010. júl. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:

15:55. :)


Ha pedig tudod az igazat, akkor magad döntheted el, hogy melyiket válaszd ittléted alatt. Mennyet, vagy poklot, de szerintem egyértelmű, hogy mit választanának. :)


üdv

25/F

2010. júl. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
62%

A Mester és Margarita c. regényben Jézus mindenkit jóember-nek nevez, s ezt azzal magyarázza, hogy szerinte rossz ember nincs.

Van aki úgy gondolja, nincs rosz ember, akkor nem kéne legyen pokol. Van aki úgy gondolja, hogy van, akkor kéne legyen. De mitől lesz egy ember rosz? attól, hogy az élet vele jó volt, s minden jól ment neki s ő egyszercsak eldöntötte, hogy rosz lesz? Az, hogy jó, rosz... szerintem nehezen körülhatárolható. Talán szociálpszichológiát érdemes lenne tanulmányozni ennek jobb megértése érdekében. És elolvasni Pilinszky "Halak a hálóban" c. versét.


Én ezeknek a kérdéseknek mentén indulnék el a te kérdésed megválaszolása felé.

2010. júl. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:

Én vele értek egyet, aki ezt írta.

"Nézd én nem vagyok keresztény de a pokol egy baromság. Az egyetlen értelme az, hogy a papok meg tudják félelmíteni a hívőket. Gondolj csak bele Isten szeretete végtelen, egyszerűen nem tudsz olyan bűnt elkövetni, amit a végtelen szeretetű Isten ne tudna megbocsátani. Továbbá nem tudsz olyan bűnt elkövetni, amiért örök kárhozat lehetne a jutalmad."

2010. júl. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
Tyű, ez aztán a cizellált gondolat. Ezt még egy Szikrakiadós könyv is tudja.
2010. júl. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim válasza:

Hát kéremszépenm...

Ez itten a Föld, a Kárpát Medence, Magyarország.


Ha kimegyek Ferihegyre, sokfele indul repülőjárat, de az égbe, meg a pokolba nem.


A vállalkozóbb szelleműek is csak a földkörüli "űrbe" juthatnak.


Igy nem lehet tudni, honnan a "pokolfajzat", meg hogy a "pokolra jut (a lelke)". Minek ezzel foglalkozni ? Tartsd be a tízparancsolatot, aztán elfelejtheted ezt az egész "pokol" ügyet.

2010. júl. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 Earl J. Hickey ***** válasza:
90%

Egyértelműen nem létezik! Ugyanis a Biblia tisztán és érthetően leírja az 1János 4:8 ban hogy "..Isten szeretet.."


Szerinted a szeretet istene képes lenne az embereket a végtelenségig egy tüzes, forró helyre bezárni ahol bugyrokban főzik a bűnösöket?

2010. júl. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
Emberek, gondoljátok már ezt végig logikusan. Ha a világot egy általatok Istennek nevezett felsőbb létező hozta létre, hogyan lehetne ő olyan kegyetlen és gonosz, hogy a saját teremtményét egy az örökkévalósághoz képest villanásnyi idő alapján örökké tartó szenvedésre ítélje? A keresztény Istenképbe meg végképp nem fér már bele ez. A pokol gyerekes ijesztgetés, az egyház régi fegyvere amivel kordában tartotta az embereket, ahogy a mennyország is.
2010. júl. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
64%

Ha ateista vagy, akkor feleslegesen tetted fel a kérdést. Ha meg keresztény, akkor tudod a választ.

A pokol az nem egy hely, és senki nem hiszi azt hogy tüzes bugyorban főnek a gonoszok és a hitetlenek az idők végeztéig. Egy hasonló kérdéshez már leírtam:

The gates of hell are locked from the inside. A pokol kapui belülről záródnak.


Ez egy lelki állapot, amibe te zárod saját magadat, akár már itt a földön is elkezdheted anélkül hogy tudnád.

Isten senkit sem küld a pokolba, de azt tudni kell, hogy a pokol tulajdonképpen az Istentől való teljes elszeparáltságot jelenti. Tehát ha nem hiszel benne, nem akarod elfogadni, és hozol egy tudatos döntést hogy neked nem kell Isten, akkor valószínűleg "oda fogsz kerülni" ha ragaszkodsz a hely szerinti értelmezéshez.

És nem azért mert Isten gonosz, hanem mert ő nem erőlteti rá magát senkire, és szabad akarat van.

2010. júl. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!