Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A hívő szülőt zavarja jobban,...

A hívő szülőt zavarja jobban, ha a gyereke ateista lesz, vagy az ateista szülőt, ha a gyereke Istenhívő lesz?

Figyelt kérdés

2019. jan. 10. 19:19
1 2
 11/19 anonim válasza:
4%
Zuhanó repülögépen nincsenek ateisták.
2019. jan. 15. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Engem nagyon zavarna, ha a gyerekem "hülye, bigott" vallásos lenne. Az, hogy hisz, vagy nem hisz, az magánügy, senkinek semmi köze hozzá.
2019. jan. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Anahystor ***** válasza:
87%

"Zuhanó repülögépen nincsenek ateisták"


Honnan tudod? Hányszor végeztél ilyen felmérést?

Vagy csak jól hangzó szlogen????


VAJON hányan gondolják : "*...a meg, ha ennyi ima után ez történik velem, biztosan nincs Isten!!!"


Ja, és ha mind hívő lenne (szerinted így van), akkor miért is zuhannak le? Nem vigyáz rájuk Jézuska???

2019. jan. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Anahystor ***** válasza:
34%

Még egy-két gondolat az előzőhöz:


Legyen igazad!!


Tök jó ateistának lenni!!!


Gondolom, te azért imádkozol felszállás előtt, legyen a gépen legalább egy meggyőződéses ateista. Sokkal biztonságosabb az út.


Ha nincs, pech. Bár hogy valaki éppen a hozzá hűekkel szúrjon ki... Fene se érti. Nem lenne biztonságosabb, ha te se hinnél???

2019. jan. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
81%
Mindenképpen a hívő szülőt zavarná, hogy a gyereke nem kér a vallásos maszlagból.
2019. jan. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez személyiség függő hogy kit is zavarna jobban. Igaz én hívő családból származom, én is az vagyok de a baráti körömben, legjobb barátaim közül is vannak hitetlenek vagy pont ateisták. Fordulnak elő eszmecserék, megvitatunk egy egy kérdést, jönnek az érvek, ellen érvek de ezek mind baráti szinten. Alapjáraton tiszteletben tartjuk a másik állás pontját, tudjuk melyik az a határ amit nem lépünk át és a mindennapjainkban nem jelent ez külömbséget közöttünk.


Olyan szempontból nehezebb kicsit a hívő félnek, hogy a hitünk szerint van örök élet, azonban csak azokkal találkozunk majd ott akik hisznek Jézusban. Persze kell hozzá egy bizonyos mennyiségű tolerancia de én barátként ugyanúgy szeretem a nem hivő barátaimat mint a hívőket. Gyerekként ugyanúgy szeretném szüleimet még ha ellentétes nézeteket is vallanánk. De természetesnek tartom azt hogy néha, hívőként megpróbálod a nem hívőket is az álatalad járt útra téríteni pont emiatt a szeretet miatt. Mert hiszel az örök életben de azt is azzal szeretnéd élni akit itt a földön is szeretsz. Ezért is lehet kissé nehezebb elfogadni hívőként ha valaki nem hisz...

2019. jan. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

"Zuhanó repülögépen nincsenek ateisták"

Na, ezért nem szoktam zuhanó repülőgépre szállni. :-))

2019. jan. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Alex Fly ***** válasza:
12%
Ha a gyk hozzászólói reprezentálják az országot, akkor a hozzászólások alapján egyértelműen az ateisták a legintoleránsabb vallási fanatikusok.
2019. jan. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
100%
paraszt vagy
2019. jan. 19. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!