Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Krisztus halálában és...

Ha Krisztus halálában és feltámadásában hisz minden keresztény, akkor miére a vallás? Ha viszont minden vallás szerint ők a jók, akkor mire az ökomenizmus? Példa lent. Mi alapján válasszunk felekezetet? Családnak együtt kell járni templomba?

Figyelt kérdés

Pl. Van aki borssal,van aki cukorral eszi a káposztás tésztát. Ha mindent teszünk rá nem biztos,hogy finom lesz,vagy a túrós tészta sűlt szalonnával vagy lekvárral,mind2vel rossz.

Ami érdekelne. Engem a második legszigorúbb(szerintem) magyarországi vallási irányzat szerint neveltek. Darabig annyira nem is érdekelt,hogy van más út is.

Aztán belebotlottam mélyen vallásos református,evangélikus,babtista vallású emberekbe.

Szerintem teljesen mások,a vallás kihat a hétköznapjukra is.

Hiszitek vagy nem,35éve nagyimék falujában "vallásháború" volt. Református-katolikus,de együtt utálták a zsidókat:).

Jó e az,ha reggel "kivernek az ágyból"mert irány a templom?



2019. jan. 21. 14:39
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

"Mi alapján válasszunk felekezetet?"

Szerintem annak alapján, hogy olvasod a Bibliát, megismered Istent, és megnézed az adott gyülekezetet, hogy az emberek mennyire veszik komolyan a hitüket. A "vallásos" életnek nem sok értelme van: értsd: csak eljársz a templomba, egyébként meg éled ugyanúgy az életed, mint bárki más. Isten élő kapcsolatot szeretne veled, nem egy távoli, elérhetetlen lény akar lenni a számodra.

2019. febr. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!