Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Valóban létezik az ószövetség...

Valóban létezik az ószövetség ellentéte?

Figyelt kérdés
Egy szent irat, melyben isten nem gonoszkodik, a tudást ajándékba adta, nincs kedvenc népe, minden gyermekét egyformán szereti, nem kívánja senki szenvedését....A valódi szent irat, amit eltorzítottak az emberiség rabigába hajtása érdekében.

2019. jan. 27. 22:57
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Hadd fejezzem be rendesen a mondatod:

"Viszont a rendszer amit az ószövetség állított fel (kamat, bankrendszer, rabszolgaság, kivételezés egy népcsoporttal, nők elnyomása...)" Létezett már az Ószövetség megírása előtt is.

2019. jan. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Viszont azóta lett törvény!
2019. jan. 29. 01:10
 13/23 Andizsuzsi ***** válasza:
81%
Mondd már meg, melyik népcsoporttal kivételezett Isten?
2019. jan. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Nem tudom😣
2019. jan. 29. 20:26
 15/23 Andizsuzsi ***** válasza:
74%
Bakker, te írtad.
2019. jan. 30. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Ha leírom letiltják a kérdést. Inkább bemásolom:


"Kiv 8,18

Gósen földjével azonban, ahol népem lakik, kivételt teszek azon a napon, s ott nem jelennek meg a bögölyök. Ebből felismerheted majd, hogy én, az Úr, itt vagyok az országban.

Kiv 8,19

Megkülönböztetem népemet a népedtől. Holnap következik be ez a csodajel.”


Tehát kivételt tett a népével az Úr.

2019. jan. 30. 08:00
 17/23 Andizsuzsi ***** válasza:
74%

Ismered az egész történetet, vagy csak kiragadtál belőle egy részt? Ha nem provokáció a kérdésed, akkor ajánlom, hogy olvasd el az egész Kivonulás könyvét.

Én ide leírom, hogy a zsidókról folyik a diskurzus, mégsem fogják a válaszomat törölni vagy letiltani. A zsidókról nem tilos beszélni, ha az a normális keretek között marad.

2019. jan. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Kizárólag kérdésedre válaszoltam, pedig nem te vagy a kérdező. Ha szeretnél megtudni valamit, ezen az oldalon tehetsz fel kérdéseket, de nem a kommentek közt. Provokációt csak a te kérdésed tartalmazott, az enyémre még csak nem is válaszoltál.
2019. jan. 30. 14:39
 19/23 anonim ***** válasza:
46%

Isten hatalmas vérengzést vitt végbe Egyiptom minden lakóján, Egyiptomiakon, bevándorlókon, rabszolgákon, átutazókon, bárkin aki ott tartózkodott, kizárólag vallási alapon tett különbséget, saját népével kivételt tett. Ez egy fasiszta hozzáállás. Saját népét arra bíztatta, mielőtt kivonulnak, kérjenek kölcsön aranyat és ezüstöt az egyiptomi emberektől, úgysem kell visszaadni.


"12Én végigvonulok azon az éjszakán Egyiptomon, és megölök minden elsőszülöttet Egyiptomban: embert és állatot, s ítéletet tartok Egyiptom minden istene fölött, én, az Úr. 13A vért használjátok annak a háznak a megjelölésére, amelyben laktok. Ha látom a vért, kihagylak benneteket. Titeket nem ér a megsemmisítő csapás, amellyel Egyiptomot megverem."

2019. jan. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
55%

Ha ez a teremtő és mindenható isten, akkor miért viaskodik egy szerencsétlen fáraóval?

Hiszen a világot is csak akarnia kellett és lett. Ha a Fáraót akarta bűntetni, akkor miért Egyiptom népe szenvedte el a csapásokat? Ez a fajta bűntetés Sátánhoz méltó, gyerekes viselkedése elárulja őt, a halálhozó nem lehet más, mint Beliál aki Jahve-nak adta ki magát és a kiválasztott népen át, törvényekkel látta el az emberiséget s uralkodik ezekkel a törvényekkel a mai napig.

2019. jan. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!