Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha megkérem Istent, hogy...

0 száza-lékos kérdése:

Ha megkérem Istent, hogy semmisítsen meg engem, miért nem teszi meg?

Figyelt kérdés
Mindkettőnknek ez lenne a legjobb megoldás, ha sz.rba sem veszi az érzéseimet.
2019. febr. 1. 09:26
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Ha ő adta az életet, vegye is el ő maga. Mindkettőnk számára jobb lenne, ha véglegesen elpusztítana.
2019. febr. 1. 12:07
 12/26 anonim ***** válasza:
47%

Na: EZ az, amit te nem tudhatsz.

És valószínűleg jobban jársz, ha inkább megpróbálod az életed jobbá tenni, mert nincs másik.

2019. febr. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
47%

"Mert szeretsz mindent, ami van, és semmit sem utálsz abból, amit alkottál. Ha gyűlöltél volna valamit, meg sem teremtetted volna. Hogy is maradhatna meg bármi, ha te nem akarnád, és hogyan állhatna fenn, ha te nem hívtad volna létre?" (Bölcsesség könyve 11, 24-25)

Isten ilyen. Nem lenne értelme megsemmisítenie téged, ha már egyszer engedte, hogy legyél. Ha nem akarta volna, hogy legyél, akkor nem is lennél.


"Ha ő adta az életet, vegye is el ő maga."

Ezt a földi életet el fogja venni hidd el, amikor jónak látja... Semmi sem olyan biztos, mint a halál... :))

2019. febr. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
73%
Nyugi, meg fog semmisíteni téged, kedves Kérdező, ha már minden áron ahhoz a pulthoz húztál sorszámot. A sorszámod várhatóan mintegy 80 év múlva következik. Azt a kicsit csak kibírod.
2019. febr. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Mi lenne, ha egy egészen más aspektusból is megvizsgálnád a kérdést?


Tegyük fel:


Nincs Isten.

Nincs felsőbb hatalom, nincs irányító akarat.

TE magad vagy csak és a téged körbevevő világ.

Nézz körbe így és lásd meg, hogy a világban van jó és rossz. Te tulajdonképpen valószínűleg egy viszonylag jó helyzetben vagy, mondjuk egy éhező etióp gyermekhez képest. Próbáld meg olyan módon látni a világot, hogy ez van, nincs más, és ebből kell kihozni a legtöbbet. Ráadásul nagyon sok múlik RAJTAD! Azon, hogy miképpen tekintesz a világra, és miképpen viszonyulsz az eseményekhez. Próbálj meg örülni a jó dolgoknak, és minél hamarabb elfeledkezni a rossz dolgokról.


Egy bölcs kínai mondás szerint: Változtass meg mindent, amit meg tudsz változtatni (persze jobbra), de ne próbálj meg megváltoztatni semmit, amit nem tudsz megváltoztatni!

2019. febr. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Megsemmisítés: Nem teszi meg, miért kellene csodát tennie egy teremtménye kérésére?

Halál: Éppenséggel lehetne, de neked küldetésed van itt a földön, ebben a világban.

Bezzeg anyámat sürgős volt már elvennie tőlünk...

2019. febr. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Én csak annyit kérek tőle, hogy ne kínozzon tovább azzal, hogy mindig elszakít azoktól, akiket a legjobban szeretek. Ha ennyire rühell engem, akkor fogjon egy puskát vagy pisztolyt és loccsantsa szét a fejemet, vagy verje szét egy kalapáccsal, de ne kínozzon tovább. Itt vagyok, öljön meg.
2019. febr. 2. 01:12
 18/26 A kérdező kommentje:
#16 Részvétem anyukád miatt.
2019. febr. 2. 01:13
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Hmmm.

Elég sok helyzetet el tudok képzelni, amikor az isten NEM fog megölni téged.

Te sem ölöd meg a katonádat a Warcraft játékban. Pedig ott aztán öröme semmi: dolgozik napi 24 órában. Esetleg ütik, vagy ő üt másokat, míg meg nem hal.


Vagy pl. egy szadista isten garantáltan nem fog megölni, ha szeretnéd.

Majd akkor, ha élni akarsz.


Vagy pedig említették itt neked: mi van, ha egyáltalán nincs is isten?

Akkor kinek könyörögsz most?

Nem kellene inkább a saját kezedbe venni az életed?

Szerintem többre mennél vele.

2019. febr. 2. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Én hiszek Istenben, legbelül tudom, hogy létezik. De ő nem engedi, hogy a kezembe vegyem a sorsomat, mert utál engem.
2019. febr. 2. 01:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!