Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Több kérdés egy helyen (hosszú...

Több kérdés egy helyen (hosszú) (? )

Figyelt kérdés

1. Miért van az emberiség kollektíven büntetve Ádámék hibája miatt, és miért nem csak ők? Én nem ettem a fáról, meg szerintem senki más sem. Azok ketten nem képviselték az egész leendő emberiséget, hogy mindenkire kivétel nélkül vonatkozhasson a büntetés. Sokfajta ember létezik, nem mind olyan, mint ők. Ha meg igen, akkor tudhatta volna Isten előre, hogy előbb-utóbb valami csenevész úgyis enni fog a fáról.


2. Tegyük fel, hogy Isten nem lát előre minden tettet, csak következményeket és fontosabb jövőbeli eseményeket (mint ahogy valakik írták, hogy ez így működik). Az özönvíz szerintem eléggé ebbe a kategóriába tartozik, akkor azt miért nem látta, hogy meg fog történni? Hogy az ember viselkedésének a következményeképp megbánja a Teremtést. Fontos fordulópont, ha egy ilyet nem lát előre, akkor mit?

2/a. Ha ezt sem tudta előre, akkor honnan tudjuk, hogy a próféciák biztosan jól valósulnak meg? Ha a Teremtést sem tudta kézben tartani, mi a bizonyíték, hogy ez menni fog? Vagy a Mennyország?

2/b. Ha a próféciák biztosan így lesznek, mert ő 100%-ig úgy alakítja, és látja előre, akkor a Teremtésnél miért nem járt el ugyanilyen határozottan, hogy 100%-ig úgy legyen minden, ahogy akarja? (Mint a próféciák esetén is majd.)

Azért az, hogy megbánja a Teremtést, az elég komoly, ott kicsúszott a kezéből az irányítás. Értem én, hogy szabad akarat, de mi a biztosíték, hogy később nem megy félre minden? Ha meg ezt megtudja oldani, akkor a Teremtést miért nem tudta ugyanígy?


3. Állítólag a sok rossz azért van, mert mind az ember műve a szabad akarat miatt. Háborúk, gyilkosság, éhezés, és ezért nem szól közbe Isten.

Nem tűnik fel neki, hogy ezzel, hogy nem szól közbe igazából pont annak árt a legjobban, akik nem tehetnek ezekről? Pl. a szegény éhező afrikaiak ugyan valóban a gazdagabb emberek önzősége miatt éheznek, viszont neki ettől még nem lesz jobb, ugyanúgy éhezni fog és Isten szól közbe, szóval ennek továbbra is az éhező issza meg a levét.

Vagy a háborúk is a fejesek miatt vannak, de pórnép szív miatta, aki igazán nem tehet semmiről, nem ők akartak háborút.

Ha Isten azt a játékot űzi, hogy ő úgy gondolja, hogy nem segít, mert az az emberiség dolga lenne, azzal csak leveszi magáról a felelősséget, és az elesettek meg ugyanúgy szívnak tovább. Ő rajtuk csattan végül az ostor, nem a jobb helyzetben levőkön, akiknek segíteniük kellene!



2019. febr. 8. 10:57
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%

2,

Az előző válaszomban írtam, hogy Isten, elkezdte a helyreállítása tervét, ami nem egy hónapos program. Az özönvízzel, még nem lett megválaszolva semmi, a messiás pedig még nem jött el, így az az ítélet ami akkor történt, egy jogos megoldása volt, egy elburjánzó problémára. Néhány hűséges kivételével, véget kellett vetnie, az angyalok Földön végzett lázadásainak, illetve az emberek elviselhettelen aljasságait. Gondoskodott egy megmentésről azok számára, akik kitartanak Isten mellett. Sajnos 8. ember kivételével, senki nem óhajtott Isten mellett állást foglalni, bár érdekes, hogy voltak, akik maguk is szenvedtek az akkor történtek miatt.

A próféciák időtervre vannak osztva, és nem egy 24. órás időszak alatt lehet ezt kivitelezni. ezért az ember szemszögéből, ez soknak tűnhet, azonban az alaposság fontos, hogy mindenre hatásos, és felülbírálhattalan válaszok szülessenek.

2019. febr. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%

3,

Nem csak az ember hibája. A vádló, ugyan úgy tevékenykedik, hogy bizonyítsa az állításait. Ahogy szokták mondani, "az ördög nem alszik". Mindent bevet állítása igazolására, nem mondhatja, hogy Isten nem adott neki elég időt, és lehetőséget,és bár most már a vége felé közeledve, megdöltek a hazugságai, és az ügy lezárásra kerül, hamarosan.


Hogy nem lesz még egy ilyen, azt két oknál fogva biztosítja az Életadó:

Egyrészt, a vádló, eltávolításra kerül, azokkal együtt, akik mellette foglaltak állást. S hogy mégegyszer nem lesz ilyen, az is szavatolja, hogy ezeket a történteket a túlélők, a megmentettek tudni fogják, és tovább adják az utódaiknak, és a feltámadottaknak. Valamint, a lázadók azonnali ítéletben részesülnek, nem lesz még egy megváltásra lehetőség, ilyet Isten már nem fog újra kezdeni, hiszen mindenki mindent tudni fog. azonnali megsemmisülés, vagy is halál lesz az osztály része, mielőtt, elterjedne egy ember lázadása, és ez az angyalokra is vonatkozik.

2019. febr. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%
Mivel te ember vagy, emberként állapítod meg, hogy mi a jó és mi a rossz, főleg a saját nézőpontodból. Ami neked rossz, az istennek jó. Minden emberiszemmel történt szörnyűségnek, jóságos értelmet ad isten. A spanyolnátha nélkül, te talán meg sem születhettél volna.
2019. febr. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Darkmoon80 ***** válasza:

"Mivel te ember vagy, emberként állapítod meg, hogy mi a jó és mi a rossz, főleg a saját nézőpontodból. "


Ugye ugye! Pont mint te, amikor Istenről beszélsz.


"Ami neked rossz, az istennek jó."


Ezt mi alapján állítod, hiszen " te ember vagy, emberként állapítod meg".

Honnan tudod, hogy valóban így van, és nem csak Isten nevében jelentettek ki/írtak le dolgokat emberek???



"Minden emberi szemmel történt szörnyűségnek, jóságos értelmet ad isten."


OK, de mivel te vagy a hívő, ezeket tartsd meg magadnak, és örülj, hogy a téged sújtó csapásoknak Isten majd jóságos értelmet ad.


Én inkább maradok az örömteli dolgoknál.

2019. febr. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

"Aha, és ha látta, hogy mi lesz a Teremtésből, mert nyilván azt is látta, akkor miért csinálta egyáltán meg?


Full ellentmondásos amiket mondotok. Az egyik kérdésre válaszoltok ugyan, de a másik felvetésnek meg ellentmond ugyanaz a válasz. Tudtam, hogy ez lesz." Te is láttad előre, hogy ez lesz, mégis feltetted a kérdést!

2019. febr. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Én nem láttam előre semmit, csak volt bennem egy sejtés az eddigi tapasztalatok alapján, az nem ugyanaz, mint biztosan tudni a jövőt.
2019. febr. 9. 13:08
 17/20 Mansour ***** válasza:
100%

Remélem, a 34%-os csak egy kamukeresztény troll, vagy egy szimpla idióta, aki félreértette, hogy „Ha nem lesztek olyanok, mint a gyermekek, nem mentek be az Isten országába”, és ezért viselkedik így: "Engem szeret az óvónéni, mert én tudom hogy kell a kedvében járni, de te nem tudod, mert nem jártál utána, úgyhogy jól megszívtad, hi-hi-hi!"

Mert ha őszinte hívő, és egyben normál értelmi és érzelmi intelligenciával rendelkező ember, akkor komoly gondok vannak...

2019. febr. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Mansour ***** válasza:
100%

Kérdező,

Ádám és Éva története egy mitikus történet annak szemléltetésére, hogy az ember ('Adam' embert jelent héberül!) nem képes bűn nélkül élni. Nem az egyes ember, hanem az Ember, mint olyan. Pont arról szól, amit írsz: "Vagy a háborúk is a fejesek miatt vannak, de pórnép szív miatta, aki igazán nem tehet semmiről, nem ők akartak háborút." Vagyis akár egy ember bűne is magával ránthatja a többit, a többi sem vonhatja ki magát a bűn hatása alól.

A második kérdés jogos. Erre én csak azt a választ tudom adni, hogy az Ószövetség a zsidók vallási hagyományait és vallási/történelmi tapasztalatait rögzíti, a benne foglalt istenkép alapján nem azt tudhatjuk meg, hogy valójában milyen Isten, csak azt, hogy az ókori zsidók ezen tapasztalataik alapján milyennek gondolták Istent.

A harmadik kérdés viszont kicsit félremegy. Igaz, hogy a keresztények egy része előszeretettel magyarázza a dolgokat a szabad akarattal, de valójában a Bibliában nincs szó szabad akaratról. Több erről szóló kérdésnél kifejtettem már, hogy szerintem ilyen jellegű szabad akaratról nem beszélhetünk. Nyilvánvaló, hogy nem az ember okoz minden rosszat, minden szenvedést, ami a világban van. Az viszont igaz, hogy nagyon sok rosszat az emberek bűnei, hibái, tudatlansága okoznak, de ez sokkal inkább az ok-okozat paradigmájában helyezhető el, nem pedig a szabad akaratéban. Az egy ember bűnének kihatása az emberiségre is csak az ok-okozat láncolatán keresztül érthető meg.

2019. febr. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%
Bírom az ilyen troll kérdéseket. Mindenki le van pontozva, kivéve a kérdező kamu profilja!
2019. febr. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Mansour ***** válasza:
Én egyrészt nem pontoztam le senkit, másrészt nem én vagyok a kérdező, de ezt hogy bizonyítsam?
2019. febr. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!